Rosa Moline nenávidí svůj život manželky lékaře na malém městě. Touží po životě ve velkoměstě po boku svého milence, průmyslníka Latimera. Ten o ní ale nestojí, a tak se musí vrátit ke svému nudnému manželovi, navíc těhotná. Když si to Latimer rozmyslí a vrátí se k ní, Rosa je šťastná a chystá se s ním odejít. Vše jí překazí Latimerův správce, když jí začne vyhrožovat, že Latimerovi řekne o jejím těhotenství. Rosa musí jednat. (fleurette)

Pohrobek

Rosa Moline (Bette Davis ) si myslí, že si zaslouží více než jednotvárný život po boku svého muže doktora Lewise Molineho (Joseph Cotten ) na nudném wisconsinském maloměstě. Zatímco její manžel je u porodu, Rosa ho podvádí s Neilem Latimerem, zbohatlíkem, jenž do na lesy a jezera bohatého okolí Loyaltonu přiletěl vlastním letadlem, aby si řádně zalovil. Ctižádostivá mladá žena se opájí představou, že svého skromného muže opustí a Latimera k sobě natrvalo přiváže, čímž si zajistí především život naplněný luxusem... Jeden ze základních kamenů filmu noir, se skvělou Bette Davis, jež svoji verzi Madame-Bovary zvládá na jedničku. ()

Bebacek

Tak jsem si zas po dlouhé době připomněla, jak moc mám ráda starý Hollywood a tyhle fatalistické příběhy plné intrik, vášně a zlomyslnosti. Anna Karenina + Paní Bovaryová + Leave her to heaven. Plus skvělá Betka. Ta měla ten pohled ultimátní mrchy vrozený! Velké doporučení. ()

Huguette

Bette Davis je úžasná a její Rosa je úžasně zlá, sobecká a unuděná ženská. Až tak moc, že i když ji člověk chápe, tak ji nemůže litovat. Zatím vždy, když Bette hrála potvory, tak mě bavily a určitým způsobem jsem je měla ráda, ale Rosu ne. K takovému chování byla "chudinka" vlastně donucena nudným a nenaplněným životem, což mi přijde, že se film snaží sdělit a aspoň trochu přimět diváka, aby si řekl: "vždyť je vlastně chudáK", ale ta zkaženost musela být v ní, když ji frustrace, které se bez jakéhokoliv boje, či snahy o něj, poddává, dovedla až k takovému jednání. Nebyl tam jediný moment, který by ji objektivně omlouval, nic, kdy by si jeden řekl: aha - snažila se, ale nevyšlo to...ta marnost toho všeho nezdaru pramenila jenom z ní, ne z okolností. Třeba se pletu, ale měla jsem pocit, že jsem cítila snahu o vzbuzení pochopení a snad i lítosti nad ní, ale připadalo mi to zbytečné, neúčiné. A pokud to mělo být o ženě - prvpoplánově mrše, pak mi tam chyběla výraznější osoba, která by jejím chováním déle či očividně a zřetelně trpěla (narážím na film Of Human Bondage, na který jsem během sledování tohoto snímku hodně myslela, kde Bette jako Mildred byla taky sobecká a manipulativní mrcha a odnášel to - a bylo to více vidět a cítit - Leslie Howard)... Beyond the Forest ve mě zanechal jakési rozčarování, které se špatně popisuje.... Nicméně jsem si opravdu užívala poslední minuty, kdy jsem si náramně, ještě o něco víc užívala hraní Bette Davis, takový stav moc často nehrála, takže to pro mě bylo trochu jiné a "osvěžující"...Nicméně, film, jeho zpracování, byl jenom o jejím hraní, které je jako vždy fascinující, ale to je pro celek přece jen trochu málo. ()

strougy

Průměrné drama o špatné ženě, která páchaje špatné skutky špatně dopadne, což v tomto případě není spoiler, neboť již úvodní titulky zcela jednoznačně určí moralistický tón filmu a schematický děj pak jede po přesně vymezené linii se vším všudy. A když se k tomu přidá příliš černobílé rozhození charakteristik jednotlivých postav, kdy manžel je dobrosrdečný ňouma se srdcem na dlani, milenec je bohatý zhýralec, co mění názory jako ponožky, a žena, titulní postava filmu, okolo se to celé točí, zlá a hnusná potvora, pak toho není mnoho, co by film mohl nabídnout. Navíc je hlavní hrdinka ve výsledku vykreslena až tak moc negativně, že působí vyloženě odpudivě a spolu s nepříliš atraktivním zevnějškem člověk marně uvažuje, proč by se o ní měl muž Latimerova kalibru vůbec zajímat... Slabší 2*. ()

• Na tento film si nemůže vzpomenout Martha ve slavné úvodní scéně filmu Kdo se bojí Virginie Woolfové? (1966), když se ptá se svého manžela George, ve kterém filmu s Bette Davisovou zazněla věta ,,To je ale díra!" ("What a dump!"). (Cimr)