Silverton v obležení

• Južná Afrika Silverton Siege

Trojice bojovníků proti apartheidu se po neúspěšném pokusu o sabotáž zabarikáduje v bance, kde drží rukojmí. (Netflix)

M.i.k.e

Poloakční jihoafrická jednohubka o tom jak se tři bojovníci proti apartheidu po nepovedené akci a krátké honičce s policií ukryjí v bance, vezmou si rukojmí a v rámci hry o čas si jako podmínku jejich propuštění určí propuštění Nelsona Mandely z vězení. Film inspirovaný skutečnostmi je v jádru spíš konverzačka, kde akce je minimum a když už na nějaké to drama dojde není to nic co by nějak vybočovalo z běžné rutiny. Lehce nahoru to nicméně táhne retro atmosféra osmdesátých let a sympatické obsazení, kdy trojice bojovníků jsou spíš klaďasové a zápornou roli tu naopak hraje policie (s výjimkou Arnolda Vosloo)...50% ()

Enšpígl

Zajímavá událost, docela bych rád věděl jak se film lišil od reality, nicméně ta kombinace politiky netflixu jak točit filmu s filmařským pojetím není příliš dobrá, protože je z toho až moc cítit, že je to dělaný na sílu. To dění v bance na mě působilo až moc netflixovsky = zkratkovitě s jasný cílem a názorem. Škoda bylo to jinak zajímavý a potenciál to v sobě má. ()

JM87

Další super film u kterýho nechápu, proč má na CSFD pouze přes 50%.  Jinak jak tu kdosi napsal "Je to asi takový jihoafrický thriller, jaký si dovedete představit, když si spojíte žánr s místem výroby.". Takže Apartheid a bojovníci proti apartheidu a jedna velká zpackaná mise, která ale zároven spustila jedno velký hnutí. ()

xxmurphyxx

Vedel som do čoho idem. Netflix, príbeh o nejakých noname negroch niekde z prdele sveta, čo bojujú za niečo proti horde zlých belochov, sto minút priestoru na prezentovanie black lives don't matter sračiek, true story...jednoducho klasika. A bol som s tým zmierený, pristúpil som na ich hru z nudy. To všetko by som ignoroval, keby to ale nebolo tak svinsky nudné a preplácané a plné nelogických kokotín. K tomu sa to miestami bralo strašne vážne a miestami to vyzeralo ako paródia. Toto fakt nie, už keď mám pozerať nejakú prijebanú negrflix pózu, nech je to aspoň zábavné na pozeranie. Ale toto je jednoducho nudné a zbytočné. ()

rublik05

Pro Jihoafričany bude mít tento počin asi úplně jiné vyznění, já jsem však hlavní poselství vůbec nepochopil. Přišlo mi, že ten politický podtext je tam naroubovaný strašně na sílu a není úplně dobře zpracován. Když se zaměřím na tu druhou stránku příběhu, ani zde to není kdovíjaká sláva. Postavy nejsou zrovna dvakrát sympatické, chovají se velmi nelogicky, jedinou přijatelnou postavu ztvárnil legendární Imhotep Arnold Vosloo. Najde se zde několik málo zajímavých akčních scén, jinak je to ale vesměs jen natahovaná nuda, emoce se žádné nedostavily, ani konverzační scény mě ničím nezaujaly, celé to na mě působilo strašně lacině a přihlouple. Jestli Netflix svou budoucnost vidí v produkování takových filmů, tak se ani nedivím, že předplatitelé raději odchází jinam, sám o tom totiž už delší dobu uvažuji. 3/10. ()