Eddie Yang (Jackie Chan) je všetkými masťami mazaný hongkonský policajt, ktorý spolu s krásnou a bystrou agentkou britského Interpolu Nicole Jamesovou (Claire Forlani) pátra po legendárnom medailóne, ktorého nadprirodzená moc vraj jeho majiteľovi prepožičia neuveriteľnú silu a rýchlosť. O tom, že je to naozaj pravda, sa Eddie presvedčí na vlastnej koži skôr, ako mu je milé – pretože po ťažkej nehode práve jemu medailón zabezpečí nadľudské schopnosti - a nesmrteľnosť! Nuž a práve po tom túži aj zákerný zločinec Snakehead (Julian Sands), ktorý sa všetkými možnými aj nemožnými spôsobmi pokúša zmocniť sa medailónu... (TV Markíza)

castor

Začátkem nového tisíciletí se divák obával, že se stárnoucí čínský pracant se žánrem rozloučí sotva důstojně. Naštěstí má tenhle gumovitý panďulák stále ještě tu a tam štěstí na role a režiséry, bojových fint má v rukávu taky pořád hodně, takže bych se toho (i při téhle bídě s Claire Forlani) neobával.. ()

lekr

Jackie Chan se v tomhle filmu nijak moc nepředvedl. Sice dělal kopy a otočky jako obvykle a dokázal že bojové umění ovládá na jedničku ale to tenhle film nezachrání. Nijak moc originální příběh, prostě jen spatlaná pohádková zápletka a k tomu hollywoodská omáčka v podobě brutálních zločinců a zoufale ubohých vtipů v podání debilního Lee Evanse kterej ze sebe ve filmovém průmyslu dělá "chytře" ( pro peníze ) vola. Shrnuto jedním slovem: ubohost!! ()

nash.

Přes veškerou shovívavost k Jackieho současné tvorbě hodně nemilé překvapení, kterému chybí nejen jeho typicky zábavné akční scény, ale také příběh, švih a dokonce i humor. Jediné čeho je tu nadbytek jsou nezvládnuté nedotaženosti, ať už je to Arturova manželka nebo samotný princip medailonu. Když se k tomu připočte trapný Evansův pokus o komiku, scénář bez jediného nápadu, režisérova neschopnost dát dohromady fungující vyprávění, tak podtrženo sečteno, je výsledek, přes veškerou Jackieho snahu, velká všepohlcující nuda, která navíc často připomíná spíš trailer než film. ()

krvavamera

PRVNÍCH 20 MINUT:Otřesná, absolutně nevkusná a neumětelská kamera,která pohřbívá celý snímek. Konkuruje si tak s hudbou, kterou k filmu vybíral/skládal někdo, kdo neměl všech pět pohromadě. Absolutně se nehodí a většinu scén velmi nevhodně kazí (bohužel jsem si všimla této tendence u většího množství "chanovek" z tohoto období (vzhledem k tomu, že teď nakoukávám Chanovu filmografii to beru z téhle perspektivy), což je strašná škoda, protože fyzičku i nápady na skvělé kaskadérské kousky Chanovi neubívají - i když hongkongský "realismus" mu sluší o poznání víc).Kočka z interpolu, lovestory a rádobylegrační (v tom nejhorším - kéž-bych-byl-jako-Mistr-Bean smyslu slova) inspektor Watson jsou zkrátka součástí family entertainment filmu "pro každého něco", a dají se tudíž přežít. Co mi vyloženě vadí je, že záběrování a hra s rychlostí snímání spolehlivě zničí i ten nejlepší Jackieho stunt (a že nejsou špatné). ZBYTEK FILMU: Když ovšem Jackie získá nadpřirozené schopnosti, stává se z toho definitivně fraška a film jde do háje. Nicméně nepochybuji o tom, že pro věkovou kategorii 10-12 let (těm se budou líbit i ty obhroublé fórky) je to zábavnější jak Mrazík. ()

v.indruchova

TAková fajn oddechová blbinka. O to tady jde, že je to naivní a jednoduchý humor. Myslím, že hodně lidí to nechápe. Já třeba nechápu (Monty) Pythona. ALe když člověk vidí, co tam Jackie vyvádí i ti herci. Ty polety a kaskaderské kousky. To si zaslouží obdiv. - dá se na to dívat pořád dokola. Jinak nemusím kouzlící filmy vůbec a tohle beru jako do moderní doby přenesenou asijskou legendu. Děti (a zastydlí dospělí) nezkoušejte to doma :D ()

• V průvodci dublinského hradu v Irsku se píše, že Jackie Chan během natáčení tohoto filmu vyskočil na trůn, což z něj dělá prvního člověka po králi Jiřím V., který na něm seděl. (HappySmile)
  • Sammo Hung Kam-Bo soutěžil o Hongkongskou filmovou cenu v kategorii nejlepší akční choreografie. (Terva)
  • Původní název filmu byl "Highbinders" (Podvodníci). (HappySmile)

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno