Jimmy Keene žije na plné obrátky, ale pak je odsouzen na 10 let. Za mřížemi však dostane nebezpečnou nabídku, jak se dostat na svobodu. (Apple TV+)

ER

Tak tohle vypadá moc dobře. Hutné krimi drama je z toho cítit hned od prvních minut. Děj má 2 linky, kriminální, která se věnuje vyšetřování vražd a vězeňskou, jenž sleduje nasazení "volavky". Obě jsou propojené osobou vraha, který zavraždil několik žen. Prozatím dominuje kriminální část, která je protkána scénami s ženami, které jsou předmětem vyšetřování. A tady se ukazuje tvůrčí bravura týmu, který k tomu dal dohromady TOP hereckou partu (bohužel pro Liottu to bylo poslední natáčení). Je radost se dívat, jak režie pracuje se scénami žen, které se staly oběťmi a jde na to přes nenásilné záběry,tady vraždu v přímém přenosu neuvidíte. Pokud si seriál udrží tuto kvalitu až do konce, tak tu máme další pecku v žánru krimi. ()

castor

Vyřeší trable s jedním nespolehlivým dealerem a neúplnou dodávkou, aby pak udělal oko na sličnou servírku. Zatímco ona je vyřízená po večerní pracovní a noční Jimmyho šichtě, do jeho kvartýru vpadnou federálové a kromě drog najdou i slušný zbrojní arzenál. Podle jeho otce, bývalého poldy, si (pokud bude prozíravý a přizná se) odsedí s dobrým chováním čtyři roky. I advokát to tvrdil, jenže soudce odklepl deset. Po pár měsících právník s agentkou FBI někdejšího alfa samce Jimmyho navštíví a s vědomím jeho „okouzlujících“ sociálních dovedností mu nabídnou dohodu: půjde do jiného vězení se zvýšenou ostrahou, spřátelí se s jedním vězněm a dostane z něj přiznání. Agenti mají za to, že stojí za vraždou až 14 žen, usvědčili ho však pouze ze dvou a tělo našli jediné. Zároveň sledujeme snahu zarputilého detektiva Grega Kinneara vyzrát na (stejném) vrahovi, který je stále ještě tak trochu dítětem, které rádo vypráví příběhy, aby získalo pozornost druhých. Právě Kinnearova (časová) odbočka se zdá být vítaným zpestřením (zatím) svižně vyprávěného příběhu. ()

Frajer42

Velmi svižné uvedení do děje zahrnující představení postav a jejich motivací. Zatímco na slizounkovi Taron Egertonovi mi již od začátku něco vadí, tak do Paul Waltera Hausera jsem se zamiloval na první pohled. Ten herec je naprosto neskutečný a jeho postava je nesmírně zajímavá. Skvěle jsou zde napsané všechny dialogy zahrnující výslech. Cíl tohoto dílu byl jednoznačný, a to navnadit na další epizody. Musím říct, že se to povedlo. Již od začátku tuším, že si s touto mini sérií budeme rozumět. [81 %] ()

HellFire

Začíná to hodně slušně. Egerton je neskutečný sympaťák a na druhé straně spektra je Paul Walter Hauser jako nevinný podivín. Atmosféru by šlo krájet nožem a oceňuju, že se tvůrci rozhodli neukazovat samotné vraždy (aspoň zatím), protože jako divák nemusím vidět, co za zvěrstva tenhle borec napáchal, stačí mi vědět, že zabíjí dívky. Nemluvě o tom, že si mysl doplní zbytek sama, což vydá za sto záběrů. ()

William_

Začátek a zátah celkem svižný místy až trochu uspěchaný, avšak to nejlepší se ale odehrává až ke konci dílu, kdy se seriál dělí na 2 linky - na vězeňskou a detektivní. Už teď se těším na další díly tohohle seriálu a nutno podotknout skvělé obsazení hlavních 2 protagonistů a především Raye Liotty. ()

LachtanShows

Vězeňské prostředí nikdy nezklame a přestože se do správných stísněných prostor dostaneme až později, minisérie mi táhne od samotného začátku. Z úhlavního vyšetřování cítím silné Mindhunter vibes. ()

warrenur

Velmi dobry otvarak. Paci sa mi chovanie agentky voci sebavedomemu sympatickemu dealerovi s obrovskym egom. Tieto ponuky odsudenym boli vzdy zaujimavym nametom k filmom a toto bude zrejme tiez velmi zabavne, kedze sme v zavere videli, ze to za "balik" ten magor. Spokojnost. 75% ()

MickeyStuma

Úvodní část je pomaloučkým rozjezdem zajímavého příběhu nesnažící se nic uspěchat a naopak všemu dává svůj přirozený prostor v dějovém vývoji. Některé zdlouhavé dialogy, diváky lačnící spíše po živelnější atmosféře, tak mohou spíše nudit a odradit. V tom je ale to pravé kouzlo všeho patřičného. Začátek se jeví slibně. ()