Zelenskij: Muž, který se postavil Putinovi

(TV film)
  • Veľká Británia Zelenskyy: The Man Who Took on Putin
Dokumentárny / Životopisný / Krátkometrážny
Veľká Británia, 2022, 26 min

Matt Frei (sprievodca), Volodymyr Zelenskyj (a.z.), Joe Biden (a.z.), Vladimir Putin (a.z.), Donald Trump (a.z.)

Příběh Vladimira Zelenského, komika, který se nečekaně stal prezidentem Ukrajiny a tváří svého národa v jeho boji proti ruské invazi. (Discovery Channel)

kak2s odpad!

V historii jeden hrdina národa co se nikdy nevzdá byl, nosil patku a knírek a z počátku ho lidi jeho země taky měli rádi. Zatáhl celý svět do války, éra tohoto "hrdiny" začala nedávno, tak snad nebude stejně úspěšný. Neskutečná slátanina, tenhle od pohledu falešnej a křivej člověk neustále vykreslován ze všech stran jako spasitel světa, přitom celý svět jen štve do války s jeho idiotskými "sláva ukrajině, nikdy se nevzdáme" apod "hrdinskými" proslovy s krytu. ()

SeanLSD

"Putin bol rád, že si krajina, ktorú považuje za hlúpy vtip, zvolila klauna ako prezidenta." Nuž, niektorí klauni vedia byť pekne nepríjemní. Klaun totiž nie je šašo a zo služobníka národa sa stal vodca ľudu, či už sa to jeho odporcom páči alebo nie. Tento film je však príliš krátky a rýchly, aby stihol povedať o jednom z veľkých osobných príbehov našej doby čokoľvek viac, než len rýchly prehľad. Ale tak svet aj doba sú rýchle a príbehov v nich neúrekom. Za príbehmi je však aj realita - a tá Zelenského je nesmierne silná. Nech si cynici, hejteri a proruské geňá hovoria čo chcú, neurobia nič s tým, že sa Volodymyr Zelenskij stal symbolom Ukrajiny ako už dlho nikto a nič... ()

Garson odpad!

Stejně jako nerad mluvím doma o práci tak stejně nerad se politicky vyjadřuju na CSFD,ale doba je zlá a pokročilo to do takové fáze,že už se tomu nedá vyhnout.Zelenskij ve skutečnosti není žádným hrdinou jak nám ho vykreslují média,ale pouze zkouší své limity "okupovaného" státníka a doufá že mu ostatní státy formou vojenského sebeobětování co nejdříve pomůžou.Tragický komik,který si svou roli prezidenta Ukrajiny vyzkoušel nejprve nanečisto v seriálu SLUHA NÁRODA(2015),aby pak mohl později svým teatrálním vystupováním v zeleném křesle oblafnout celý svět.Jak jsem psal již v komentáři k dokumentu UKRAJINA V OHNI(2016) tak ten spouštěcí mechanismus všech těchto vojenských událostí má původ v USA a to konkrétně v poslední prezidentské volbě kdy byl podvodem vyšachován dost silný jedinec Donald Trump,který jakžtakž držel dobyvačné choutky Vladimira Putina na uzdě,ale hned jak byla obsazena do prezidentského křesla ta senilní loutka západu Joe Biden tak to spustilo ten destrukční mechanismus Evropy který jsem tušil už asi před 3 lety.Vojenská operace z východu na západ je agrese,ale ze západu na východ  je to prezentováno jako obranná reakce členů NATO,jak směšné.Vladimir Putin přes 20 let pečlivě budoval svůj kult osobnosti,přes 20 let budoval semknutost ruského národa a opravdu si někdo myslel že bude donekonečna přehlížet ty roky trvajícího příkoří vůči němu i celému Rusku?Jeho trpělivost je obdivuhodná a navzdory falešným solidárním gestům po celém světě je to právě Putin který pořád drží všechny trumfy v ruce.Zelenskij není žádný vojevůdce i když se snaží svými veřejnými projevy a výhružnými prosbami vzbudit co nejvíce soucitu,ale z jakého důvodu bysme měli soucítit s Ukrajinou?Vždyť to historicky nejsou žádní svatoušci.Příchod ukrajinských uprchlíků k nám do České republiky jako vlastenec tvrdě odsuzuji,protože těch vnitřních problémů jsme měli před covidem i po covidu víc než dost a právě na jejich řešení by se měla naše vláda zaměřit.Myslel jsem si že za Babiše jsme se neměli moc dobře,ale to co předvádí teď český premiér Fiala tak to hraničí už s vlastizradou.Doufám že ukrajinské vlajky co nejdříve zmizí z facebookových profilů a zároveň i ze všech veřejných míst kde teď vlají(Karlštejn,Lidice atd.).Jinak bych chtěl poprosit všechny uživatele kteří mě mají v oblíbených a zároveň soucítí s Ukrajinou aby si mě odstranili ze svých oblíbených.Díky za pochopení. ()