Jade při průzkumu narazí na partu sběračů. O spoustu let dřív se Jade a Billie v New Raccoon City pokoušejí začít znovu. (Netflix)

NiWi

No, tohle už po prvním díle vypadá na průser. A já osobně zvládnu pominout skutečnosti jako nějaké nedržení se předlohy v rámci barvy pleti postav a podobných kravin, na které si tu budou jistojistě stěžovat ostatní, ale tady problémy sahají dál než jen za nevěrnost předloze. Produkčně je to poměrně bída, zombie pes byl opravdu tristně špatný v rámci efektů, a postavy jsou zatím v tom lepším ploché, v tom horší vyloženě hloupé.. Třeba to má potenciál dopadnout alespoň jako obstojný zombie seriál. Ať je to ale cokoliv, tohle není Resident Evil ani v nejmenším, a to nejsem bůhví jaký znalec her. ()

Gucak

Tak tu máme zaděláno na pořádný průser. Nepředpokládal jsem, že to může být horší než filmová verze z roku 2021. A ono asi bude. Neskutečně nesympatické postavy a jejich tupé rozhodování. Místama to byl fakt vrchol. Albert Wesker se rozhodl jít cestou Michaela Jacksona. Po delší době se nám na scénu vrací vegani a jejich vnucování. V moment, kdy se ve finále objevil jeden ze záporáku, jsem nevěděl jestli se smát nebo brečet. Když si nespočítá schody, herec zakopne (ne vědomě dle mého), a tvůrci nejsou schopní scénu znovu natočit je smutný. Herecký koncert to taky zrovna není. Prozatím je moje nejoblíbenější postava králík. Jako jediný zatím uvažoval logicky. Bojím se co přijde dál. ()

Korbitch

Samozřejmě nesmí chybět všechny atributy moderní doby. V první řadě Wesker černý kafe bez mlíka, mladá rádoby drsňačka černý kafe s mlíkem a jedna ufňukaná veganka laté jak od Starfucks. Plakátky Meat is Murder a elektromobily nesmí chybět, stejně tak totálně stupidní scénář, kdy supermoderní a hlavně nezákonné pokusy provádějící společnost je hlídána jakousi obdobou Alexy či co, takže vás klidně dovnitř pustí na zvukový záznam hlasu vašeho černýho kafe, teda fotra. Neuvěřitelně špatný efekty. Čoklové a celkové zpracování bylo lepší před dvaceti lety od Andersona. Můj malý úchyláček ve mně ale křičí: "Héééj, může to být ještě horší?" "Nevim, kámo, ale pojďme to zjistit, mozek z uší zatím neteče." "Uíííí." ()

kenkaku

Ten casting to je zase hnus… (Korbitch to celkem trefil). Wesker je černoch!? A hlavní postava… odstup 14ti let (sledujeme dvě časové linie) hrají herečky 17 a 25 let. Idiocie. Pokud ale vezmeme, že hrají bezpohlavní a bezbarevné postavy, děj samotný je svěží a dobře pojatý. Vypadá dobře jak rok 22 tak 36. Samozřejmě rok 36 je lepší a byl bych opravdu rád, kdyby se seriál věnoval výhradně té. To potom půjde hodnocení nahoru i přes obludně retardovaný casting. Zatím hýřím optimismem. ()

korbitch22

Dal by si někdo čokoládové latté? Po tragickém novém filmu jsem se naivně těšil i díky docela dobře vypadajícímu traileru, jenže zbytečně. Když pominu, že Wesker je potomek sběračů bavlny a casting dokonale sedí na černý život metr plus #játakykouřilačurákyzarolevefilmuateďbudukaždýhožalovat# nejde nevnímat ten stupidní scénář. Si totiž vezmu čelovku, nahraju si do telefonu hlas a dostanu se v klidu do budovy, kde je nebezpečně nakažený čoklík a bůh ví kolik ještě nemocinkatých zvířátek. Vše je hnusně umělé jako dnešní doba. Resident Evil natočený snad jen pro dnešní dementní degeneraci. Hlavní záporák tlustý knedlík s kozičkama namačkanýma v obtažený košili, který při nástupu na scénu uklouzne na schodech. WTF? To nemůžeme dostat temný horor z prostředí zdecimovaného Racoon City? Ne, musíme dostat umělou sračku která do puntíku splňuje dnešní podmínky zkaženého světa. V dalších dílech čekám minimálně dva gaye, tři lesby, 9 asiatů, 6 transgender vojáků, hordu nebinárních sladkých palačinek a minimálně nějakého toho zombie vegana. Dokoukám to, ale jen proto, že jsem sadomasochistický úchyl. Potom si ale určitě dám panáka, zapálím si kamelku a pustím si něco, kdy byl svět ještě v pořádku. Třeba Predátora. Meh...30% . ()

• Obří zmutovaný červ, který se objeví v budoucí časové lince, je velmi podobný červímu bossovi Gravediggerovi ze hry „Resident Evil 3“. (LUKICKK)