Moje poznámky z osvobození

• Južná Kórea Naui Haebangilji (viac)
Južná Kórea, 2022, 18 h 1 min (Minutáž: 62–81 min)

Monotónní život dospělých tyhle tři sourozence už unavuje. Rozhodnou se proto osvobodit, najít štěstí a lásku a být úspěšní. (Netflix)

Zíza

Příběh vás hodí do nějakého bodu života postav a na konci vás zase v nějakém bodu opustí. A pokud máte rádi řešení, uzavřené všechno, tohle se vám líbit nebude, ale pokud chcete příběh ze života několika Korejců, podívat se do jejich společnosti... tohle je ono. Není v tom kdovíjaká romantika, není v tom napětí, je to prostě drama ze života a nic víc, nic míň. Trvalo mi delší dobu, než jsem se zakoukala, ale pak už mě to s nimi bavilo, už jsem si na ně zvykla; je to přesně jako když začnete v nové práci – kolegové už mají rozjeté své příběhy, vy se s nimi teprve seznamujete, někteří se vám líbí víc než jiní, někteří vám přijde na přeshubu, ale prostě s nimi tak nějak trávíte víc času a zvyknete si. Není to nic výrazného, v srdci vám to asi nezůstane, ale je to příběh se vším všudy obyčejných Korejců. ()

Narciska

Vzácným činí tento seriál schopnost zobrazit každodennost. A ochota pustit se tam, kam málokdo vkročí, a tak ukázat, že životy lidské jsou často velmi trudné, dny plynou, jako by na nás leželo cosi, co nám nedovolí cítit štěstí. I když se ani nic špatného neděje. Je třeba připravit se na hodně melancholie, hezky hudebně dokreslené, vyváží jí příslib, kterou v sobě proces osvobození nese. ()