Girl Gang

(festivalový názov)
  • Slovensko Dievčenský gang (festivalový názov) (viac)

Život Leonie, ktorá žije na predmestí Berlína, sa točí okolo miliónov jej sledovateľov a očarujúceho sveta podpory značiek na sociálnych sieťach. Keď jej rodičia rozpoznajú ekonomický potenciál jej online prítomnosti, prevezmú od nej vedenie, odhodlaní poskytnúť jej lepší život. Keď však život Leonie začnú diktovať značky a tlak na produkciu obsahu, objaví temnú stránku slávy a uvedomí si, že úspech nedokáže nahradiť stratu jej skutočného ja. Leonie vstupuje do puberty, váha jej očakávaní a zložitosť jej dvojitej úlohy ako dcéry a influencerky sú čoraz náročnejšie. Uprostred materiálneho prebytku túži Leonie po autentickosti a skutočnom spojení. Režisérka Joya Thome vo filme Girl Gang sleduje jej vzostup k sláve, no skúma aj temnejšiu stránku tohto života. Odhaľuje tlaky ekonomiky influencerov a túžbu po autentickosti. Tento podnetný film dáva do kontrastu minulý a súčasný tínedžerský fandom. Prostredníctvom rozprávkového rámovania a strašidelnej partitúry film ukazuje zložitosť sebaponímania a introspekcie mládeže v digitálnom veku. (CinEdu)

Mianelia2050 odpad!

No. Ten film byl taková spíše samozřejmost a odstrašující příklad.  Příběh byl strašný. Co si budeme. Každou chvíli jsem musela usínat, protože smysl nebyl nikde. Dialogy byly občas absolutně nesmyslné a zbytečné. Herecké výkony jsem v tom ani pořádně neviděla. Hudba? Ani jsem si nestihla všimnout. Viděla jsem spousty katastrof, ale tohle byl extrém.  I film byl velmi špatně sestříhaný. Doufám, že na další takovou věc se nebudu muset dívat. ()

Isherwood

Asi tam ten autorský záměr dokumentu jenom chci vidět, protože mnohem víc se o slovo hlásí reakce „No a?“. Krušný život mladé influencerky se omezí na osamělé povalování se v posteli a její zploditelé, co sami sebe rekrutovali do role manažerů z Wishe, si vystačí s několika cringe pózami. Hodně jsem se v kině ošíval a bůhví proč jsem si vzpomněl na Klusákův Matrix AB. Princip dokumentu měl být z pohledu účastníků zřejmě stejný: nechat si jakože nahlédnout pod pokličku, ale zároveň stvrdit svůj mediální obraz. Ale zatímco AB z toho ve finále vychází jako arogantní idiot, Leoo nijak. A mladá virtuální ‚stalkerka‘, kterých jsou základní školy plné, je totálně propálený materiál, veskrze jako zbytek dokumentu. Vlastně by se na tom docela slušně daly ilustrovat nezvládnuté tvůrčí ambice. ()

FilmysMartym

Tenhle film je skvělou sondou do naprosto smutného, depresivního a prázdného života mladých influencerů, kteří předávají doslova nulovou hodnotu svým followerům a akorát si ničí život. Fanatismus mladých děvčat kolem osoby Leonie je bohužel smutnou realitou dnešní doby sociálních sítí. Ty děti vzhlížejí k někomu, kdo je ničemu nenaučí, nic jim nepředá a plýtvají tím svůj čas a v tomhle případě by rodiče těchto dětí měli zasáhnout, což se bohužel ve většině případů neděje. No a oba rodiče Leonie, kteří skrze ní naplňují v jistém slova smyslu své sny, jsou prostě a jednoduše zrůdy, maskující jejich pravý úmysl za "ochranu" jejich dcery. Naprosté odpojení rodičů od Leonie jako člověka, který si prochází problémy, pro ně není problém. Pro rodiče je to business model, který funguje a zaslepil je natolik, že jim úplně převrátil základní morální a rodičovské hodnoty. Film podle mě skvěle zprostředkoval režisérkou zamýšlené emoce a dopadlo to dost dobře. Tímto filmem člověk rozhodně nešlápne vedle, když se zajímá o tohle téma a dá se o tom diskutovat dlouhé hodiny, jelikož tato problematika je každým dnem vážnější a čím dál tím více na pořadu dne. ()

Awer

Vtipný, tragický i relatable portrét influencerské rodiny a největší fanynky jejího top produktu (dříve též známého jako dcera). Geniální je, jak relativně nedbale, nenásilně se mu daří tyhle nesourodé polohy p(r)odávat. Je to dokument o "lidech jako my" (majících obavy, snažícíxh se o zisk kontroly nad svým životním (ne)úspěchem, toužících po vztahu a ocenění v silně anomické době, bláznivých i hledajících jistotu), dokument o současné realitě teen života - ale taky nabídka katarze skrze příběh Melanie. Jež se nakonec směje, zatímco influencerská rodinka stoupá níž a níž za hádek nad každou z těch výnosných prkotin, jimiž zaplnila svá bytí. ()