Candy Montgomeryová je žena v domácnosti a matka z roku 1980, ktorá robila všetko správne - dobrý manžel, dve deti, pekný dom, dokonca aj starostlivé plánovanie a malé prehrešky - ale keď sa v nej nahromadí tlak z prispôsobovania sa, jej činy kričia po troche slobody. Kým jej niekto nepovie, aby mlčala. So smrteľnými následkami. (Disney+)

*CARNIFEX*

Všetko stojí a padá na veľmi pomalej, hádam aj pomerne podivnej atmosfére a kvalitných hereckých výkonoch. Najmä “Rose” z Dva a pól chlapa zvláda svoju mĺkvu rolu, ktorá jej sedí ako riť na šerbeľ - skutočne na výbornú. Samozrejme, nezaostáva ani Jessica, ktorá sama o sebe dokáže naplniť herecké očakávania, pričom ani ostatok osádky nezaháľa. Divák by v prípade “Candy” ale nemal dúfať v klasickú, vyšetrovaciu detektívku, ktorá postupne odkrýva zločin ako taký. Nato príde až v úplnom závere. V tomto prípade ide totiž ďaleko viac o príbeh, ktorý vyobrazuje osudy ľudí, no a v neposlednom rade, vysvetľuje “motív” vraždy, prečo a za akých okolností k nej došlo. Za mňa ľahší nadpriemer, na riť som síce nepadol, no ani som sa nenudil. Bavilo .. ()

playboxguest

Výborná atmosféra a herecké výkony dělají z průměrného tématu nadprůměrnou záležitost. Biel mi vždycky zapadala mezi průměrné herečky s pěknou tvářičkou, tady se ovšem překonala a opravdu táhne. Jsem zvědavá na hbo verzi, kde se stejné téma prezentuje ve dvojnásobné stopáži, když už tady připadalo mnohým, že je minisérie nadbytečně natahováná. Mně přišla každopádně tak akorát. ()

M.i.k.e

další minisérie těžící inspiraci z prakticky nevyčerpatelné studnice reálných zločinů a i když má Candy fajn herce a celkem solidní atmosféru přelomu sedmdesátých a osmdesátých let, tak by jí mnohem víc slušel celovečerní formát. Opravdu zajímavé jsou totiž pouze první a poslední epizoda a ty zbylé tři jsou vícmeméně jen vata, která by se dala v pohodě smrsknout do jednoho dílu...60% ()

Lenka.Vilka

Občas je kontext diváka důležitý. Protože já nejsem žádný nažhavený fanda true crime příběhů, které jsou teď extrémně populární. Takže jsem neměla tušení, jak tenhle příběh přesně probíhal. Jiné bedny by to jisto jistě věděly. Já se držím svých fikčních detektivek. Od toho mám kolegyni, která sjíždí všechny možné zdroje a potom o tom vypráví v práci. Ta by hned po vyřčení jména přesně věděla, co se v tom domě stalo. Já jsem to nevěděla. Ale byla jsem zvědavá, když vo stejný babě natočili v rozsahu dvou let hned dva seriály. Tak to musela být fakt dobrá! No, jak se ukázalo, vlastně strašně hodně dobrá! Ale tady začíná hlavní kámen úrazu celého tohohle příběhu. Kdo to nezná, toho hned na začátku postaví tvůrci (svým nelineárním vyprávěním a samotným činem na začátku přeskočeným a rozrazeným až na konci během soudního líčení) diváky na jasnou stranu, že Candy je viná tím nejhorším způsobem. Tedy, zabít někoho je špatný. A je to o něco "lepší", když je konečně známý skutečný důvod? Takže divák je v situaci dost špatné. Ano, oceňuji, pomalý děj a hodně informací o postavách. Tam super. Jenom jsem měla problém se samotnou Candy, kde byly emoce na bodu nula. Znáte ten starej vtip...Bodnu do kabátu a v něm chlap. A takhle se to opakovalo třicetkrát... A tam mám problém, který vystoupil na povrch kvůli době, kdy se to stalo. Dnes by to na konci dopadlo úplně jinak. A proto nevím, jak si tvůrci přestavovali, že budu jako divák reagovat. Možná proto jsem byla ráda za to "A to je všechno?" v závěru. Protože co se tam skutečně dopravdy doopravdicky stalo, ví jenom jeden člověk, jak bylo řečeno. Souhlas. No, alespoň víme, proč právě psychologové rozumí svým pacientům nejvíc ;) PS: snad bude Láska a smrt fungovat lépe ... ()

YumiOkami

průměrný true crime seriál. začátek byl nudnej, nicméně pak se to každou další epizodou zlepšovalo, přičemž poslední byla opravdu povedená (ta gore scéna 💘 úplnej the shining toto). — jessica biel byla úžasná. ostatní byli ok, jen chci vyzdvihnout postavu právníka candy - ten mě vážně pobavil. hlavně jeho “výhra v poutech” :D || ❝𝐍𝐞𝐱𝐭 𝐭𝐢𝐦𝐞 𝐰𝐡𝐞𝐧 𝐲𝐨𝐮’𝐫𝐞 𝐟𝐞𝐞𝐥𝐢𝐧𝐠 𝐬𝐚𝐝 𝐛𝐞𝐜𝐚𝐮𝐬𝐞 𝐲𝐨𝐮 𝐝𝐢𝐝𝐧’𝐭 𝐠𝐞𝐭 𝐰𝐡𝐚𝐭 𝐲𝐨𝐮 𝐰𝐚𝐧𝐭, 𝐲𝐨𝐮 𝐣𝐮𝐬𝐭 𝐰𝐚𝐢𝐭 ’𝐜𝐚𝐮𝐬𝐞 𝐆𝐨𝐝 𝐡𝐚𝐬 𝐬𝐨𝐦𝐞𝐭𝐡𝐢𝐧𝐠 𝐞𝐯𝐞𝐧 𝐛𝐞𝐭𝐭𝐞𝐫 𝐟𝐨𝐫 𝐲𝐨𝐮.❞ 🍭🪓 ()

netahlo

Prijemny prekvapko! Spis psychologicka vec, ovsem posledni dil i celkem solidni brutalita. Jessica Biel fenomenalni vykon, prijde mi cimdal lepsi. Celkove vyborni herci a Timberlake jako zastupce serifa fakt k nepoznani. ()

petikacka

Šla jsem do toho jako tabula rasa a jsem hooodně překvapená, mile. Jak už ze samotného příběhu, tak ve stylu vyprávění pozpátku ( to mi přišlo hodně osvěžující a dramatičtější) a v neposlední řadě herecké výkony 4 hlavních herců, ale úpa nejvíc Jessicy Biel a na tečku mezi oči aspirující Melanii Lynskey. Pa...rá...da. Teď si dám ještě ten druhý seroš vo tom samym a uvidím co se stane :-) Za mě příjemně překvapených 85% ()

Bozvav

Zcela obyčejný příběh o tom, jak jedna správná máma a hospodyňka omlátila sekeru o jinou správnou hospodyňku a mámu zde díky tvůrcům a skvělému hereckému výkonu Jessici Biel dostal docela zajímavou podobu. Za mne by stačily tři díly.  60% ()

theSaint

Biel je opravdu velice krasná ženská. 40 let a radost pohledet- ona byla důvod proč jsem seriál pustil a sledoval. Zahrála to skvěle. Její nejserióznější/nejkvalitnější role. Jsem "trochu" přesycen těmito killers stories a tak nehodnotím. ()

yvona

Trochu podceněný seriál. Ona ta kriticky zmiňovaná vata je totiž vynikajícím vykreslením dusivé maloměšťácké atmosféry a precizním popisem charakterů jednotlivých postav, což vše vedlo k tomu, co se nakonec přihodilo. Navíc skvěle zahrané. Určitě se nenechte odradit hodnocením. ()

Daiker

Kdo má rád True story bude spokojený. Obě herečky jsou skvělé, příběh je dobře zpracovaný, má to takovou nepříjemnou atmosféru (víte co se stalo a přesto je to napínavé, aspoň první a poslední díl) Samotná vražda je dost krvavá...... PS Justina Timberleka bych nepoznal 🙂 ()

kukkik

Je to sice poněkud cynický přístup ale pokud by těch vražd bylo více, bylo by to pro diváka zábavnější. Takhle je to jen čtyřhvězdičkový devadesátiminutový film roztažený do čtyř a půl hodinové minisérie, který ale nepřináší dost nového navíc a tím celek degraduje minimálně o stupeň níž. Krok špatným směrem podle mě bylo prozrazení konce série hned v první epizodě, jak je dnes tak moderní, a následné retrospektivní vyprávění, které ale už ale nemá čím diváka překvapit. V konkurenci majstrštyků jako je Dahmer jde přinejlepším o průměrný zážitek. 3/5 ()

imarvin

Nemůžu si pomoc, ale nepřestává mě fascinovat, čeho je někdy člověk schopen. Kde se v lidech bere síla někoho zabít? Jak nás okolí ovlivňuje v tom, jací jsme? Proč všichni něco předstírají a dělají ze sebe něco jiného, než jsou? A jak to všechno působí na psychiku člověka? Další pohled do hlavy vraha, který celou dobu skvěle odkrýval cestu ke smrti. Skvělé herecké výkony byli jen další skvěle zapadající součástka. Jen ten konec ve mně zanechal nějakou nepříjemnou pachuť a chybějící pátou hvězdu. ()

Locksley

Trochu jinej pohled na případ než v Lásce a smrti i když ne o moc horší. Na konci lehký pomrkávání na diváka, jakože to nemuselo bejt tak, jak to vylíčila Candy. ()

pipinda

Vramci absurdity to kludne mohlo aspirovat na dalsiu seriu Farga. Suhlasim, ze stacilo vtesnat cely pribeh do 3-4 casti, avsak Jessica Biel a Melanie Lynskey vsetko zachranili. ()

oiuoiu

Úžasně jsem si to užila. Čtu zde komentáře ve smyslu, že by byla série lepší jenom jako celovečerní film - za mne tedy ani náhodou. Jsem ráda za veškerý čas, který byl věnován hlavním hrdinkám a jejich otravným životům texaských předměstských mamin. Život otravných texaských strejců taky perfektní. Paráda! ()

Lillyilly

Ja mam tyhle sedmdesatkovy a osmdesatkovy mordy proste rada, takze za me 5. A Jessica byla fakt dobra, celkem se i podobala te realne Candy. A prozivala jsem to s ni. ()

BarbarellaHa

Já teda čekala mnohem větší pecku, tohle byl takovej průměr prdu. Ale musí se uznat, že takhle se sekyrkou by to chtěla umět nejedna cérena a poslední díl byl pěkně ukázanej! Jo a Justin Timberlake je slizáček k nepoznání, takže pro jeho pipiňácký fanynky asi jasná volba! Jo a stejně si myslim, že to byla pěkná svině🐷 ()

Sopholojong

Jessica Biel v poslednych rokoch prudko otocila smerovanie svojej kariery, ktore vyvrcholilo vynikajucou rolou v Sinnerovi. A v Candy dokazuje, ze to nebola ziadna nahoda. Svoju postavu naplnuje nervoznou energiou a divak tusi, ze dokonaly domcek z kariet tejto zeny sa v urcitom bode zruti. Starostliva manzelka a "pecujuci" matka vs. podvadzajuca mrcha a nekompromisna vrahyna. Prave sceny po vrazde su elektrizujuce, napinave, dychavicne... Jessica sa jednoducho sustreduje ako ostrielana matadorka (opakovanie fraz, neprirodzene prikyvovanie) a jej postava vie, ze dni kym ju chytia, sa skracuju. Vykon hodny Emmy. Kvoli nej a trojici nahravacov (odkopnuta Melanie - manzel, ktory podvadza a nema cas - manzel, ktory nic netusi) sa tato miniseria oplati. Kvoli comu sa uz oplati menej, je vsetka ta vztahova rovina, ktora predchadzala fatalite. Stres okolo deciek, riesenia vztahov v spalni, ranne argumenty, posedenia v bistre, volejbalek - toto mame dnes v kazdom druhom seriali. PS: Z toho zakrvaveneho opusteneho dojcata ma striaslo. PS2: Scena pichania Jessicy odzadu (na stojaka) nemoze sklamat. 7/10 ()

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

24.11.2023

V roce 1962 vznikl dnes již klasický americký thriller Mys hrůzy podle předlohy „The Executioners“ spisovatele Johna D. MacDonalda z roku 1957 (u nás vydané pod titulem „Mys strachu“). V příběhu o… (viac)