Zo Zeme na Mesiac

• Československo Ze Země na Měsíc (viac)

Společnost Gun Club se věnuje navrhováním zbraní všech druhů. Jejich nový projekt je výroba děla, které vystřelí raketu až k Měsíci. Jenže ještě před zahájením výroby se objeví nečekané komplikace. (Hans.)

pepua

Absolutně nezábavná adaptace stejnojmenné knihy od Julea Verna. Knihu jsem nečetl, tak nemohu srovnávat, ale doufám, že není tak nudná jako film. V první polovině postavy hlavně rozmlouvají o projektilu-raketě s ničivou silou a je tu příliš cítit snaha varovat před nebezpečím atomové bomby, hudební doprovod většinou tvoří jistá americká odrhovačka (je příšerná). Nakonec se z toho vyklube prapodivný výlet na Měsíc, s tím, že jeden ze členů posádky od začátku plánuje, že se raketa nevrátí, a spolu s ní i vynálezce látky Power X, aby se ona nebezpečná látka nemohla na Zemi zneužít k vojenským účelům. Banální příběh, dva nebo tři dobré triky. ()

Martin741

A sa cudujem ze Dopitak este toto nevidel, ten chlapik sa vyzna. jeho komentare vidim u malo znamych filmov, ktore vsak ja mimoriadne rad objavujem. Toto je ovsem planoba vsech planob, tempo, dialogy, kulisy ... nieco priserne . 5 % ()

zelvopyr

Zoufale přímočaré, nudné. Verneův román měl to, co film nikoli -- jiskru a vtip. V rámci autorovy brakové tvorby jde o literárně velmi hodnotné dílo, nejen stavbou, ale i druhým plánem. Ukazuje a zesměšňuje totiž americké hraní si na vojáčky, kompenzování si spousty chlapsky důležitých věcí velikými kanóny a tak. Jelikož tuhle adaptaci točili američané, tak nějak se nám parodie, hyperbola, nadsázka vytratily. Zmizelo i celé naivní kouzlo, protože filmaři se soustředili snad jen na to, aby upravili Verneovu látku do fyzikálně přijatelnějšího rámce (mimochodem velmi diletantsky a bez úspěchu). Většina času, která mohla padnout na příběh, je tedy promarněna mudrováním o síle výbušniny, ukazováním technických udělátek v lodi, jimž vévodí gyroskop, který by ovšem takto nemohl vypadat a nefungoval by, a předváděním úžasného jiskření elektrického proudu a dýmů z poruch. Jsou tam i nějaká zarputilá morální dilemata a idealistická poslání, ale podaná nevkusně. Prostě se nepovedlo na všech frontách, a to, že nacpou do rakety narozdíl od Vernea i přijatelně vypadající blondýnku, nic nezachrání. Ještě poznámka k hudbě, Verne hodně zmiňuje americké dobové písně a je vidět jeho zalíbení v odrhovačce Yankee Doodle -- tak ano, s tímto hudebním motivem se ve filmu pracuje docela dovedně a ústrojně. ()

kaylin

Obyčejný snímek, který se chce moc tvářit jako sci-fi, ale do skutečného sci-fi mu hodně chybí. Je to verneovské, ale jaksi verneovsky levné. Verne byl ve svých knihách celkem pompézní, velkorysý ale to zde nehrozí. Je to spíš konverzační, trochu to má něco z Bonda, ale velmi málo. Rozhodně to není něco, co vás k žánru přiváže. Naopak. ()

corpsy

Snímok, ktorý vznikol v dobe keď sa na plátnach kín objavovali verneovky často ( 20 000 MÍĽ POD MOROM, CESTA DO STREDU ZEME, TAJOMNÝ OSTROV, PÁN SVETA, či česká a aj najlepšia - VYNÁLEZ SKAZY ), no medzi nimi vyzerá ako hanblivý chudáčik. A kľudne mohlo ísť o veľkorozpočtovku sa kvalitnými trikmi, nebyť akéhosi ostychu producentov, ktorý okrem toho nenechali s predlohy kameň na kameni. ()