Zawieja a Trepa hľadajú stopy a navštívia psychiatrickú liečebňu, kde obeť pracovala. Majú podozrenie, že jeden z pacientov môže byť zapletený do jej smrti. V rovnakom čase dostane prokurátor Strzelecki podozrivý balíček. (HBO Max)

chrispe

Konečně nám objasnili, proč si Radwan a Zawieja poměřují kulky a občas setnou drápkem. U ní mi přijde, že se dostavuje nějaký opožděný šok ze smrti manžela a vůbec nechápu, proč se s tchánem nedomluví, aby do konce případu měl holku u sebe, protože v těch vzácných chvílích,  co ji má u sebe ona, je stejně máma na baterky a duchem jinde. To je asi hlavní gró dílu. A i přes pár wtf momentů to ke konci chytne zajímavé tempo. Mimochodem můžete mi říct, proč se ten stalker obléká tak, aby si ho všichni ZARUČENĚ všimli? A s teleportem souhlasím. Asi ve škole závodně běhal. ()

drackula

Páči sa mi ako seriál opakovane pracuje so strachom z očakávaného. Je tam to dieťa? Unesú ju? Príbeh graduje a konečne mám pocit, že ma seriál strhol na svoju stranu a že potrebujem vedieť ako to skončí. 80% HBO Max ()

Trevor

Aby bolo zdôraznené, aká je hrdinka MLADÁ SEBAVEDMÁ ŽENA tak sa proti opitému kolegovi, ktorý v ruke drží zbraň rozbehne a svojim odvážnym klitorisom ho spacifikuje. Nuž policajt, ktorý sa evidentne ešte nespamätal zo smrti parťáka nie je v značne podnapitom stave ideálnym cieľom na napadnutie, ale liberálny podtext bol jasný, silná žena, pridáme k tomu pedofilnú stopu a bububu katolického podozrivého a kaša namiešaná, nevadí ani mierne stagnujúci dej. Keď sa to objavilo sporadicky, najmä ten katolícky podtext ako povedzme v Sedem či Vraždy podľa Judáša tak to účel splnilo, takto sa z toho stáva klišé ako Rexova salámova žena alebo príchod Horsta Tapperta aka Derricka na poslednú chvíľu. ()

Necrotongue

No, tak já nevím, ale za sebe mám dojem, že seriál poněkud upadá. Místo vyšetřování případu se tvůrci zaměřili hlavně na to, aby ukázali, že u polské policie slouží značné množství přinejmenším nevyrovnaných jedinců, a mě už tyhle podivné tanečky přestávají bavit. Mám za sebou polovinu minisérie a z dalšího pokračování mám celkem obavy. Jak mám polskou filmovou a seriálovou tvorbu rád, tak musím přiznat, že tohle mi příliš nesedlo. / Poučení: Jsi-li psychicky nevyrovnaný, nechoď na návštěvu do psychiatrické léčebny. Riskuješ, že se zdržíš déle, než by se ti líbilo. ()