Speciální agentka FBI Illeana Scott (Angelina Jolie) není obyčejný detektiv. Své případy řeší pomocí intuice a je mistryní na vypracovávaní psychologických profilů zločinců. Proto je také povolána do Montrealu, kde se místní kriminálka marně snaží přijít na stopu sériového vraha. Na místě zjišťuje, že ten po kom pátrá si vždy přivlastní identitu své oběti a tím vždy po sobě pečlivě zamete všechny stopy. Jak si agentka poradí s vrahem - chameleonem, který přebírá identitu a životy svých obětí? (oficiálny text distribútora)

Hal_Moore

Tady se někdo snažil kopírovat již stokrát okopírované. Tvůrci se alespoň mohli vyvarovat nejrůznějším klišé, ale i přesto, že na filmu nakonec pracovali čtyři scénáristé, se jim to vůbec nepodařilo. Samozřejmě bylo hlavním účelem snímku překvapit obecenstvo, což se mu možná u méně bystrých podařilo, u všech ostatních však twist pohořel. Zloděj životů má jediné štěstí, a tím je Angelina Jolie, na kterou se dá alespoň dívat. Navíc, nebýt poslední patnáctiminutovky, asi by to hodnocení sama na tři hvězdy vytáhla. Škoda, tenhle donekonečna louhovaný sáček čaje mi po sté a první už nechutná. ()

Sofia

Průměr, průměr, průměr. Ale nevidím to zase tak černě jako ostatní tady. Pár zajímavých momentů, jedna hodně dobrá lekačka (vyskočila jsem málem až ke stropu...), hodně dobrých herců, zajímavé úvodní titulky. Chybělo mi ale napětí a pár dalších postav, takhle bylo opravdu předem jasné, kdo je asi vrah...škoda. ()

Wacoslav1

Celkem solidní kriminálka která akorát trochu rozpolcuje v tom směru, že člověk neví jestli má víc čumět na Angelinu a její vnady, nebo se věnovat tomu celkem slušně promakanýmu ději. Škoda, že po hodně slibný první půlce to trochu upadne a taky pár scénaristických kiksů to kazí, ale jinak docela dobrý.65% ()

Allien.9

Když zapomenu na opravdu vysoký stupeň předvídatelnosti, pak je pro mě "Zloděj životů" poměrně zábavnou bubu-podívanou s pěknou řádkou polorozložených těl, zajímavou úvodní vraždou (to jsem vážně nečekala) a s jednou opravdu povedenou lekačkou, která mě málem zabila.XD Já nevím, mně se to prostě líbilo, takže slabší ****.:-) ()

nash.

Průměrný thriller s pomalým rozjezdem a přes jeden dva překvapivé momenty poměrně předívatelný. Totožnost vraha odhalíte během dvaceti minut, vinou okatých náznaků, kterým se nedokázal ubránit režisér ani herec. Chybí tomu pořádné napětí, které bych od takového vraha a takového pátrání čekal, Angelina je ve své roli svérázné agentky překvapivě nevýrazná až nudná (možná se měla jít učit od MacLachlanova agenta Coopera), chemie mezi ní a Hawkem je naprosto žádná. Čekal jsem víc. ()

• V zástupu producentů snímku se mimo televizních tvůrců objevuje například také David Heyman, který stojí za všemi díly Harryho Pottera. (imro)