Jimmy má problém s přesunem do vězení s maximální ostrahou a naváže přátelský vztah s Larrym, v jehož verzi událostí se objeví nové trhliny. (Apple TV+)

Frajer42

Asi se budu v komentářích opakovat, ale nemůžu si pomoci. Postava Larryho je tak božsky zahraná. Já tomu herci věřím každé slovo a každé gesto. To je opravdu něco neuvěřitelného. Jsem úplně přilepený na obrazovce kdykoli se objeví na scéně. Tvůrci tohoto seriálu si se mnou hrají jako kočka s myší. Líbí se mi, jak se do případu vnáší stále nové a nové trhliny a nesrovnalosti a jako divák musíte pracovat i s verzí, že může být Larry skutečně jen sériový "přiznavač" a vrah by mohlo být třeba jeho šťastnější dvojče Garry. Moc si to zatím užívám a jsem velice zvědavý, jakým směrem se bude vše ubírat. [84 %] ()

castor

Základem byly memoáry o skutečném zločinu Jimmyho Keenea z roku 2010 In With the Devil, které hned vyznívají jako solidní filmový materiál na principu kočky a myši. Hlavní hrdina sympaticky balancuje mezi vykoupením nebo zatracením v závislosti na tom, zda odhalí tajemství vraha/spoluvězně. Jimmy už je pár dní ve Springfieldu a jeho táta dozorcům jaksi ukázal odznak, aby ho k němu pustili. Ajaj, syn policajta. „Já ti vždycky všecko poseru!“ kaje se loučící se (zemřel na jaře 2022) a opravdu skvělý Ray Liotta, nemocný otec sužovaný pocitem viny. No, a když k tomu ještě dozorce potřebuje menší půjčku… Larry se nicméně poprvé víc otevírá („Dřelo to... Prostě to tam narvu!“), Jimmy naslouchá a pojem empatie se evidentně postupně stane důležitým prvkem příběhu. Druhou linii tvůrci oživují zarputilým vyšetřováním detektiva z kanceláře šerifa Grega Kinneara a agentky FBI Sepideh Moafi, kteří se pokoušejí najít další dříve ignorované důkazy. ()

AffectedFace

Slabší, než předchozí dokonalý díl. Některé věci se trošku opakují, některé zase houstnou ve větší peklo pro hlavního hrdinu. Soundtrack zde nehrál tak důležitou stránku, jako v předchozím, což je škoda. To nic ale nemění na tom, že se jedná o opravdu jedinečnou záležitost, která je režijně bezchybná a pohlcující každou další scénou. Dialogy stále nejsou nudné a celkově si minisérie drží velmi nadstandartní úroveň i ve třetím díle. Uctění památky Ray Liotty na závěr super, rest in peace... ()