Resident Evil: Lék

Ďábel, kterého znáš (E02)

(epizóda)
  • USA The Devil You Know

Jade, po které jde společnost Umbrella, hledá pomoc na nečekaném místě. Albert kryje svoje dcery a Billie začne vykazovat znepokojivé symptomy. (Netflix)

HellFire

Zatím se to pohybuje na velmi tenké hranici mezi trapnem a průměrem. Hlavní hrdinka je nesmrtelná (skočí z výšky několikapodlažního činžáku a nemá na sobě ani škrábanec) a chování většiny postav je bezhpohlavní, suché, neemocionální. Pro mě to zachraňují holky teenagerky. Po hororové stránce není o co stát, všechno je předvídatelné a vůbec ne strašidelné. ()

Korbitch

Tak se nám přidaly lgbt miciny, to nemohlo chybět. A není nic lepšího, když máte někoho chytit živého, nechat bezhlavě střílet drony do lidí. Scénář a efekty jsou fakt otřesný a na úrovni základní školy. Ale oceňuju triko Guns n Roses a Sex Pistols v baru. A Barry byl dobrej. ()

Sabrewulf odpad!

Jako jasně, když seskočíte z 15ti metrové výšky na tvrdou střechu auta, tak si ani kotník nevymknete. A malá krysa umí rozbít sklo, i když to s její váhou a v přepravce velikosti mikrovlnky (čti bez rozběhu) není fyzicky možné. Když jsem u prvního dílu psal, že hlavní hrdinka je ve flashbacích arogantní a zlá pizda, tady už to platí i v té aktuální časové ose. Jinými slovy, nevyrostla z toho. Co se týče retardů s opičími neštovicemi, díky tomu, že je udělali běhající a ne šourající, se projevuje stejná anomálie jako u Andersonových filmů a tedy: chodí a běhají zrovinka podle toho, jak se to hodí scénáři. Příklad: Když je hlavní postava uprostřed nich, jen se k ní pomalu šourají, ale jakmile se dostane na střechu ujíždějící dodávky, můžou se s tím sprintem přetrhnout. No a nakonec tu máme další porci Shitflix propagandy - když se kvůli incidentu do Umbrelly dostaví ředitelka (mimochodem hrozná DRŽKA, jež při líčení nejspíš spotřebuj na obočí celou lahvičku černé tuše), tak tam za ní na chviličku přijde její žena (mimochodem hrozná DRŽKA). Rozuměj, ta scéna tam nemá vůbec žádný smysl, logiku, nebo posun v ději, ta pizda tam prostě přijde jenom PROTO(!), aby nám Shitflix vecpal do ksichtu, že ředitelka je lesba a má partnerku. Tomu už se nejde ani smát, ani brečet, ani tvrdit, že je tato platforma absolutní karikaturou sebe sama, to je jednosuše k zeblití. ()

kenkaku

Korbitch to jako vždy trefil :). Bez lezbo CEO by to nebyl správný pokrokový seriál. Nicméně, co mě irituje jsou drobné hlouposti v chování postav a přestože linka 36 působí lákavější (a s potenciálem), je ta více debilní. ()