Jimmy Keene si začíná odpykávat desetiletý trest ve vězení, ale dostane úžasnou nabídku. Pokud se mu podaří získat přiznání Larryho Halla, podezřelého z několika vražd, bude propuštěn na svobodu. Splnit tento úkol však bude životní výzvou. (Apple TV+)

Tuxedo

Black Bird má svoje kvality (především herce), ale chci se zaměřit na dvě výrazná negativa, která mi bránila si tuhle minisérii užít tak, jako si ji zřejmě užila většina publika. 1. V některých momentech jde o učebnicovou ukázku, jak nesplnit pravidlo „show, don´t tell“. Ústřední gauner Jimmy je postavami policistů popisován jako charismatický hajzlík, který si každého hned omotá kolem prstu, což z něj činí ideálního kandidáta na post policejního špeha. Nicméně z toho deklarovaného charismatu nevidíme před Jimmyho naverbováním zhola nic, ani vteřinu interakce s jeho spoluvězni. Prostě je nám řečeno, že si se všemi skvěle rozumí, dokonce se přátelí se dvěma znepřátelenými vězeňskými gangy současně. Egerton je skvělý herec, a i zde to potvrzuje, ale ta postava by přece jen potřebovala i trochu interakce s ostatními. 2. Jde o dvouhodinový materiál roztažený na trojnásobnou délku. Potřeba roztáhnout jednoduchou zápletku na motivy skutečné události mj. vyprodukovala nepotřebné vedlejší postavy, které ani nedotvářejí prostředí (jsou to spíš nepříliš rozvinuté postavy typy – mafiánský kápo, šikanózní dozorce), ani nejsou nezbytnou součástí ústřední zápletky (dějová linie s detektivy začne být velmi rychle repetitivní). Naopak plní úlohu v jakýchsi povinných podzápletkách, peripetiích diktovaných šestihodinovou stopáží. Black Bird se snaží dostát potřebě vršit na protagonistu jeden průser za druhým, aby se divák nestihl nudit. Zkrátka ticking clocks. Jejich odstranění nejenže by nemělo prakticky žádný vliv na ústřední fabuli (jeden vězeň musí nenápadně vymámit informace z druhého), ale dalo by mnohem více vyniknout středobodu minisérie – pomalým, dlouhým, někdy až zdánlivě bezobsažným konverzacím dvou odlišných charakterů, jejichž „přátelství“ a interakce je čím dál více poznamenává. ()

verbal

Pavlík Domař vystřihnul bezesporu toho nejúžasnějšího, nejrozkokošnějšího a komplexně nejpromakanějšího vypatlaného devianta od dob vynálezu filmování sériových vrahů. Naprostá herecká dokonalost, padnul jsem na prdel! Satanžel jedna) jej však v téhle řádně přibásněné „skutečné historce“ posadili do supermaxu plného těch nejvyšinutějších psycho-, socio- a jiných patů, kde mají nehlídanou dílničku, kam si může každý mukl kdykoliv skáknout zakutit, disponující kompletní sadou nožů na kuchání dřeva, celým spektrem parádně naostřených dlát a dokonce i volně přístupnou stolní kotoučovou pilou! K plnému komfortu a maximálnímu pohodlí už klukům chybělo snad jen pár lehce vyvrhnutelných ječivých nezletilých roztleskávaček. Satanžel dvě) Tarot Eklhaft vyrostl z toho sympatického kingsmanovského pedošarmu do slizké instáčové LGBT+(DDPPP) princezny, co úplně zapomněla hrát, a je více než s podivem, že takový prkenný metrohomoslaďouš neměl za celou dobu pobytu ve výše zmíněném supermaxu ani jediný orální či rupturní incident. A nekonečně satanžel tři) autor zjevně vycákal veškerou svou invenci na Pavlíkův charakter, tudíž je to pak globálně, sebedokonalejší úchyl - sebedokonalejší neúchyl, místy až nesnesitelně vatěná nuda k posrání, z níž mohly být dva až tři poměrně svižné díly průměrné minisérie, kdyby soudruzi z nahryznutého jabka nehonili obsah a scénárista s dramaturgem nebyli do sebe zahledění uspávači hadů. ()

Malarkey

Po dlouhé době vysloveně chytlavá detektivka, byť na první dobrou by Vás to ani za mák nenapadlo. Námět totiž není nic objevného. Co objevné ale už je, tak to jsou herecké výkony hlavních postav – Taron Egerton, Paul Walter Hauser a především vedlejší postava, kterou tu krásně ovládl Ray Liotta a krásně se zde rozloučil s herectvím. Když mě totiž seriál donutí sledovat každou minutu svého příběhu s pocitem, že nechci, aby mi cokoliv uteklo, je to důkaz, že tady si se scénářem dal někdo sakra práci. A vlastně vůbec nevadí, že takových volavek ve filmovém prostředí bylo již tucet. Tohle je šestidílná psychologická pecka, která nemá chybu! ()

Fr

„I TO, CO JE ZDÁNLIOVĚ NEPROPOJENÉ, PROPOJENÉ JE…“   Sympatickej hlavní hrdina a zajímavej „záporák“. Tak nějak si představuju psychopata! Celý se to odehrává hlavně ve vězení a podstatný jsou rozhovory mezi „Jimbem“ a Larrym. Pak je tady (taky fajn) linie s pátráním „tam venku“. Bavilo mě to! Zajímavá série o nestandardním masovým vrahovi s rozumným počtem dílů.   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „With The Devil: A Fallen Hero, A Serial Killer, and A Dangerous Bargain for Redemption“, kterou napsali James Keene a Hillel Levin v roce 2010, neznám.  2.) Jedu jen kusy podle skutečnosti.  3.) Časo mi říkaj: „Nenech se chytit a nikoho nezmrzač“. ///  Thx za titule „Karel Himmer“.                      PŘÍBĚH  *****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

EvilPhoEniX

Seriálový hit léta a obrovský úspěch pro Apple. U většiny seriálů nadávám na zbytečnou stopáž ( krácení dílů z 8 na 6 apod) zrovna u Volávky mi 6 dílů přišlo nedostačujících, jelikož se na to jednak kouká výborně, ale bylo tu rozehráno tolik zajímavých dějových linek, které kvůli krátší stopáži se musely uspěchat a to mě mrzí, protože jsem chtěl sakra více a to je jediný důvod proč nedávám plný počet. Volávka má velmi atraktivní námět o drogovém dealerovi, který si jde odsedět 10 letý trest, ale dostane zajímavou nabídku od FBI. Přesunutí do nejdrsnější věznice s maximální ostrahou, aby získal doznání od sériového vraha a zjistil, kde jsou zakopaná ženská těla, hrozí totiž, že se dostane na svobodu a odměnou jest svoboda. Jsou tu dvě dějové linie. Jedna detektivní, kde dva sympatičtí detektivové pátrají po mrtvých dívkách ( Lidé zmiňují, že to evokuje True Detective, ale tohle vnímám daleko lepší). V druhé dějové linii se přesouváme do vězení, kde Taron Egerton ( který se od Kingsmanů kurevsky pochlapil a herecky dozrál na první ligu) se snaží nenápadně spřátelit s Paulem Walterem Hauserem ( objev roku! Ten chlap tu předvádí životní roli, mistrovský výkon, ze kterého jde mráz v zádech, jeho creepy hlas Vás bude budit ze snů a nahánět noční můry!). Tady si fakt tvůrci vystačí s 2 dokonalými herci, drsným prostředím, skvělými dialogy a úvahy - hodné k zamyšlení, perfektní technickou stránkou, nafilmováno je to nádherně a hodně tu funguje i znepokojivá, nepříjemná a mrazivá atmosféra, která má silný Mindhunter vibe. Mindhunter vnímám jako základní detektivní seriál, díky kterému mé filmové znalosti se posunuly daleko výše a zpříjemnilo mi sledování i při Black Bird. Vrcholem byl pro mne díl číslo 3-4, kde došlo na jednu ultra brutální vězeňskou vzpouru- jedna z nejlepších, co jsem viděl a také silné flashbacky obou protagonistů, především Larry- kopání hrobů- masakr!! Je to seriál, který mě přikoval k sedačce a každý týden jsem se neskutečně těšil na další díl a proto mě mrzí, že ve finále to negraduje takovým stylem, jak jsem očekával. Menší spoiler alert: Rozhodně bych uvítal díl navíc, který by se odehrával v soudním líčení- dokážu si představit vypjatou soudní bitvu s Larrym. Na tohle jsem se těšil, ale ve výsledku se tomu věnovalo asi jen 5 minut škoda. Další díl bych uvítal ve vězení, kde to nepříjemně spělo k další vzpouře, tak trochu jsem doufal finální zúčtování na všech stranách. Přece jen nejdrsnější věznice na světě, ale na gangy a vraždy či šikanu tu moc nedochází, pač nezbyl čas a ještě bych se vůbec nezlobil, kdyby se každý díl věnoval jedné mrtvé dívce, věřím, že by to mohlo podpořit emoce, pak by jsme se mohli bavit o nejlepším seriálu vůbec, ale i tak je to velká paráda. 85% ()

castor

Dospívající dívka šlapala na kole po štěrkové cestě obklopené kukuřičnými poli. Do cíle nedorazila. Nebyla jediná. Ale to je až druhý příběh. Nejprve je tu jistý Jimmy Keene. S dobrým chováním si měl odsedět čtyři roky, jenže soudce odklepl deset. Po pár měsících právník s agentkou FBI někdejšího alfa samce a drogového dealera navštíví a s vědomím jeho sociálních dovedností mu nabídnou dohodu: půjde do jiného vězení se zvýšenou ostrahou, spřátelí se s jedním nestálým a nepředvídatelným vězněm a dostane z něj přiznání. Agenti mají za to, že Larry Hall stojí za vraždou desítek dívek a žen, usvědčili ho však pouze ze dvou a tělo našli jediné. A hrozí, že se dostane na svobodu. Ovšem: žádná těla, žádné propuštění. Zároveň sledujeme v jiné linii snahu zarputilého detektiva Grega Kinneara (po dlouhé době moc fajn role) vyzrát na (stejném) vrahovi s pronikavým hlasem a impozantními licousy, který je stále ještě tak trochu dítětem... Nakonec se ti dva potkávají. Larry a Jimmy. Syn hrobaře a syn poldy. Jeden v dětství nespolečenský, často šikanovaný vrstevníky okrádal s přinucením otce nebožtíky, druhý čekal, až se otec vrátí ze šichty, aby se zas a znovu mohl pohádat s matkou. A oba hledajíc své místo ve společnosti. Taron Egerton znovu moc fajn, ukňouraný, děsivý i žalostný Paul Walter Hauser je výborný. Stejně jako (loučící se) Ray Liotta, nemocný otec sužovaný pocitem viny. Celkově napínavé i depresivní, se solidní atmosférou a skvělými dialogy. ()

filmfanouch

Dvě vycházející herecké hvězdy, jedna zesnulá herecká ikona a skutečný kriminální příběh. 6-dílná minisérie Black Bird AKA Volavka je založená na skutečném příběhu Jamese Keenea, který ve vězení dostal druhou šanci, právě klíč k oné druhé šanci ovšem nebyl příjemnou cestou. Na základě skutečného příběhu poté vzniká jedna z nejvíce vtahujících kriminálek posledních let, která stojí především na Taronu Egertonovi a Paulu Walteru Hauserovi v hlavních rolích, není to ovšem jen o nich.   Taron Egerton se dočkal prozatím své největší herecké výzvy, kdy se ukazuje, že jde nejen o charismatického herce a ideální prototyp vycházejícího akčního hrdiny po dvojici filmů Kingsman, ale zvládá i skutečně obtížnou roli. Ještě větší radost je poté ovšem sledovat právě Paula Waltera Hausera, kterému je po výkonu v Black Bird snadné přát tu nejlepší možnou kariéru v Hollywoodu. Egerton i Hauser k sobě po stránce herecké chemie skvěle padnou, seriál se ovšem dokáže dostatečně věnovat oběma postavám, obě výrazně vykreslit a následně jen vyvolat napětí u vývoje událostí. Z výkonu Hausera mrazí, kdy se jeho Larry Hall sice v průběhu víceméně profiluje jako mentálně zaostalý člověk, i to ovšem přispívá k husině, který charakter vyvolává, kdy se vyskytuje velmi tenká hranice mezi šílencem a mentálně nemocným člověkem a i díky Hauserově výkonu je celé sledování seriálu o poznání intenzivnější.   Po delší době se výraznější úlohy dostává Greg Kinnear v poměrně zajímavě postavě policisty Briana Millera, stěžejní je ovšem neopomenout Raye Liottu. Henry Hill z Mafiánů letos opustil svět ve věku 67 let, kdy Black Bird zůstane jedním z jeho posledních odkazů. A i proto potěší vidět Liottu v neskutečně emocionálně silné roli, která jde v kontextu jeho herecké kariéry vnímat jako jedna z jeho nejvýraznějších a nejsilnějších. Snadno se dá věřit tomu, že kdyby Liotta neopustil svět tak trochu předčasně, Black Bird pro něj mohl sloužit jako základ pro pořádný herecký comeback a připomínku období jeho největší slávy. Takhle ovšem jen zůstane smutek nad tím, že se Liotta uznání za svůj fenomenální herecký výkon v této minisérii dočká až po své smrti.   Celá minisérie představuje víceméně svěží vítr ve snaze o nahlížení do duší sériových vrahů, minisérie ovšem není pouze o tom. Jde v ní dohledat pokusy o charakterní studii člověka, který se skrze snahu o získání druhé šance musí prokousávat psychologickým terorem, kdy je především radost poslouchat solidní dialogy. Za celou minisérii stojí spisovatel Dennis Lehane, dle jeho děl vznikli filmy jako Tajemná řeka Clinta Eastwooda, Gone Baby Gone Bena Afflecka či Prokletý ostrov Martina Scorseseho. Zkušený spisovatel se následně dostal i k filmové branži, kdy je nejen tvůrcem celé minisérie, ale stojí za velkou části scénáře. A je poznat, že memoár samotného Jamese Keenea do audiovizuální podoby zpracoval člověk, který umí psát dialogy. Na těch spolu s hereckými výkony stojí celý seriál prakticky nejvíc.   Ve svých nejlepších momentech dokáže Black Bird připomenout i seriály Mindhunter či Temný případ, minisérie od Apple TV+ se přesto vydává výrazně svou cestou a dá se navíc říct, že každá další epizoda je lepší a lepší. I audiovizuální uchopení v čele s kamerou je každou epizodou více vtahující, atmosféře hodně přispívá i skvělý soundtrack skotské post-rockové skupiny Mogwai. Nejzajímavější je ovšem pořád sledovat nečernobílé postavy, které střídavě vyvolávají nenávist i částečné vcítění. Šestihodinová minisérie má tak svůj největší problém ve své délce, kdy možná zpočátku chybí lepší rozjezd, zhruba od třetí epizody už je ovšem ponoření se do seriálu prakticky nevyhnutelné.   V součtu se tak dokazuje, že si Apple TV+ skutečně neplete kvalitu s kvantitou a naplňují se sliby o tom, že i přes nejmenší kontent servíruje Apple TV+ v součtu jedny z nejkvalitnějších záležitostí na všech streamovacích službách. Black Bird je už nyní jedním ze žhavých kandidátů na všechny možná televizní ocenění, kdy za největší ostudu bude považován potencionální případ, že Egerton i Hauser nedostanou alespoň nominaci na Emmy. Možná se sice píše teprve srpen 2022, dá se ovšem těžce věřit tomu, že by do nadcházejících Emmy dorazilo více vtahujících seriálových kriminálek s ještě silnějšími hereckými výkony..... () (menej) (viac)

sochoking

Čo na tom, že to je herecky zmáknuté na jednotku a navyše podľa skutočných udalostí, ked' sa to vlečie, ako v lete na saniach a z toho tlstého hoväda sa to ťahalo ako z chlpatej deky! Tak to vyvolávalo dojem, že každá jednotlivá epizóda snáď nikdy ani neskončí! Aby to však nebolo všetko, tak ma zabili navyše rolou Raya Liotty, ktorý hral jeho fotra a ktorý ho "nechtiac urgentne" ojebal o nejakých osemdesiat (+) litrov. Jeho úloha bola seriál zrejme zdržiavať a tiež poriadne ponaťahovať. Veď keby jeho postavu vynechali, bolo by to nádherných šesť 45 minútových epizód presne tak, ako to mám rád.Taktiež ma dosť mrzelo, že tomu vychcanému dozorcovi sa nakoniec nič neušlo. Vtedy by som snáď aj nad treťou hviezdičkou pouvažoval. 40% za mňa. ()

Trajektt

Po přečtení zdejšího, vyčerpávajícího obsahu jsem byl velice zvědav, jak si s tímto příběhem romantického sériového vraha poradí americká produkce jablečného moštu. Musím předem říci, že jsem byl vcelku překvapen a spokojen i když skoro každá recenze má své ale. A to se zkusím v mém komentu, co nejvíce rozvést, aniž bych používal, co nejméně nechtěných brojlerů. Americká Apple TV+ nám zde naservírovala příběh podle skutečné události, která vedla k usvědčení jednoho z nemála amerických sériových vrahů a po velkém množství lasiček, hyen a dalšího zvěrstva nám předvedla další roztomilé zvířátko z říše živočišné. Tentokráte se jedná o volavku a jak mnozí z nás tuší, co asi tak tato přezdívka může znamenat, zejména v kriminálním či vězeňském prostředí. Příběh se nám snaží vykreslit události dvou hlavních hrdinů, kteří jsou v přítomném filmovém čase uzavřeni v luxusních ubytovacích apartmánech, které nabízí americký vězeňský systém. Jeden je nafoukaný floutek Jimmy, který se chvástá a vychloubá věcmi, které kdy provedl a kterému arogance vysloveně kouká z očí. Je krásný pohledný a sympatický a nejedné ženě z jeho úsměvu vlhnou svatební koláčky na plotně. Problém je v tom, že tento darebák dostal zasloužených deset let, takže si asi dlouhou dobu nevrzne. Náš druhý sympaťák Larry je trochu z jiného těsta. Narodil se  jako druhé nedomrdlé dvojče svého o minutu staršího povedenějšího bratra, kterého rodiče pojmenovali Gary. Zatímco Gary je krásný sympatický mladík, z Larryho o kterém tento příběh vypráví se stal nesympatický obtloustlý, zpomalený tučňák, kterého nikdo neměl rád a na kterého se místo sličných dívek lepily maximálně tak masařky a komáři a proto si vytvořil svůj snový svět. Děj se odehrává, jak v přítomnosti, tak i v retrospektivních záblescích, ve kterých nás zavádí do dětství obou hrdinů a taktéž můžeme vidět pozadí kriminálních událostí o kterých je řeč. Jimmymu je nabídnuta nabídka, že když z Larryho dostane informace o jeho trestné činnosti, tak mu bude zbytek jeho trestu odpuštěn, což je férová nabídka, jelikož Jimmy je dobrý posluchač a umí se spřátelit skoro s každým v tomto prostředí. A tak začíná přátelství arogantní vězeňské, prodejné vrby a sympatického basťocha s licousy, který svým mutujícím dětským hláskem rozpláče nejednu americkou seniorku, která sleduje tento romantický seriál v televizi. Ono je to tak podané, že si nejeden divák může myslet, že Larry chtěl jen najít tu pravou lásku, ale epičky, slepičky, ať se nikdo nezlobí šestnáctkrát hledat a nenajít a zabít a zakopat. Víc nebudu prozrazovat, ať si každý udělá obrázek sám o tomto příběhu bonzáka a mírně retardovaného naivky. Dobré herecké výkony, zejména Paula Waltera Hausera, kterého jsem do této doby neznal a který mně nejednou rozesmál svými nesmyslnými a někdy i romantizujícími plky. Taktéž nesmím zapomenout na poslední roli Raye Liotty, který bohužel už není mezi námi. Za příjemnou sondu do života amerických muklů musím dát zasloužených 70%. ()

Happens

Namachrovaný a herecký ne úplně přesvědčivý frajer, co dostane zvláštní propustku z vězení. Stačí rozpovídat vraha malých holčiček. Ve vězení se náš macho trochu proměňuje v empatického člověka, studie charakteru není úplně koherentní, ale co už - pořád to je atmosférické drama z vězení dle skutečné události a těch není mnoho. ()

Chrustyn

Pomalý ale neuvěřitelně vtahující seriál, který je někde mezi detektivkou, vězeňským dramatem a psychologickou sondou do duše psychopatického vraha. Seriál zaměřující se hlavně na skvěle napsané dialogy a silné postavy zahrané vynikajícími herci. ()

HellFire

Tak zaprvé Taron Egerton je neskutečný sympaťák a okamžitě bych si ho dokázal představit jako nového Bonda. Naposledy jsem ho viděl snad ve filmu Orel Eddie a tady mě hrozně překvapil. Ono vůbec herecké obsazení se Applu fakt povedlo a po řemeslné stránce jde o top produkci. Pokud bych měl něco vytknout, tak je to snaha budovat napětí formou nátlaku ze strany toho strážného, potažmo vězňů, když se provalí, že Jimmy je donašeč, protože tahle dějová linka vyšuměla do ztracena. Konec taky nebyl zrovna uspokojivý, když se našlo jen jedno tělo zavražděné dívky, ale v tomhle případě nešlo nic dělat, protože tak to nejspíš bylo i doopravdy. Budu věřit tvůrcům, o tomhle případu (vrahovi) jsem nikdy předtím neslyšel. Každopádně jsem ocenil, že se tvůrci nesnažili nám ukazovat samotné vraždy a zaměřili se vyloženě na vztahy jednotlivých postav. Tentokrát to Applu vyšlo na jedničku. Při zdejším hodnocení to sice není na plnou palbu, ale těch pět si to rozhodně zaslouží. ()

TheEvilTwin

Black Bird má téměř nulovou akci, ale zato stoprocentní atmosféru, ze které mrazí - a ta dělá spolu s hereckými výkony ze seriálu dusný a nepříjemný zážitek, u kterého má divák pocit, že se stále něco děje, i když zpětně se toho ve skutečnosti moc nestane. Jde o tvrdou slow-burn konverzačku mezi precizním a vyspělým Taronem Egertonem a fanaticky přesvědčivým Paul Walter Hauserem, kterého registruju už ze seriálu Kingdom nebo Richard Jewell - tenhle chlap je prostě předurčen k divným rolím, je ve svém charakteru neskutečně nechutný a uvěřitelný, a to vše dělá celý zážitek ještě intenzivnější. Konečný výsledek je pak šikovně ukončená true-based série, která je v určitých místech sice trochu roztahována, ale vygradované emotivní finále to poměrně dobře zachraňuje a nechá v divákovi celkově dobrý a zároveň znechucený pocit. Za mě taková zlatá čtyřhvězda, která potěší, ale zároveň mám tak trochu tušení, že k plné palbě zde něco chybělo a že jsem z celého seriálu možná až moc "překonverzovaný". ()

Morholt

Překvapivě povedený casting. Ne že by Edgerton nebyl dobrý herec, ale měl jsem ho spojeného především s odlehčenějšími rolemi, ale tady ukázal, že zvládne levou zadní i vážnější party a jestli bude i nadále trávit čas v posilovně, začne za chvíli onkurovat Velkému Jasonovi. Hauser na druhé straně už v Jewellovi ukázal, že hrát umí, ale i tak mě jeho výkon překvapil a dostal. Divák si sice nejdřív musí zvykat na jeho mluvený projev, ale ve finále je to jedna z věcí, která jeho postavě dodává na hrůznosti. Momenty, kdy se jeho obličej ze slabomyslného mouly mění v bestii jsou parádní. A dialogy mezi oběma hlavními aktéry jsou záležitostí pro fajnšmekry. Brutální prostředí věznice či vyšetřování FBI a policie jsou pak pro oba skvělou kulisou. Za mě pecka. 100% ()

Lacike

Vydarená detektívno väzenská miniséria. Detektívna línia zapeklitého prípadu pripomenie seriál True Detective a tá väzenská s nekonečnými rozhovormi so zosobnením diabla, zase seriál Mindhunter. Herecky to je tiež vydarené. Taron Egerton ako namakaný a extrémne namyslený frajírek, ktorý sa musí skamarátiť so sériovým vrahom postupne prejde tvrdým prerodom. Hlavným ťahúňom je ale zase famózny a tentoraz ani na chvíľu smiešny Paul Walter Hauser ako človek s ktorým nechceš stráviť ani sekundu. Ale je fascinujúce to zlo sledovať v bezpečí kresla na obrazovke. Nestratí sa ani Ray Liotta, ktorému som otca tesne nad hrobom fakt veril. Ale nič sa nemá preháňať Ray a až tak si sa do toho vžiť nemusel. No a nakoniec tu je sympatické duo detektívov Greg Kinnear a kráska Sepideh Moafi. 6 dielov je tak akurátna dĺžka minisérie, aby nezačala nudiť a zároveň to bolo dostatočne prepracované. No dobre, tá mafiánska línia nemusela vyznieť tak do stratena. Celkovo som ale spokojný a som rád, že detektívku okorenili väzenským prostredím. 8/10. ()

SlecnaSmilly

Zdravím, vás přátelé, z panelákové výhně, pomalu se tady peču za živa. Musim říct, že to globální oteplování je pořádnej vopruz. Lesy hořej, studánky vysychaj, že laně už nemaj kde pít, a mně se roztejká mejkap. Alébrž jsem mazaná, tak jsem si večer nepustila nic hot (jako jsou třeba filmy s Ryanem Goslingem), ale seriál pěkně z chládku tj. vězení. A Volavku vám mohu do dalších vln veder jen doporučit. Je to napínavý a slušně zahraný. Hlavně Paul Walter Hauser si mě svým výkonem získal. Jako takhle zahrát slizáka, vau, lepší než Zounar v Ordinačce. Ačkoliv mě poměrně mrzí, že nám Apple TV asi nikdy nenabídne dabing. Namluvení týhle postavy například Filipem Švarcem by se stalo zdrojem mý zábavy na několik večerů, škoda no. ()

ledzepfan

Dva díly jsem myslel, že koukám na nějakou tuctovou kriminální fabulaci a teprve až když jsem se náhodou dozvěděl, že je to dramatizace skutečných událostí mě to chytlo.. Ten příběh je ve své kostře tak nepravděpodobný (až absurdní) že bych měl k autorům pár zásadních kritických poznámek, ale když to píše život, můžu leda tak držet hubu a krok. Parádní je to hlavně v atmosféře a hereckých exhibicích. Hauser si svého úchyla dává na levelu Evana Peterse (což bude teď jakýsi "zlatý nadstandard" interpretace sériových vrahů). McLaughlin v nenápadné roli jeho bráchy tam sednul krásně, jako poslední dílek tisícidílkového puzzle. Liotta nad hrobem konečně vypadá a hraje parádně. Duo Kinnear-Moafi funguje jako metronom.. Snad jen ten Egerton vypadá umělohmotně, jako bratranec T-1000... Není to strhující, nezapomenutelné pecka, ale má to mindhunterovský vibe a to se sakra počítá. ()

agentmiky

Apple TV si vybírá doopravdy luxusní projekty pro svou streamovací platformu. Jinak tomu není ani u nejnovějšího přírůstku do krimi žánru, tedy Volavky. Vůbec jsem nevěděl, že si film zakládá až tak moc na pravdivé události. Celá ta zápletka točící se okolo jednoho mafiána, co přistoupí na nabídku FBI ohledně přestupu do vězení pro ty nejhorší delikventy, aby zjistil od sériového vraha místa zakopání těl mladých dívek, to je setsakramenstky skvělý námět pro seriálové zpracování! A když si pak ještě člověk přečte, že za samotným projektem stojí Dennis Lehane, tak má očekávání vystřelila jednoduše vzhůru až do oblak. Po stránce herecké se jedná o grandiózní podívanou, zejména dva hlavní představitelé září! Co ale předvádí Paul Walter Hauser, to jesť něco nepopsatelného! Takhle dobře ztvárněného sériového vraha jsem na filmovém plátně neviděl od dob Fincherovách Sedm! ( a to je už skoro 30 let). Zejména dva závěrečné díly sázející na emočně vypjaté dialogy mě úplně odrovnaly! Bezpochyby jeden ze seriálů roku. Tohle musíte vidět! Za mě 9/10 ()

Kaluž

Jako blesk z čistého nebe. A zásah přímo na komoru. Třetí neoficiální sezóna Mindhuntera. Totální delikatesa. Paul Walter Hauser nepřekonatelně hrozivý. Taron Egerton k sežrání. Plná palba. ()

slord

Super, mrazivá podívaná s jednoduchou premisou, avšak je vyťažená na maximum, a so skvelým herecký duom Egerton - Hauser, Egerton je výborný, no jeho herecký kolega Paul Walter Hauser je famózny, o jeho hereckých schopnostiach som sa presvedčil už v Richardovi Jewellovi, no tu išiel ešte o stupeň vyššie a toho magora si vychutnal. Kvalitka od Applu, ktorá sa dostane pod kožu. 9/10 ()

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

16.01.2024

Proběhlé předávání cen Emmy se ocitlo v poněkud kuriózní situaci, když se slavnostní ceremoniál kvůli stávkám v Hollywoodu odsunul ze září 2023 na leden 2024. Navíc zde byly předávány ceny za seriály… (viac)

Tom Hardy a Zazie Beetz v severské krimi

Tom Hardy a Zazie Beetz v severské krimi

04.02.2023

Hvězdný Timothée Chalamet nedávno natočil reklamu o tom, jak všichni slavní a uznávaní herci pracují pro Apple. Nyní to technologický gigant s bezednými kapsami a vlastní streamovací službou Apple TV… (viac)

Za Teda Lassa si připlatíme

Za Teda Lassa si připlatíme

30.10.2022

Když se před třemi lety spustila streamovací služba Apple TV+, měla v nabídce pouhých pět titulů. Teď už jich jsou desítky a mnoho z nich sbírá prestižní ceny, od televizních Emmy po filmové Oscary.… (viac)

Našel Marvel nového Wolverina?

Našel Marvel nového Wolverina?

04.07.2022

Zatímco se na obzoru rýsuje další Comic-Con, přichází zprávy, že herec Taron Egerton (Kingsman: Tajná služba) jednal se šéfem Marvelu Kevinem Feigem o tajné roli. Podle nejrůznějších indicií by se… (viac)