Agentka McCauleyová připravuje Jimmyho na jeho úkol. Detektiv Miller vyslýchá Larryho ohledně pohřešovaných žen, ale musí použít detektor lži. (Apple TV+)

xvyhl100

Podle zdejších recenzí jsem se těšil na super seriál, ale po dvou dílech jsem zklamaný a musím bohužel konstatovat, že to nestojí vůbec za nic. Naprosto bez jakékoliv atmosféry a napětí, zaměnitelné a po několika hodinách zapomenutelné. Dozajista někdo u applu koukal na Mindhunter (Netflix) a True detective (HBO), ale když dva dělají totéž, není to totéž a musím říct, že applu zatím s výjimkou jednoho filmu (K zemi hleď) a jednoho seriálu (Ted Lasso - první serie) nenatočil nic pořádného. ()

castor

Dospívající dívka šlapala na kole po tiché štěrkové cestě obklopené kukuřičnými poli. Do cíle nedorazila. Nebyla jediná. Scénář měl být pokaždé stejný. Kolem dívek několikrát projel ve své dodávce. A dal se s nimi do řeči. Jimmy souhlasí, že se bude podílet na usvědčení sériového vraha, zatímco dezorientovaný Larry Hall podepisuje přiznání. Vyšetřovatelé potřebují najít ostatky dalších obětí, aby roztržitého samotáře, plného smyšlených příběhů, fandu rekonstrukcí bitev americké občanské války, vyrůstajícího s hrubým a násilnickým otcem-alkoholikem, s pronikavým hlasem a impozantními licousy udrželi uvnitř. Žádná těla, žádné propuštění: podmíněná nabídka svobody pro Jimmyho, který bude v novém prostředí zároveň čelit ostrým vězňům i zkorumpovaným dozorcům. Zatím má za sebou první kontakty se zpomaleným troubou, který má stát za znásilněními a vraždami mnoha dívek a žen. ()

Dusty56

Už pilot byl hodně zdařilý a druhý díl to pozvedl ještě o level výš. Na herecké výkony, na režii a ani na scénář, ve kterém se objeví dávka napětí nebo něco, co vás zaskočí, každou scénou, si nejde stěžovat. Co také oceňuju, že nemají potřebu ukazovat drastické scény. Doufám, že to takhle bude pokračovat, další díl si rozhodně pustím. ()

Frajer42

Casting na vězeňského infiltrátora, u kterého stejně znáte výsledek, byl za mě zbytečně rozvleklý. Co se však týče naprosto každé vteřiny, kdy byl na scéně náš vrahounek, tak to byla vskutku ta největší laskominka. Scéna u polygrafu byla absolutně úžasná.  Paul Walter Hauser je dokonalý a věříte mu naprosto každé slovo - to je výkon hodný nějaké ceny. V takových momentech si během sledování skutečně chrochtám blahem. Obecně však co se týče hereckého obsazení, tak si nemohu stěžovat. Až na toho slizouna Egertona. Seriál má naprosto skvělou atmosféru. Sedí mi velmi pozvolné tempo. [84 %] ()

AffectedFace

První díl budoval skvělou atmosféru, kterou druhej díl vytáhl na absolutní maximum. Jsem naprosto odvařenej. Kamera, herecké výkony, režie a scénář, všechno je na naprosto špičkově bezchybné úrovni (taktéž soundtrack je do jednotlivých scén parádně zakomponovaný). Netflix pomalu, ale jistě umírá, natož Apple rozjíždí seriálovou záchranu v nejlepším kabátku. Scénář zpracovaný tvůrcem knihy Shutter Island a Live By Night, no já plesám, protože počin není před zmíněnými vůbec pozadu, ba naopak posouvá všechno úplně na jinej level. Pokud seriál bude pokračovat stejným tempem, může se jednat o jeden z nejlepších počinů všech dob v seriálové distribuci. ()