V roce 1848 přichází mladá Francouzka Madeline Minotová (Leslie Caron) do New Yorku, aby vyhledala Theveneta (Louis Calhern), dědečka svého snoubence. Najde starého a chorého muže žijícího v přepychovém domě s hospodyní Lornou Bountyovou (Barbara Stanwyck) a služebnictvem, které čeká na jeho smrt, aby mohli zdědit jeho jmění. Madeline pomáhá tajemný muž v plášti Dupin (Joseph Cotten). Oba pojmou podezření, že starý pán nemusí zemřít přirozenou smrtí. (ilclassico)

honajz

Docela mě to zklamalo. V podstatě se to odehrává v interiéru a na jedné ulici, takže to vypadá studiově na dálku, a příběh je tak prostinký, že skutečný pozdější Dupin z knih by jej snad ani neřešil. Navíc tady hraje asi jen pět lidí plus se občas mihne doktor, hostinský a drožkář, všechno je brzy zřejmé, takže jen čekáme, až už to konečně dopadne, jak to dopadnout má. Škoda, protože ta hra později slavného spisovatele je dobrý nápad, jen t víc a líp využít. ()

Flego

Atmosferická detektívka okolo jedného dedičstva. Slušne napísaný aj zahraný málo známy film s hviezdnym obsadením a skvelým bonbónikom na záver. Desiate hodnotenie a tretí komentár. 3+ ()

majo25

Zaujímavé prostredie New Yorku 19. storočia, keď sa po ňom preháňali ešte len kone s kočmi. Detektívna zápletka nie je zlá, v niečo mi pripomínala niektoré iné filmy, na mená ktorých si už nespomeniem. Ale nie je zároveň ani žiadna bomba. Príbeh sa pomaly posúva vpred, miestami prilíš komplikovane, Cotten s Stanwyckovou hrajú svoj štandart a miernym prekvapením je ono meno hlavnej postavy. Havran bol podarený. ()

tuwanakha

Zfilmovaná detektivní povídka Pán z Paříže (The Gentleman from Paris, 1949) od Johna Dicksona Carra, kde vzdává poctu Edgaru Allanovi Poeovi hlavní postavou detektiva Dupina (onen Muž s pláštěm i gentleman z Paříže). Příběh je položen do roku 1848 v prostředí New Yorku. ()