Zítra je taky den

• Južná Kórea Naeil (viac)

Muž, ze kterého se po nehodě stal napůl člověk a napůl duch, se v podsvětí ocitne mezi posly smrti a začne v jejich službách vyrážet na zvláštní mise. (Netflix)

Nam.94

Miluju<33 Po dlouhé době kdrama na které se chci podívat znovu. Začala jsem to sledovat s nulovým očekáváním, s tím že jsem neznala ani jednoho herce a koukám na to vlastně jen proto, že se tam objevili jména Taeho a Kooka a chci vědět o co jde. Rowoona jsem si okamžitě zamilovala, ta jeho roztomilá role se soucítěním ke každému případu, vtipných připomínek si mě získala snad v prvním díle. Pana Lima (nevím jak se jmenuje herec který ho hrál, prostě ten černo -blonďák) si mě získal hned po Rowoonovi, sice nebyl tak mluvný a k nakousnutí ale i přesto, v sobě měl kouzlo které neumím vyjádřit slovy. A Kim Hee- sun alias Ryung.. pro začátek bych chtěla říct že si těžko vytvářím vztahy s herečkami, především s korejskými protože jsou vždy nemastné, neslané a s jedním výrazem v obličeji. Ryung ale byla jiná, cestu jsem si k ní hledala asi do 4 dílu, poté jsem si ji zamilovala též ( a dokonce kvůli ní zkoukla její nové drama Sny o druhé svatbě (seriál) (2022))  Toto drama můžu jen doporučit! Chápu, že to pro někoho nemusí být lákavé protože téma sebevraždy je samo o sobě vážné a ve společnosti zavrhované. Mně osobně jako člověku co měl pár krizí se to líbilo, ano byli tam momenty které nezachrání jen "popovídáni " si s cizí osobou ale i přesto, to ve mně vyvolávalo pocit útěchy. Tento seriál vlastně poukazuje na to, že každý máme osud ve vlastních rukou a i přesto, co nám společnost udělala se musíme znovu postavit. Zítra je taky den a je na nás, jestli bude zítřek lepší než dnešek. A btw Rowoon je zpěvák (ve skupině Sf9) takže pokud jste se do něj taky zamilovali tak se běžte podívat na jeho písničky<3 ()

Isobell

Po zkouknutí všeho možného, co kdy bylo natočeno, "od agamy po žraloka" nebo řekněme třeba "od Avatara po Vetřelce", jsem "zabrousila do východní Asie, na jižní polovinu Korejského poloostrova" a asi tu nějakou dobu zůstanu neboť je mi tady hodně fajn. Nejsem žádnej expert na korejskou kinematografii, ale co není dnes, může být třeba tomorrow. "Tomorrow" byl můj 35. korejský seriál a zrovna s Rowoonem ❤️ Utopila jsem se v jeho nádherných očích už v "The King's Affection" https://www.csfd.cz/film/1079277-prizen-krale/, kam si Rowoon také tehdy jen tak "odtančil" z SF9. Všechno mu totálně baštím a zapomínám úplně na vše... nyní samé superlativy, story o nádherných mandlových očích etc.. Existuje něco jako závislost na korejských seriálech a na těch jejich dokonalých idolech, fešácích, co nemají chybu a to téměř v každém z nich? Už jsem si jich pár oblíbila... takže další zamilovaný řeči budou nejspíš následovat, v jiných komentářích, jen tak pro radost. Jasně, chce to při sledování splňovat určitá kritéria, nevnímat nic kolem, i kdyby trakaře padaly, tolerovat a akceptovat jejich trochu odlišný styl chování, jednání a řešení čehokoli, než jsme zvyklí. No a pak uz to není žádný problém, uniknout mimo realitu, protože jinak to ani nejde, úsměv i dojetí se dostaví velmi brzy. Návrat do reality je pak tak trochu jak rána do palice, všichni kolem se mi teď zdají být úplně nezajimaví, nezábavní, špinaví, nevoňaví... Ale z5 k Tomorrow, hlavní postavy jsou fajn, včetně holky, což nebývá až tak často. Tady, je ale v pohodě, toť můj zkreslený letmý pohled. Celé je to tak trochu netradiční, děj a příběhy popsány v jiných vážných a vážených komentářích. Já si tu jen tak trochu ulítávám do snů. K tomu poslech, až neskutečně krasné korejštiny, tak tu jsem si teda vážně moc oblíbila, úžasný jazyk! Celkově shrnuto a podtrženo: únik z reality zaručen, včetně libovolného snění. No není to fajn prevence v dnešní době, kdy se celý Svět totálně zbláznil? Já si to fakt užila a zírala jsem stejně jen a jen na něj ❤️ 사랑해요 Rowoon  :-) ()

mikki089

Zatím jedno z nejlepších korejských dramat roku 2022. Každá epizoda pojednává o velmi citlivém tématu – sexuálním zneužívání, šikaně, poruchách příjmu potravy, PTSD atp. Divák se může nalézt v jedné nebo více epizodách. Herci odvedli skvělou práci při zobrazování svých postav a byl vidět i dobrý vývoj charakterů.  Podle mého osobního názoru, i když toto drama jsem si velmi oblíbila, byly tam momenty, které nedávaly tolik smysl, a momenty, kterým bych se chtěla věnovat. Kontroverzní epizoda sebevražedného psa (epizoda 9) nebyla tak špatná, jak ji ostatní popisují. Ukázala, že i zvířata mají city. Připouštím, že celý sebevražedný akt malého psa může být trochu přehnaný, ale ta zpráva, kterou epizoda předává (jak již bylo řečeno dříve, že zvířata mají také city), byla přijatelná. Musím však zmínit epizodu 7, která se zabývala tématem anorexie/PPP. Celá epizoda vlastně moc nepokročila a konec nebyl uspokojivý. PPP jsou velmi vážná duševní onemocnění a pouze pětiminutový rozhovor je zázračně nevyléčí. Ke konci show začala moje spokojenost klesat, protože jsem cítila, že hlavní pozornost se přesunula na vztah mezi Ryeon a Joong-gilem. Trvalo 2 epizody 16dílného dramatu, aby se představil celý příběh Ryung-gu a bylo to. Jun-woong byl středem show, ale vývoj jeho postavy neexistoval. Rowoonovo ztvárnění Jun-woonga bylo fenomenální, ale postava se vůbec nevyvinula a zůstala stejná/podobná od první epizody do poslední. Mezitím byl vývoj Ryeonina charakteru od chladné a ponuré k absolutně zlomené, ale starostlivé a laskavé ženě, ohromující. Hae-sook Kim  se svým ztvárněním Ryeon rozhodně ukradla pozornost diváka. Postava LSoo-hyeoka Lee, Joong-gil Park, zase vždy ukradla pozornost diváka kdykoliv se objevila na scéně.  Celkově bylo drama skvělé. Konec byl z hlediska vztahu Ryeon a Joonga-gila uspěchaný. Při sledování celé show jste mohli předvídat některé její aspekty, ale konec byl úplně mimo. Co se mi na tom nelíbilo bylo Ryeonino chování k Joong-gilovi. Celou dobu byla z jejich vztahu ponurá a velmi litovala toho, že si vzala vlastní život a tím ranila i Joong-gila, nakonec jí ale bylo úplně jedno, že její manžel zůstal uvěznený v pekle... Každopádně to vřele doporučuji, ale buďte opatrní ohledně citlivých témat. ()

Lex.San

Psáno po 2. epizodě: Musím říct, že Tomorrow bylo pro mě ze začátku jistým zklamáním a byl jsem jen a jen rád, že jsem se na jeho premiéru netěšil s moc velkým předstihem. Nechci nijak generalizovat, ale myslím, že chápu, proč tenhle seriál běží na Netflixu  a je mi jasné, že má velkou sledovanost i ohlas. Může se totiž pochlubit hereckým obsazením i zajímavým námětem. Jenže jsem se nemohl ubránit pocitu, že je to všechno sice moc hezké, ale uvnitř takové prázdné. Hlavní premisa seriálu je jasná – každý život je cenný a zahazovat ho je špatné. Jenže samotná sebevražda je hodně vážným tématem, o němž si nejsem tak úplně jist, že s ním dokáže seriál vhodně naložit. Vím, že nesleduji žádnou psychologickou analýzu, ale nejsem tak docela přesvědčen o tom, že stačí pořádné promluvení do duše a dotyčný sebevrah od svého úmyslu hned upustí. Ve sledování ale budu pokračovat.*** Po 6. epizodě jsem se přistihl, že mě zajímají více osudy samotných smrťáků než zachraňovaných sebevrahů. A myslím, že vím, čím to je. Nějako prostě nemám chuť nebo náladu nechávat se dojímat. Byť některé aspekty byly zajímavé – 7. i 8. epizoda byly nevšedně pojaty, hraní na city bohužel v tomhle seriálu u mě moc nefunguje. Ale věřím, že ten, kdo se naladí na správnou notu, se v tom už pěkně veze.(Samotná psí epizoda mluví sama za sebe.) Od 10. dílu seriál přitvrdil. Konečně se dozvídáme osudy samotných smrťáků, což je něco, na co jsem se celou dobu těšil. Bohužel konec mi připadal dosti uspěchaný, ale SPOILER jsem rád za ten happy end KONEC SPOILERU.*** Závěrečné hodnocení: Byť jsem si v recenzi vícekráte rýpnul, tak ve výsledku je třeba říct, že Tomorrow není nijak špatný seriál. Otázka umírání a samotné smrti je samozřejmě hodně emotivní záležitost a sentiment je na místě, ale já prostě nemám rád, když mě někdo do něčeho nutí a v Tomorrow scénáristé někdy tlačí na pilu a je z toho pro mě místy ždímačka. I tak ale odcházím od sledování celkem spokojen, byť SPOILER Lee Soo Hyuk nedostal před kamerou zase tolik prostoru, kolik bych rád KONEC SPOILERU – silné 3* (7,5/10) ()

bulinka

No zo začiatku som bola nadšená...prvé diely super...posledné asi 4 ma prestali baviť a bojovala som s tym to dokukať, takže som to už len preklikala...totiž už ma nebavili príbehy ľudí, čo chceli spáchať samovraždu. až na príbeh jednej z hlavných postáv. Herci za to nemôžu, proste scenár tu už nebol pre mňa zaujímavý. ()

ElleMcDee

V přehršli seriálů, které Jižní Korea každý rok produkuje, tento vybočuje a bez váhání ho řadím k tomu vůbec nejlepšímu, co jsem zatím z korejské kinematografie viděla (a že už toho bylo docela dost). Ke konci sice seriál trošičku ztratil na tempu a začal klopýtat, přesto se však pořád držel v nadprůměru. Oceňuju, kolik silných témat přináší: šikana, potrat dítěte, ztráta milované osoby, ženy "utěšitelky", znásilnění... A excelovali také herci. Kim Hee-seon v roli Ryeon byla naprosto fenomenální a ukradla si celý seriál pro sebe. To ovšem neznamená, že by ostatní herci zaostávali. Rowoon byl úžasně roztomilý a absolutně jsem propadla drsnému kouzlu Lee Soo-hyeoka - škoda, že nedostal více prostoru. ()

Veruska.Kuru

Musím říct, že jsem byla milé překvapená. Našla jsem to náhodou a zapnula s tím, že se mi to asi nebude líbit. Ale co se nestalo.. Příběh mě pohltil.. Byl krásný, minulost postav byla úžasná. Miluju tu kulturu ty jejich čepice a sponky u žen úžasné.. Místy drsné, smutné a dechberouci příběhy sebevrahu... Je tam všechno.. Od smrti starých lidí tak i zvířátek.. Jeden díl mě odedlal, ten jsem probrecela... Za mě top a rozhodně bych si přála další sérii, i když tahle už byla krásně ukončena. Chci víc víc příběhu o hlavních smrtkach.. Chci prostě víc 😂🙆‍♀️ ()

RhiannonEsme

Bohužel...asi nejsem typ na fantasy pohadky, neumim se do nich vžít. Zkusila jsem to kvuli Rowoonovi, ktery se mi predtim zalibil v She would Never Know, ale tohle me vubec nechytlo. Armada smrtaku v jakemsi divnem mezisvete, pripady nestastnych lidi resene totalne nerealisticky, cela ta struktura pak jakoby prazdna...ne, na fantasy me opravdu neuzije. ()

HeRoS.Au

Zatim jsem v polovine a dil od dilu je to lepsi a lepsi. Genialni propojeni jednotlivych pribehu, ac primarne drama na velmi zavazne tema je tu skvele zapracovan i humor a nadsazka aniz by to pusobilo urazlive. Velmi pusobive vypraveno. Ac nejsem placka, tak tady jsem nejednu slzu ukapnul. Predevsim proto, ze ty pribehy jsou opravdove a malo z nas si uvedomuje, jak nekdy malickosti mohou hrozne ublizit a dostat cloveka do spiraly, ktera muze vest az k sebeposkozovani a dal... kez by takovy team skutecne exist exiatoval, protoze prave par slov a obejmuti je presne to, co cloveka od takoveho rozhodnuti odradi. Bohuzel, casto se jim toho nedostane. Jinak za me plny pocet. Korejci proste umi. ()

SmileSun

Velmi povedený seriál, už jen kvůli nevšednímu pojetí Smrtky a vybočení z její běžné práce – převést „jen“ duši na druhou stranu. Také bylo fajn, že se každý díl zaměřoval na nějakou problematiku, což člověka vede k zamyšlení. Samozřejmě nežijeme ve vakuu, takže víme, že tyto problémy jsou kolem nás, ale v dnešním světě je bohužel potřeba si to připomínat, že je důležité nebýt lhostejní k dění okolo sebe. Seriálu určitě i prospělo, že kromě jednotlivých témat se během dílů odkrývají životy ostatních postav. A Rowoonovi zde role opravdu sedla 😊 ()

skorpik42

Výborný seriál natočený na vážnu tému, pričom tu nájdeme aj humor a nadhľad, ale tým nechcem povedať, že by sa tu samovražda zľahčovala, práve naopak. Herci hrajú skvele a Rowoon tu zahral skvelú naivku, dalo by sa povedať nezkazenú dušu, nepokrivenú svetom. Jednu hviezdičku uberám kvôli tomu, že ma to úplne nezasiahlo. ()