PaulBarva

Příliš předramatizováno. Nejsem teda cílová skupina, jen pocitově by to mohlo z mýho pohledu víc odsejpat. Čekal jsem díky procentuálnímu hodnocení něco neotřelého, něco nad čím se člověk pozastaví a zamyslí. Nejspíš si časem ale už nevzpomenu. To pro změnu na Åmål, jen tak nezapomenu. Tady hodně chybí i zároveň přebejvá. ()

NikiVai

Velmi příjemná podívaná. Moc se mi líbí jak je seriál natočený s citem a herecké výkony obou hlavních hrdinů jsou skvělé, hlavně Kit to vnitřní rozpoložení umí podat tak, že to s ním člověk prožívá taky. Je dobře, že se podobná témata promítají i do seriálů pro mladé, myslím, že leckomu to v životě pomůže. ()

HERGImanCZ

Neskutečně příjemná podívaná, která zahřeje u srdíčka. Řeknu to narovinu, Srdcerváče jsem si ze seriálů, které jsem v poslední dobu viděl, užil z nějakého důvodu definitivně nejvíc. Je to obyčejné všední svědectví (nejen) dvou ústředních postav, jež se v období dospívání snaží najít sami sebe a cestu k tomu druhému. Nejsou tu žádné překomplikované zvraty ani druhotné osudové dějové linky. Je to zkrátka jen láska dvou teenagerů, a to zkrátka občas bohatě stačí. Jedná se o jeden z těch seriálů, kde se hodně těžko vysvětluje, proč to funguje. Srdcerváče zkrátka musíte vidět. ()

DJ_bart

Přirovnávat tuhle klasickou queer romanci k Euforii je hodně nefér – to už je spíš výstižnější ji přirovnat k Sex Education. Jenže zatímco oba seriály jsou nejen v rámci teenage subžánru o několik levelů výš už jen kvůli tomu, že generaci Z reflektují autenticky a bez příkras, 'Heartstopper' je pravý opak, který hledí doslova na vše přes hodně tlustý růžový brýle...... Zatímco příběhové či tematické motivy v jiných coming-of-age filmech či seriálech působí relativně přirozeně, zde jsou až tak moc prvoplánové a extrémně tlačené na sílu, až mi ta optimistická feel-good nálada lezla konečníkem. Nadšené ohlasy slibovaly nadstandardní queer záležitost, ale vyklubala se z toho až přehnaně melodramatická cukrkandlová slaďárna/nesnesitelně naivní gay pohádka, která svou cílovku (tedy převážně diváky z LGBTQ+ komunity) nadchne, mě však svým pojetím extrémně nesedla (a ten cheesy soundtrack tomu taky moc nepomáhá)...... ()

AdelleR

V tomhle půjdu hodně proti proudu. Srdcerváči jsou za mě trochu zklamáním. Asi jsem měla příliš veliká očekávání po všech těch nadšených reakcích, nevím. Příběhově to je stále typická Alice Oseman, kterou mám ráda, jen občas ty přehnaně dramatické linky mezi přáteli bych si klidně odpustila. Vyobrazený svět a chování postav odpovídá jejich věku a je fajn, že se něco soustředí i na tak mladé postavy (Charlie v průběhu děje oslaví patnáctiny) a na svět, kde se v jednom kuse nechlastá nebo nefetuje, jak to v takových seriálech většinou bývá. Nicméně celkové zpracování mi prostě nesedlo. Herecké výkony nijaké, ani ve vypjatých scénách mi nepřišlo, že do toho dávají všechno nebo že do toho aspoň něco dávají - Charlie měl své světlé chvilky, jinak to všechno zachraňoval Nick, Darcy a sem tam Tao, u něhož mi naopak někdy přišlo, že zas strašně přehrává. Vážně jsem nad tím často seděla jen s tím, proč to proboha nezahrají pořádně. Nejhorší jednoznačně Harry, ani jednu jeho repliku jsem mu prostě nevěřila, a to ty scény byly tak důležité. Na druhou stranu zobrazení toho hledání se bylo skvělé, práce s Charlieho úzkostí taky dobrá. Líbily se mi grafické prvky, jak tam mezi postavami sem tam prolétly jiskry nebo listy, to bylo hezké. Místy to působilo tak, jak mělo a jak jsem čekala - tedy tak správně mile a praštěně, ale prostě tomu něco chybělo; často jsem se spíš dívala, kolik ještě zbývá do konce epizody, a to to nemělo ani třicet minut. Mých očekávání to holt nedosáhlo. Věřím ale, že právě díky všemu tomu hledání se, ujišťování se a celkovému tématu to je pro cílovku velmi důležité, což ostatně jejich reakce taky potvrzují. Není to propadák, netrpěla jsem u toho tolik, že bych to zabalila - poslední epizoda byla třeba výborná. Ale za mě jsou zkrátka lepší LGBTQ+ seriály. ()

• V 11. minutě, během rozmluvy s Taem (William Gao) u oběda, čte Isaac (Tobie Donovan) thriller „Návod na vraždu pro hodné holky“ od autorky Holly Jackson. (veverrka11)
  • Ve scéně, kdy jedou Charlie (Joe Locke) a Nick (Kit Connor) na rande vlakem a Charlie říká, že tímto směrem ještě nikdy vlakem nejel, sedí přes uličku vedle nich dívka s kudrnatými zrzavými vlasy v pruhovaném tričku a zelených kalhotách s kšandami a něco píše – je to samotná autorka komiksu i seriálu Alice Oseman. (vade_mecum)