Spolu & Hladoví

Česko, 2022, 3 h 16 min (Minutáž: 21–27 min)

Hudba:

René Rypar

Lukáš Hejlík (sprievodca), Klára Hejlíková (sprievodca)

„Baví mě užívat si ten úžasnej mix památek, přírody a zážitků a objevovat kulinářský zázraky v těch nejzapadlejších místech naší krásný země. Velký věci v gastru se totiž dějí i na malejch vesnicích,“ říká jednačtyřicetiletý Lukáš Hejlík, #1 foodie influencer v Česku. A na víkendové výlety s tímhle mixem pravidelně bere i svou čtrnáctiletou dceru Kláru, teenage scenáristku a milovnici mangy. Na společných cestách rovnoměrně dělí čas mezi gastrozážitky, kulturu a pobyt na čerstvém vzduchu a neméně poctivě, i když někdy klopotně, hledají cestu jeden k druhému: dvanáct let totiž žijí odděleně a tráví spolu dva prodloužené víkendy měsíčně. I přes toleranci na obou stranách se nevyhnou občasnému – nebo vlastně docela pravidelnému – hašteření. (HBO Max)

Malarkey

Musíte si na tu vlnu Lukáše Hejlíka a jeho dcery rychle najet, protože když si na Lukáše, kterej své dceři neustále všechno vnucuje a jeho dceru, která pro změnu umí být ultra protivná, nezvyknete, tak nemá smysl, abyste dál na tento seriál koukali. Mně se to třeba líbilo. Sice to na mě působilo lehce ledabylým dojmem s atmosférou home videa, kde jsem nevěděl, co je nahrané a co nahrané není. Hlavně u těch osobních výpovědí. Ale v kontextu celého seriálu mě bavilo s nimi jezdit po krajích a koukat, co kde ochutnávají, jak zajímavé lidi v daném prostředí poznávají nebo do jak, pro mě neznámých míst, se podívají. Odpočinkový food road trip. ()

Djoker

Nemám důvod špinit seriál, který ukazuje zajímavá místa v Česku a zároveň dělá reklamu schopným lidem, kteří výrazně pozvedli úroveň lokální gastronomie. Rodinná linka je možná do počtu, ovšem nepůsobí tak křečovitě, jak by v méně schopné režii mohla. Hejlík si hraje na cool otce a dcera je klasický mimoň, ke kterému se přes generační propast jen těžko dostává, ale je to zábava sledovat. Na ploše pouhých osmi epizod nabídli ve svižném tempu opravdu pěknou řádku tipů na výlety. ()

playboxguest

Miluju jídlo, mám ráda výlety, ale úplně mě nebaví pátrat na vlastní pěst, takže takovýhle přehled míst a toho, co zajímavého se dá v různých koutech republiky najít, k návštěvě i snědku, v cca dvaceti minutách, vítám a uvítala bych i další díly. Hejlíkovi, a jejich postřehy, mi nevadili, naopak, líbilo se mi, jaký spolu mají vztah a přišlo mi i docela poučné sledovat dva úplně odlišné lidi, snažícího se otce a pubertální dceru, jak se snaží pochopit jeden druhého a fungovat spolu. Popravdě mám díky tomu pocit, že zase chápu dnešní teens o něco víc. Gastromapu Lukáše Hejlíka už mám v telefonu a těším se, až se při běžné cestě na známá místa nacpu na úplně nových místech pořádnejma dobrotama. ()

DavidS.

Rádoby überultra megacool slovník teen influencera aneb Ty kraaaasoooo a čeština na pranýři...Pro kladné hodnocení musí divák také akceptovat, že je to více SPOLU (vztah otec-dcera) než HLADOVÍ (samotná gastronomie upozaděna)... ()

cmenda

Pořádně nechápu  co nám  zde  chtěli  ukázat  krajinu, památky  ,jídlo nebo vztah otec dcera  ? Ať  už to bylo cokoliv  tak  ve výsledku  to  bylo jen  jak Hejlík a jeho dcera žerou a  jezdí  po výletech a fotí   tím nám  žádný užitečný tip nedaly holka  byla  celou dobu otravná  že měl člověk chuť vypnout televizi  ,celkově  bych to hodnotil  jako nepovedeny pokus. ()

Warhorr

No je mi úplně jasné, že pro spoustu lidí tohle bude odpad. Když se na to však podívám ze svého úhlu pohledu, miluji gatronomii a ještě více miluji cestování, no a pokud tyto dvě věci spojím dohromady pak jsem v tom nejlepším rauši. Jezdit po světě, nebo klidně jen po Čr, navštěvovat různe kulturní památky, architekturu, poznávání přírody, lezení po skalách a přitom si dopřávat dobrého jídla je pro mě ten největší relax, takže já jsem tady maximálně spokojen a tak trochu se v tom vidím. Lukáš nás se svou dcerou provede několika kraji, dostaneme spoustu tipů na nejrůznější kavarány, bistra a restaurace, které spolu při svých výletech navštíví a já už se těším, až na některá místa sám zavítám. Jak sám už Lukáš zmínil, tohle je dokument o jeho dceři. Může se tak zdát, že celé dílo působi osobně, vlastně i možná jo, ale mě to vůbec nevadí. Klára je ukázkou takového klasického teenagera, který má svou vlastní hlavu a dělal by si nejraději vše po svém a Lukáš zase v roli starostlivého otce. Oba se často popichují a dělají si legrácky. Je to milé, úsměvné a hlavně úplně nevinné. Vůbec bych se nebránil dalším dílům. ()

Chundys

Lukáše Hejlíka mám moc rád a díky jeho Gastromapám teď tak nějak cestuji dodnes. Přeci jen ale tu jednu hvězdu ubírám z důvodu, že jsem si dlouho zvykal na dceru Kláru, než jsem přistoupil na to, že je to prostě klasický pubert, ALE zase jí moc chválím v její kreativní činosti a to jak má ráda jídlo. V podstatě až na ryby fakticky snědla všechno. Také jsou krásné úvodní titulky, hudba a celé jak je to prostě provázené! Jen tak dál… ()

Razzor_82

Tenhle cestopis mě nepotěšil. Jídlo je zde bráno jen jako doplněk. Snad kromě pizzy nečekejte žádnou velkou ukázku výroby pokrmů. Vše je v režii protivné Kláry a trapného Lukáše. Jejich strojený humor je děsný. Tipy na zastávky jsou dobré ale pokrmy se jen vyfotí a většinou se jede dál. Návštěvy galerie, muzea a hřbitova jsou silně nezajímavé. Na to máme Google mapy. Jedna hvězda za mé srdcové město uherské Hradiště. 2/10 ()

chrispe

U Spolu & Hladoví asi hodně záleží, s jakým očekávám do toho jdete. Já očekávala HLAVNĚ jídlo (protože Hejlík), tipy na gastro a něco ve stylu: ,,Tak kam pojedeme dneska, tati?" ,,Na Šumavu! Sou tam parádní podniky, tak něco ochutnáme!" ,,Skvělý, moc se těším." No a dostala takovej mix tří rovin. Jedna je ta o podnicích a jídle, druhá o tom, co je kde k vidění a třetí osobní rovina v podobě linky, kde se táta, který svou dceru vidí 2x do měsíce, snaží, aby ten čas byl fajn, protože tak nějak vnitřně tuší, že to 2x do měsíce už nebude trvat věčně a že čas s tátou pomalu, ale jistě vytlačují další vzrušující věci, přicházející do světa mladé puberťačky. Ti dva se pošťuchují, nedají si nic zadarmo, táta (v dobré víře) rejpe a dcera protáčí oči pomalu o 360 stupňů. Jo, i tato linka mě bavila, i když na začátku víc, jak ke konci. Tyhle tři linky mi v některých dílech nepřišly moc vyvážený. Celkově se mi to ale líbilo, hlavně první tři díly v čele s Kokořínskem. Myslím, že teď těch 52% je celkem nízkých a že by si to zasloužilo na začátku šestku. 3,5* ()

Simomon odpad!

POSLEDNI SLOVO: Jsem asi z jinýho světa, ale tohle mě mučilo. Nevěřím, že nikdo ve střižně neviděl tu šílenou trapnost a nepokusil se to zastavit. Proč tam jsou ty zinscenovaný rádoby dramata? Proč jsou tam scénaristický berličky? A, proboha svatýho, proč se to snaží mít nějaký (rodinný) přesah? Rozumím, že nejde o zábavu pro lopaty, kde se ukáže, na jakým koupáku mají nejlepšího langoše. Ale tohle je tak zoufale nefungující koncept a pro všechny zúčastněné nedůstojná podívaná. 0%, palec dolu. ()

Lilith03

Zajímavý dokument, pro mě jako veganku moc inspirace není co se týče jídla, ale zase jsem měla možnost vidět nějakou inspiraci na místa a Lukáše mám ráda. Formátem mi to ovšem přijde jako YouTube video, ale zpracované to má hezky. Není to nic wow, ale není to vůbec špatné. ()

grangerova

Nejsem si jistá, o čem Spolu a hladoví měli být. O jídle? O cestování? O výchově? O Hejlíkových? Ať už to mělo být cokoli, dolů to sráží topornost a neautentičnost ústřední dvojice. U teenagerky Kláry by to člověk ještě pochopil, u herce Hejlíka už ne. Chtělo by to více jídla a méně rodinných dialogů o ničem. Za vizuál, pěkné záběry a několik užitečných tipů dávám půlhvězdu navíc, tedy výsledných 2,5*. ()