Berlínští filharmonikové hrají filmové melodie

(koncert)
  • Nemecko John Williams: The Berlin Concert
Hudobný
Nemecko, 2022, 116 min (Alternatívna 82 min)

Réžia:

Michael Beyer

Kamera:

Martin Baer

Hudba:

John Williams

John Williams

Americký skladatel John Williams diriguje a komentuje ukázky ze své filmové hudební tvorby v podání Berlínských filharmoniků. Bez Johna Williamse by historie filmové hudby byla úplně jiná, možná ne tak působivá. Kinematografická klasika jako Hvězdné války (Star Wars), Indiana Jones a Harry Potter jsou neoddělitelně spojeny s jeho hudebním rukopisem. Mají nezapomenutelná témata a působivou škálu atmosféry zvuků a zároveň vždy neomylný instinkt skladatele pro dramatickou situaci. John Williams debutuje s Berlínskými filharmoniky na koncertech doprovázených jeho zasvěceným výkladem. Program zahrnuje několik Williamsových nejslavnějších partitur a filmové hudby všeobecně. Kromě již zmíněných uslyšíte také filmovou hudbu z Jurského parku, E. T., Navždy a daleko (Far and Away) a mnohé další. (Česká televize)

ostravak30

Jisté filmy by bez jistých melodií nebyly ani tak slavnými. Hudba některých filmů je tak slavná, že když ji člověk slyší, ihned si vše vybaví. Je to tak typické, že bez těchto melodií si těžko film představit. Jurský Park, Star Wars, Indiana Jones anebo Harry Potter - to je doslova geniální melodie. John Williams je vskutku geniální skladatel a jak ukázal, nechybí mu ani smysl pro humor. ()

Brtniik

Ohromně jsme si užili. Pan dirigent i skladatel je báječný! Nejen tento večer ukázal, že hudba je pro úspěch filmu nezbytná. ()

Anianna

Nechce se mi věřit, že jde o koncert z roku 2022. Ale roušky posluchačů v hledišti tomu odpovídají. To tedy znamená, že Williams diriguje a skladby slovem provází ve svých devadesáti letech! No, to smekám. Zažila jsem živě koncert, který dirigoval tehdy také devadesátiletý Ennio Morricone. Krásná filmová hudba je zřejmě nástrojem k dlouhověkosti. Moderní koncertní sál, skvostná hudba, laskavý a usmívající se Williams, neustále v potlesku vstávající diváci... Záznam z koncertu, který se velmi povedl. ()