Glenn Denbow (Scott Brady) v noci omylem zastřelí neozbrojeného muže. Podle platných zákonů má být odsouzen k smrti oběšením. Jediným svědkem této události byla Jane Stevensová (Shelley Winters). Aby proti němu nemohla svědčit u soudu, tak jí Glenn požádá o ruku. Jako jeho manželka Jane nemůže svědčit, a tak je Glenn osvobozen. Jane se po svatbě dozví skutečnou motivaci Glenna, ale je už příliš pozdě. Zůstává tak v jeho rodině, ale když ji Glenn opustí, začnou se projevovat její city ke Kirku Denbowovi (Joseph Cotten). (Mol)

MickeyStuma

Westernový příběh o rivalitě a moci je především příběh konverzační a v tom je zřejmě ten nejhlavnější problém. Děj neoplývá žádným napětím, tudíž moc nechytne i když je tempo vcelku rychlé. Krátká stopáž je přínosem hlavně co se týče absence natahovaných scén. Na obraz byl použit Technicolor, takže barva kraluje. Příběh svojí přílišnou jednoduchostí vynucuje předvídavost vývoje děje už v první polovině příběhu, což na filmovém zážitku také moc nepřidá. Ale jako odpočinkový film na nedělní odpoledne je skvělý. Stačí jen poslouchat dialogy a nijak zvlášť u toho nepřemýšlet. ()

Grimaldi

Při sledování jsem spozoroval určitou paralelu mezi hlavním dějem a Evropou v době migrace.Práva majtele vs příchozí na pozadí trojúhelníku rozmazlenosti,lásky a bohatství.Tak uvidíme jestli se další vývoj bude tomu filmovému podobat,to si může každý po shlédnutí porovnat a rozhodnout sám. ()

Mol

DENBOW KEEP OUT OR GET SHOT!!! Western ve kterém nevíte komu ze začátku fandit. Až později poznáme, že hlavní frajer je Kirk. Filmu prospívá krátká stopáž a drsná mluva: shoot them down!! Otevřená krajina, krávy a fakt, že Glennovi to v těch černejch hadrech a stříbrnýmu opasku sedělo, dělá z tohoto filmu parádní podívanou. ()