Letka Bouřliváků

• Česko Thunderbirds (viac)

Vytahovat svět z problémů je práce na plný úvazek. Bývalý astronaut Jeff Tracy a jeho čtyři synové založili přísně tajnou organizaci Záchrana světa (International Rescue), která dohlíží na klidný chod světa. Pět neuvěřitelně rychlých strojů Thunderbirdů umožňuje Jeffovi a jaho synům být vždy krok před Zlem. Úhlavní nepřítel Hood je však jednoho dne chytne do pasti a chce zneužít jejich vesmírné lodě ke svým záměrům. Nejmladší z Tracyho synu, Alan, je naštěstí dosud v bezpečí na tajném ostrově. Zvládne zachránit svou rodinu...a s ní i celý svět? Film v režii Jonathana Frakese (Star Trek: Insurrection; Star Trek: První kontakt) se známými herci jako jsou Ben Kingsley (Schindleruv seznam, Gándhí), Bill Paxton (Apollo 13, Twister) a Anthony Edwards (E. R.) vám představí srdnaté hrdiny a na křídlech Thunderbirdů vás donese k tem nejúžasnejším dobrodružstvím. (oficiálny text distribútora)

gudaulin

Naivní a zoufale infantilní podívaná v kulisách žánru sci fi, které schází zajímavé postavy i přitažlivý děj. Jeden z největších omylů Bena Kingsleye v roli padoucha Spoda a Jonathana Frakese, který vedle režijního postu převzal i roli producenta. Odhaduji, že jeho tenhle propadák mrzel nejvíc... Celkový dojem 20 %. ()

lennyd

Jeff Tracy (Bill Paxton) a jeho synové se svými superrychlými stroji denodenně zachraňují svět. Nejmladší Alan ale těžce nese, že jako nejmladší je kapku vedle, a místo dobrodružných výletů musí sedět ve škole. Ale když je Jeff i ostatní synové zákeřně zajat Hoodem (Ben Kingsley), je Alan se svými přáteli jediný, kdo může otce zachránit ... Neviděl jsem sice prastarý seriál (loutkový), ale pokud byl stejně "zábavný" jako celovečerák, tak není ani o moc stát. Bill Paxton je krutě nepřesvědčivý, děti jak zachraňují svět už jsme tu taky několikrát měli (Cody Banks či Spy Kids), takže kromě zajímavého záporáka Kingsleyho bych už jen pochválil Zimmerovu hudbu. That's all folks.. ()

T2

Rozpočet $57miliónovTržby USA $6,880,917Tržby Celosvetovo $28,283,637║ Podobne prázdna výplachovka ako Spy Kids, priamočiary dej bez nápadu, otrasný záporák, nudná akcia, občas niekde niečo málo vydarené to trošku zachráni. /35%/ ()

Damiel

Od Thunderbirdů si jejich tvůrci slibovali kolosální úspěch, ale v amerických kinech tenhle mix akce, dobrodružství, fantasy a komedie na celé čáře propadl. Kromě vizuální stránky tady totiž není nic jiného, příběh se v ní dokonale utopil, herci jsou pouze loutky, které tancují v rytmu laviny vizuálních efektů. Ty navíc nejsou nic moc. ()

Djkoma

Naivita a barevnost Thunderbirds je mi něčím příjemná. Možná je to ten pocit, že jako dítě bych jistě tento film měl mnohem raději než z pohledu dvacetiletého člověka(raději nenapíšu muže, aby nebyly žádné postranní významy). Jonathan Frakes je jako režisér poměrně slušný rutinér, který jde velmi rázně do každého snímku, který ho zaujme. Tentokrát se v jeho snímku setkala i hezká skupinka herců jako Bill Paxton a Ben Kingsley. Je to příjemné a slušně se na to dívá. Neskryje to ani milimetr své rodinné zábavy, ale rozhodně je to neškodné a třeba to i potěší. Mě tedy potěšilo více než jsem čekal. ()