Parta mladých vyrazí pařit na odlehlý ostrov. Ráj, který na ně čeká, ale skrývá hodně nebezpečná tajemství a spoustu pastí. (Netflix)

Thomas_xxxxx

Celkom zaujímavý počin zo Španielska, aj keď pochopím, že nie každého to chytí, no mňa po každej epizóde chytalo chcenie vidieť ďalšiu a ďalšiu. Nedostal som celkom, čo som očakával, no som spokojný. Proste takéto priamočiare a jasné seriály a filmy s jednoduchou pointou dobrým prevedením môžem. Niektoré epizódy síce boli slabšie, iné super, ale celkovo to hodnotím veľmi pozitívne. ()

monolog odpad!

Myslel jsem, že tomu dám aspoň jednu hvězdu za snahu, ale druhá série to naprosto zabila. Španělé tímto opět prokazují, že jejich tvorba je mnohem bližší trapným mexickým telenovelám, než kvalitním počinům. Po Ferii je to další sektářský blábol plný tupců a buzen od Netflixu. Základní premisa, kdy ekoteroristická sekta láká na odlehlý ostrov mladé lidi na párty, aby je následně přiměla proti jejich vůli bydlet v zeleninovém pseudoráji, je úplně mimo. Na nějakou dobu možná, ale vzhledem k atmosféře strachu a paranoie, která v táboře panuje, kdo by tam chtěl zůstat věčně? To by bylo tak těžké říct, hele, zaspali jste, chvíli tu pobudete s námi, než připluje další loď a pak se vrátíte. A potom jejich odpor zničit milým přístupem a laskavostí a přehnaným množstvím sexu. To vymeje mozek po pár měsících každému. Jenže tam to je postaveno tak, že pokud nechceš zůstat, tak tě zabijeme a tím pádem vzniká napětí, které automaticky odrazuje ostatní. Postavy se chovají naprosto hloupě. Tři by mě museli držet, abych si nechal vědomě prostřelit hlavu žihadlem. Nemluvě o naprosto tupém rozhodování všech postav v čele s tupou Gabi. Celkově pojetí života v Edenu je zvláštní. Skupinka se celý den věnuje pouze tomu, že se přehrabuje v kamení a mechu, případně si hraje na to, že na mělčině loví ryby nebo řasy... Jak by se proboha uživili? A všichni mají neustále nové, vyžehlené a čisté oblečení, neoprény, všechno, hlavně je to úplně eko. A všude je dostatek silného španělského vína... Exteriéry Kanárských ostrovů jsou naprosto nevyužité a otravná Astrid s debilními kecy už mi v druhé sérii lezla z krku. Nedoporučuji. ()

tomeš

Za mě velký špatný, ale můžu si za to sám, že jsem se nenechal odradit popiskem. Největší zklamání asi bylo, že údajné "tajemství" ostrova vlastně vůbec není tajemstvím, je to takovej tuctovej jakože thriller, ke všemu kompletně zbytečnej. Prostě tohle není moje krvní skupina. Nalákaly mě na to dvě věci: Albert Baro, kterej mě zaujal v Merlím, kde mu to teda sedlo líp. A pak jeden z plakátů k seriálu, na kterým se líbali dva kluci. No ale to byla jen marná vějička, ten jejich vztah je tam naprosto irelevantní vycpávka, s dějem nesouvisející. Škoda! (Jediná hvězda za zahrnutí neslyšící postavy, za pěkný pláže a hluboký oči Alberta Bara.) ()

Krabak

Hodnocení upraveno ze 2* na jednu s postupem dokoukávání serie. Sorry, ale aby člověk tupě stál a nechal si prostřelit čelo jateční pistolí na kraji útesu a nějak se nebránil... Dále minutová pomalá chůze po uhlících? Nevím, pro koho jsou tyto seriály točeny, ale nejspíš pro 15ti leté zaostalé pitomce --->15% ()

Ben Nevis

Pořád jsem čekala na to slibované sci-fi, ale kromě maličkého náznaku na konci jako cliffhanger nic nebylo. Jedná se o jakýsi mix Kmotra a odloučené sekty. Akorát že ta eko sekta má peníze, prostředky a lidi všude možně. V první sezóně toho moc neodhalili a na druhou nenalákali. Pro samé tajemno to vlastně bylo o ničem. ()

AloeB

Ačkoliv mi španělský Netflix slouží především jako povrchní přehlídka hezkých hereček a herců, stále očekávám alespoň jistou formu kvality či alespoň povrchní zábavy, když už seriálové médium zcela podlehne braku. Bienvenidos a Edén se s přehledem vyhýbá jak nějaké filmařské kvalitě, tak i zábavnosti, což z něj činí velmi špatný a pomalu ubíhající seriál. Námět by možná mohl být zajímavý, zvrácená sekta snažící se uchovat lidstvo mimo dosah klimatické katastrofy, ale veškeré její vystupování v seriálu prostě nedává smysl - unášet náhodná španělská děcka nalákaná na párty snů a čekat, že se zapojí do meditačního programu na obnovu planety je prostě pitomé. Kromě spirituálních mambo-jambo však seriál činnost sekty moc neprezentuje, naše neznalost jejího rozsahu či příjmů dokazují, že bez budování nějakého světa to moc nefunguje. Podobně jako v nedávno viděném a naprosto nesouvisejícím Memorias de Idhún se namísto toho zaměřují hlavně na vztahy mezi postavami, kteréžto by nám ovšem nabídla v zajímavějším podání libovolná peruánská telenovela. Pro všechny tyhle neduhy mě velmi trápila i vizuální stránka této podivnosti, některé nápady spojené se sektou jsou sice zajímavé, ale veskrze neoriginální a nádherné přírodní scenérie kanárských ostrovů působí v kontextu špatně napsaného seriálu velmi nezajímavě a nepatřičně - scéna naprosto nespolupracuje s atmosférou díla. Amaia Aberasturi a Berta Castañé mi bohužel k pořádnému zážitku nestačí. Velmi mě mrzí i velmi nešikovná snaha tematizovat problémy, které se sebou přináší klimatická změna, ani ne tak proto, že jsou zde aktivisté jako záporáci, ale spíš tím, že z nich scénář svojí impotencí dělá naprosté kretény a z něčeho tak fundamentálního jako ochrana přírody dělá sektářský rituál - jistě, namítnout lze, že je to seriálová fikce, ale je to špatná seriálová fikce, která stále dělá z ekoaktivistů dementy. To už by tam radši mohli hodit nějakou barvu na to neustále prezentované Landscape with Charon Crossing the Styx, aspoň by to dostalo dokumentární hodnotu. Příslib další řady nabízí více sci-fi prvky, nicméně jejich zapojení v závěrečné řadě, kdy influencerka África jen tak mimochodem aktivuje nějaký tajný protokol, je prostě k smíchu. ()

mutace odpad!

Myslím, že hlavní myšlenka, pro natočení tohoto seriálu, je propagace LQBT+. Takže, kdo si v těchto prasárnách zrovna nelibujete, tak se tomu obloukem vyhněte. Všechno ostatní je jen vata. ()

vikino1

Třetí díl to celé zazdil, věřím, že to není spoiler - jedinej rozumnej co jim nevěří, chce utýct, pak potká na lodi kočku (kterou by uzemnil jednou ranou) s pistolí na porážku prasat, ta nabije pistoli, mu řekne klekni, on klekne, ona mu příloží pistoli na čelo a než oběť stihne zeptat vo co de tak mu udělá díru mezi oči. Takhle dementní scénu může vymyslet jen magor, mě to vyloženě urazilo a vůbec nevím, jestli má cenu se dívat dál. Pokud bych chtěl utýct, hodím kočku přes palubu a ujedu pryč. Tohle je debilní až na půdu. ()

Micoldee

100 vybraných lidí přijelo na ostrov obývaný jakousi sektou, 95 (asi) se vrátilo zpátky k normálnímu životu, aniž by se staralo o těch zbývajicích 5 - tady něco nehraje. Na ostrově je všechno extra eko a udržitelné, ovšem vražda je zcela v pořádku. Pár lidí žije v harmonii, pár jich zemře, pár se jich uvězní. Koncept jsem nepochopila. A co ten signál vesmíru na konci? To už asi neveděli, jakou další blbost vymyslet. Díly byly ale koncipované tak, aby si človek ten další prostě musel pustit. ()

Mamlas odpad!

Rychlý to seriál. Celé dokoukáno za 20 minut. Parta mlaďochů chodí po ostrově, tančí, chlastá. Nulová zajímavost. (2%) ()

Pochtli

Taková oddechovka, u které se člověk nesmí pozastavovat nad tlačenkou LGBT (neustále kdokoliv s kýmkoliv), tupostí mnohých postav (nechat se pokorně střelit jateční pistolí do kebule, wtf??) a jinými technickými nesmysly. ()

MT_Y odpad!

SPOILER NE SPOILER ALE KLIDNĚ VYÚSTĚNÍ - - - - > Ze začátku jsem si říkal, že to není tak hrozný, vlastně nápad to není špatný (ačkoliv podobných filmu na taková témata apod. Je strašně moc) ale dobrý, že se postavy nevyvyjí je chyba číslo 1. Dopředu upozorňuji že žádná otázka do konce série není vysvětlena, takže koukáte jen proto aby jste měli milion otázek, a budete čekat zda v další sérii vám je zodpoví. Nelogické chování protagonistů, nelogicky vývoj děje. Ne úplně špatný téma (ačkoliv originál v tom nehledejte) ale hodně špatně provedené, to co je v 7 dílech nebo 8 se dalo vše dát do max 3 dílů. SPOILER - - - - > Vyzrazeni závěru - - - > To že zemřel ten který mě nejvíc stval ti je jen dobře, to že nechápu proč tam najednou signál do vesmíru tak nechápu co s tím jako má mít co společného a pak když ta hlavní tupka konečně uteče tak na ostrov dorazí její tupá sestra a tím seriál konci - Já co k tomu můžu říct je ze tk je absolutně ubohý zpracování, nelogicky chování a absolutně si to podělavá tam každý sám... Nerad to dělám ale 0/10 ()

Johannka

Začalo to zajímavě a postupně to nějak celé umřelo. Přenést se už přes tu strašnou úvodní znělku dalo práci, tu ale naštěstí člověk může na Netflixu přeskočit. Příběh je zpočátku dobrý, časem jsou ale jednotlivé postavy úplně tupé a naprosto přehlíží strašnou spoustu věcí na které by v daném momentě opravdu stačilo říct “Ne, nechci, jste banda vrahů a vymazaných mozků”. Ale ne, tady jsme si mlčky přetrpěli plno napjatých pohledů mezi “hrdiny” a plno slizkých úsměvů od Astrid, kterou by popravdě stačilo vzít po hlavě kamenem a byl by pokoj.  Jo a naivita a blbost Erika, panebože. Btw kdo se na to jde podívat kvůli gay scénám tak ty, co stojí aspoň trochu za to jsou dvě. Jedna s třemi kluky a jedna s dvěma holkama. Málo. ()

Kropajda1

Jak může být seriál v TOP 10 je mi záhadou. Jeden díl jsem prospala, ale asi mi nic neuteklo. V seriálu je celá řada nelogických věcí  už od začátku. Proč vozí na ostrov tolik lidí, když si jich tam nechají pět? Proč neustále zabíjí své členy, když potom mají nedostatek lidí? Jak se uživí, když tam mají záhon se čtyřmi hlávkami salátu. Ve snaze vytvořit tajemno, je v ději několik nevysvětlených témat a podle posledního dílu je jasné, že se dočkáme další série. Tam asi budou navíc mimozemšťani, jinak by asi vysílání signálu nedávalo smysl. To bude ještě větší slátanina. Pravděpodobně ten chlapec, který žije separovaně, sehraje nějakou významnou roli.  Když už se vydali točit na tak hezké místo, možná si mohli se scénářem trochu víc vyhrát a ne se soustředit jen na to, aby tam byli homosexuálové a Afroameričani. ()

Mancunian

Po první sérii zatím 3*. Koukat se na to dalo, hezké prostředí a v pohodě obsaueni. Taková odpočinková jednohubka na večer. Strhávám zejména za předvídatelnost příběhu. Na to, jaký žánr seriál zpracovává, mi tam chyběly nějaké "wow" momenty, kdy si řeknete "Páni, tak tohle jsem fakt nečekal." a celý večer o tom budete přemýšlet. Tady nic takového není. SPOILER (i když vlastně ani moc ne) Od prvních dílů je jasné, ze všechno není tak růžové, jak vypadá. Že z ostrova není možné odejít. Víme, kdo je ten zlej. A tak dále. To je velká škoda, protože tohle téma k tomu dávalo větší prostor. ()

TesterX

Celkem me to bavilo, aspon chvilemi. Oddechova premisa lakajici na boj o preziti skrze mlade tvare byla celkem lakava. No, bohuzel to misty skripe  a ocekavani se vyparuji po par dilech, kdy zjistite, o co jde. Nastesti ke konci to celkem za zlaka a vyhled na dalsi serku bude ale po vlaznem souctu asi uzavren. ()