Rodinka Tlučhořovi aneb Byli jsme a budem

(divadelný záznam)

Tlučhořovi jsou původně nekonečný rozhlasový seriál ze života jedné rodinky, která řeší rodinné, existenční i politické problémy dost svérázným způsobem, často balancujícím na hranici zákona. Dvojice herců – Oldřich Kaiser a Jiří Lábus – s neuvěřitelnou hlasovou obratností zastává všechny postavy. Od dospívajícího syna Patrika po samozvaného básníka Mirko Hýla. Silná komunita fanoušků si „Rodinku“ vyžádala naživo, a tak se od roku 2019 Tlučhořovi občas objeví i na pódiu. Stejně jako jejich audio podoba je i ta jevištní složená ze situačních mikrokomedií, které vychází z improvizace autorské dvojice. Záznam představení vznikl při příležitosti výročí 20 let od vzniku prvního dílu pořadu. (Film Naživo)

ZorkaJ

Skvělý divadelní záznam Kaisera s Lábusem o rodině Tlučhořovi. Jak už tady někteří psali, záznam především trpí zmatenými záběry kamery. Jako audio záznam by to bylo daleko snesitelnější, či by to chtělo lépe sestříhat. Mám rád inteligentní humor, i když se tu občas vyskytuje humor hrubý, až vulgární, musím jednu hvězdičku ubrat. ()

Cibulka_C

Já si říkám pořád, že by měli dělat živý Tlučhoře častěji, protože je to skvělý zážitek a když se člověk divá na dva chlapy, kteří se mezi sebou třeba pět minut hádají jako dvě ženy, opakuje si, jak je tohle sakra možný? I když prostě vím, že jsou ti dva absolutními mistry improvizace, neustále se tomu budu divit a říkat si, jak je tohle může ve vteřině napadnout? 😅👀 Podle mě je to úplně geniální nápad, udělat představení, zapojit do toho i fandy Rodinky a mít tak ještě šílenější příběhy. 👌🏻 Ke konci to byl asi jeden z nejlepších příběhů, pominu-li díl s Růženou téměř na prknech Národního divadla, kdy se Božena bavila s Jiřím Bartoškou a Janem Preučilem. 🎭 Prý si tohle živé sezení mají v květnu zopakovat, tak jen doufám, že to nedopadne jako před deseti lety, kdy byla dvě tato představení rok po sobě a pak po těch deseti letech až teď. (Možná mi tam u klavíru chyběl Miroslav Kořínek a ta kamera občas zbytečně dlouho zabírala diváky.) Rozhodně stojí zato si je zopakovat a je fajn, že sami autoři nechtějí, aby tato živá vystoupení upadala v zapomnění a nechají je natočit. Takže za mě rozhodně doporučuju i těm, co Rodinku neznají, pobaví se i tak. 🔥 ()

ostravak30

O Tluchořových jsem neslyšel až do chvíle, kdy mi naši v dospívání koupili knihu s touto rodinkou. Od té doby je mám v povědomí. Pravda je, že mě celý seriál nikdy nezaujal natolik, abych si koupil CD, audioknihu nebo si je snad naladil, ale už samotný fakt, že se jedná o velkou improvizaci je obdivuhodný. V tomto představení tvůrci navíc jedou znovu improvizačně na podněty diváků a přidají i nějaké ty vzpomínky. Kaiser a Lábus nezklamou. ()

snared

Pro fanošuky Tlučhořovic a mistrů Kaisera s Lábusem povinnost. Nicméně za dlouhý záběry publika v momentech, kdy se na jevišti něco děje by kameraman zasloužil pár facek. 3,5* ()

DJ Lonely

Kaisera s Lábusem mám rád a Tlučhořovi taktéž. Vlastně je teď znovu poslouchám a po roce jsem teprve někde kolem 450 dílu. :) Nicméně mi přijde, že v audiopodobě je tahle mistrná improvizační show prostě lepší. Když je poslouchám, okamžitě si v hlavě podle hlasu vybavuji, o jakou jde postavu, ale když u toho koukám na mistry na jevišti, je to pro mě rušivý element. Druhou hvězdu sundávám za strašlivé technické provedení. Vůbec netuším, co zde pan Fehu režíroval, protože celý záznam je z jednoho stativu, kde se kamera v náhodných intervalech točí na diváky a vám tak uniká, co se děje na jevišti. Stejně jako záběry, kde improvizuje pan Kaiser, ale kamera sleduje pana Lábuse. Tomu záznamu by rozhodně prospělo, kdyby byl snímán vícero kamerami a prostříháván. Takhle to vypadá, jako by si to Páťa točil celé na mobil. ()