Psychosexual

• Veľká Británia Psychosexual
Pornografický / Dráma
USA, 2021, 252 min (Alternatívna 47+52+53+49+51 min)

Film sleduje dekádu života mladej ženy (Gianna Dior) sprevádzaného zápasom s jej sexuálnymi kompulziami, ktoré ničia ju samú. (Real Tom Hardy)

Real Tom Hardy

Pôvodne som chcel pacnúť päť hviezd, no po menšom zamyslení som si povzdychol a riekol: "Bože, veď to bola vlastne riadna sračka..." Ktorá mala len extrémne prehajpovaný marketing a tam sa to začalo aj skončilo. Vrátane pomerne klamlivej ofíko synopsy. A teraz zvažujem odpad x) --- Kolosálny crossover medzi piatimi veľkými štúdiami, ktorého výsledkom mal byť film o žene, ktorú ničia jej vlastné sexuálne nutkania. Z propagácie diela minulý rok bolo cítiť veľké ambície. Ja sám som sa nachytal ako malé decko. Dúfal som v poriadne opulentný päťhodinový opus s košatým scenárom o špirále úpadku, v niečo, čo ukáže, ako filmársky ďaleko sa americký pornopriemysel posunul a či už vie úplne zotrieť hranice medzi pornom s nádychom filmu versus filmom s nádychom porna. Výsledok? Pfff... Toto, o čom som tu v predchádzajúcej vete hovoril, stokrát lepšie stelesňovali veľké produkcie Digital Playground pred a po roku 2010. V realite je Psychosexual vlastne päťdielny príbeh o terapeutke, ktorá prefikne aj konár na strome a jej následný emočný rozpad vychádza nie z aktu samotného, ale z prichytenia a trvá tak tri minúty. Celá oficiálna synopsa, ktorá film opisuje, je čistý odrb. Okrem toho, o žiadnu mimoriadnu filmárčinu sa nejedná. Ide v štandardných šľapajach toho, čo od VIXEN skupiny poznáme už roky a tiež sa môžeme baviť o tom, či niektoré "obyčajné" produkcie od nich v tomto smere nedominovali omnoho viac. Výkon Gianny Dior bol značne ospevovaný, k čomu treba doplniť – dialógové scény meh, ale tie druhé inak áno, tam dala zo seba (vlastne do seba) kompletne všetko (úplne predposledná scéna po štyroch hodinách jediná zapamätateľná). To isté platí aj pre Manuela Ferraru. Jednoznačný alfa samec dnešného porna a jediný, ktorému som kedy "tú" charizmu veril. Strih slušný, kamera detto, scénografia sa mohla posnažiť o hodný kus viac. Tradičné neduhy toporných dialógov nás zastihujú aj tu a zrejme sa môžem na to rovno vysrať a zmieriť sa s tým, že eradikované nebudú už nikdy v histórii ľudstva :D Psychosexual mal obrovský potenciál. Pokojne a bez väčších problémov potenciál stať sa míľnikom. Nakoniec je z neho "len" vysoký nadštandard, na ktorý sa zabudne a možno už aj zabudlo. Štyri hviezdy iba kvôli porozumeniu, že všetko, čo som tu vyčítal, zatiaľ ešte porazené (zrejme) ani raz nebolo. --- "Find what you love, and let it kill you." ()

SeanLSD

Kayden Kross skoro natočila ozajstný film... Skoro. Keby sa venovala viac deju, ktorý sľubuje rozprávať a zbavila sa tej pretrvávajúcej absurdnej predstavy o trištvrtehodinových šukačkách. Čo ako dobre sú natočené, kto sa bude na to dívať, či skôr - kto to vydrží ? Koho v dobe rýchleho internetu a ešte rýchlejších nutkaní zaujímajú štvorhodinové pornofilmy ? Škoda, že si aj nezahrala, prihodil by som ešte hviezdu. Rozhodne je to zaujímavý kus porna, ale súčasne aj premárnená príležitosť k ozajstnému prekročeniu hraníc medzi Pornografickým filmom a Filmom s pornografiou. ()

Thomas_xxxxx

Ultra hardcore pornografický film rozdelený do piatich dejstiev, z ktorých asi najlepšie je tretie a štvrté a v piatom už tomu dochádza šťava (doslova) a nemá to už veľmi čím zaujať, predsa len 4 hodiny a 10 minút je prestrelená stopáž na hocijaký film. Predsa len to zavýjanie hlavnej hrdinky vám v piatom dejstve príde už dosť otravné. Každopádne kvalitný počin, čo sa týka hereckých výkonov a veľmi tomu nemám čo vytknúť okrem vecí spomenutých vyššie. ()

• Rovnako ako dej filmu, aj jeho natáčanie prebiehalo v Los Angeles a okolí. (Real Tom Hardy)