Po nepokojích ve vězení mají Jimmy s Larrym čas se lépe poznat. (Apple TV+)

castor

Pomalejší díl plný návratů do Larryho i Jimmyho dětství. Na jedné straně syn hrobaře, na druhé poldy, v obou případech shodně sžíravé dědictví dětství. Jeden v dětství nespolečenský, často šikanovaný vrstevníky okrádal s přinucením otce nebožtíky, druhý čekal, až se otec vrátí ze šichty, aby se zas a znova mohl pohádat s matkou. Jimmy je zase o kousek blíž, dál se dostává mimo svou vlastní bublinu, vytrácí se jeho arogantní úšklebky a zároveň se snaží zachovat klidnou tvář z toho, co se od Larryho dozvídá. K divákovi se nadále dostává obratně uchopené a soustředěné drama, které je výtečně zahrané. Taron Egerton je alfa samec, který musí být ostražitý a myslet o krok dopředu, což je v případě nestálého a nepředvídatelného Paula Waltera Hausera (dosud nejznámější z role hlídače v Eastwoodově dramatu Richard Jewell) náročné. Ten je obtížný na čtení, zároveň je děsivý i žalostný. Těším se na vyvrcholení série. ()

Frajer42

Spoilery! Nádherně napsané dialogy, u kterých je 20 čísel v pozoru a všechny chlupy na těle se neustále ježí. Nechybí znovu hromada flashbacků, kdy se dovíme pořádnou dávku informací o obou hlavních aktérech. Dozvíme se například, že Larry byl již od útlého věku veden k řádné práci, která obnášela například život na hřbitově, otevírání hrobů a okrádání mrtvol, takže ideální prostředí pro zdravý vývoj člověka. Nesmírně mě baví postava Larryho. Je to opravdu perla za perlou a naprosto nádherná psychologická studie pořádně vyšinutého individua. [85 %] ()

AffectedFace

A je to tu! Druhá nejlepší epizoda, která nepostrádá vůbec nic. Režijně a scénáristicky opět excelentní. Výborně natočený mayhem ve věznici s pár brutálními vraždami a nakonec takové menší odhalení. Egerton pořád hraje skvěle, ale Paul Walter ještě líp. Jsem naprosto spokojený. Zatím se opravdu jedná o minisérii roku. Soundtrack sedící parádně do každé scény. Napětí rostoucí každou minutou. Čtyři epizody a stále žádný šprajc, tohle musíte milovat! ()

LachtanShows

Až bude někdo prahnout po ryzím filmovém/seriálovém zážitku z vězení, nahned doporučím tohle dílo. Převrat je tu natočený naprosto precizně, pro brutalitu se nejde daleko a prohnilost neleze jen zdmi, ale všemi zúčastněnými. Po čertech dobrá minisérie. ()

warrenur

Konverzacno-psychologicka vazenska epizoda, ked mladas maka na "zblizeni", avsak mnohokrat prezradi o sebe viac, ako si sam dovtedy uvedomoval, a my sa dozvedame, ake mal "vydarene" detstvo. Zaujimavy, i ked okrem vezenskej vzbury, pomaloplynuci diel. ()

MickeyStuma

Celá zápletka zohledňuje záhadologii v daném realismu napříč spektry psychologického konání v rámci dozvědět se vše potřebné. Je to takové kdo z koho. Ale ledasco nového se opět dozvíme. Jen to správně poskládat. ()