Zase nepoužitelní

• Francúzsko Loin du périph (viac)

Nesourodá dvojice policajtů se musí po deseti letech dát dohromady a vyšetřit vraždu ve francouzském městě, kde to mezi lidmi vře a kde hrozí nebezpečné spiknutí. (Netflix)

Enšpígl

Ten scénář je jak vojetý brusle, takže nezbývá se než se soustředit na akci a vtipný dialogy, ale akci narušuje zběsilejší kamera, to je opravdu ulet, zrchylovat rychlou scénu, střihem , kdo tohle vymyslel, měl by za trest strávit noc s Putinem. A u Netflixu i tradičně problém se zbytečně přepápelnou stopáží. Já bych to zfouknul za 70 minut i se šukací scénou. ()

Malarkey

Louis Letterier napálil start kvalitou a teď postupně spěje do vod totální průměrnosti. Když už i film s ultra francouzským sympaťákem Omarem Sy dokáže natočit tak, že se Vám protáčí panenky, tak je tady asi něco špatně. Průměrná francouzská akční komedie. No v porovnání s jinými francouzskými komediemi spíš podprůměrná, protože chybí vtip. ()

EvilPhoEniX

Louis Leterrier umí lépe, ale i tak mě to neurazilo. Jedničku jsem sice přeskočil, ale v pohodě se dá zorientovat. Omar Sy a Laurent Lafitte jsou fajn dvojka, párkrát jsem se zasmál a bavilo mě to i jako kriminálka ( hodně originální a šíleně nápaditá vražda!), akce je jen průměrná a zkrácení o půl hodiny by neuškodilo, ale určitě jsem se nenudil, mě tyhle francouzské věci baví. 6/10. ()

Spiker01

Definice nenáročné akční krimi, kterých bylo už milion, ale tahle má alespoň krásný film, vždy sympatického Omara Sy režiséra Louise Leterriera, který vždycky přinese alespoň nadprůměr a to se stalo i tentokrát. Pořád je to ale Netflix, takže obezřetnost je na místě, Zase nepoužitelní jsou ale možná překvapivě lehce nadprůměrně použitelní. Tentokráte je hodnocení až příliš nízké. ()

silentname

"The Takedown" je v podstate veľmi jednoduchý príbeh, ktorý akosi v ničom neprekvapí. Možno s výnimkou jedného záverečného zvratu. Ale popravde, aj ten sa dá celkom čakať. Inak je toto policajná buddy-buddy komédia, ktorá má svoje vtipné a svoje trápne momentky. Mám síce pocit, že Omar Sy a Laurent Lafitte sa síce na tomto bavili, no viac-menej to je asi tak všetko čo sa k tomu dá povedať. Príbehovo to do seba moc nemá, postavy nie sú veľmi zaujímavé a popravde ani vo finále nebudete nejako zvedaví, či sa našim hrdinom podarí zaraziť ten diabolský plán alebo nie. Pretože viac-menej to od začiatku viete. A pochopíte aj veľmi rýchlo kto za všetkým stojí a jedno s druhým. Ak to mala byť len oddychovka, tak fajn, ale nič hlbšie tu nehľadajte. Hodnotenie: C+ ()

Arsenal83

Zachránil to šarm Omara Sy, pár politicky nie vždy korektných vtipov s nádychom rasizmu a tiež niektoré scénky, hoci nejaké jazdenie autíčkami po obchoďáku sú také prvoplánové žarty. Ako oddychovka sa to dalo, veľmi dobrá dvojica. ()

Chrustyn

Jeden z nejsilnějších režisérů z Bessonovi stáje a akční buddy movie od Netflixu. Film má všechny typické neduhy netflixovské produkce, takže má mizernou akci, je minimálně vtipný, mezi ústřední dvojicí není žádná chemie a hlavně je vše tak o půl hodiny delší. Ze začátku jsem tomu ještě další docela věřil, ale po první hodině už zbylo pouze pěkné prostředí. Veliká škoda a ukázka toho, že velká volnost jinak šikovným tvůrcům škodí. ()

Lacike

Nevtipná buddy komédia s troškou mizernej akcie z ktorej som nemal ani trochu radosť. Leterrier je packal a tých pár vydarených filmov sa podarilo nie vďaka ale navzdory nemu. 4/10. ()

Trevor

Biely neschopný policajt očarený svojim schopným afroamerickým alfasamcom kolegom, ktorému biela policajtka roztiahne nohy 3,14 sekundy a Pí tchu konečne navštívi čierny trúd. Ďalej pochopiteľne liberálne predsudky neofašistického liberálneho odpadu ľudskej spoločnosti o nevzdelaných ľuďoch na vidieku zabalený do primítivneho príbehu. A popri tom si človek prečíta správu o útoku 15 ročného aromáka na 51 ročného suseda, nožom mu prepichol slezinu. Na tento rasistický útok skurvené liberálne svine nereagujú v komentároch, nenatočia o tom film, ich neofašistický mozog to vytesnil a skutok sa podľa týchto tupých prasiat nestal... ()

M.i.k.e

to, že jde o pokračování sem zjistil prakticky až v průběhu, nicméně neznalost prvního dílu ničemu nevadí. Druzí nepoužitelní jsou klasickou francouzskou akční řachadnou o vyšetřovaní jedné vraždy, která hlavní dvojici přivede k odhalení něčeho většího.Co to je není moc překvapivé a v rámci filmu nijak extra důležité.Hlavní je, že se díky tomu oba vyšetřovatelé dostávají do různých prekérních situací které smrdí akcí.Ta tady nijak neurazí, humor funguje tak z poloviny a dopředu to celé táhne charisma Omara Sy. Ten je výborný i v sebeslabších věcech a tady to jen potvrzuje...60% ()

bourec

Tenhle rejža mě dostal jak Kurýrem, Hulkem, tak hlavně Podfukářema. Jeho novej film má do opravdu vtipný komedie dost daleko, a akce je zase tak nějak špatně nasnímaná, že sem se po celou dobu těch fightů nemohl pořádně zorientovat. Myslim si že není náhoda, že pro Netflix natočil spíš svůj slabší kus. 50%. ()

UhLee

(5/10). Od tohohle filmu jsem toho mnoho nečekal a přesně to jsem dostal. Odpočinkovou komedii, kde to hlavně táhne ústřední dvojice. Upřímně.. Kdo se na to podíval hlavně kvůli sympaťákovi Omaru Sy. ✋ Ovšem rozhodně jsem netušil, že tenhle film je sequel filmu z roku 2012. Děkuji, tenhle díl mi bohatě stačil. Ten film není sám o sobě špatný. Vtipy na mě celkem fungovaly a ústřední dvojice mezi sebou nějakou chemii měla. Co mi ovšem nesmírně vadilo, tak byly vizuální efekty, které byly do očí bijící a v druhé řadě také střih. Borec co to stříhal si asi taky něco šlehnul a potom to takhle vypadá - nepřehledná akce až to bolí. Sympatické mi přišly občasné explicitní scény ať už se jednalo o hlavní vraždu, nebo třeba zneškodnění několika nepřátel (kutululu hlavička). Jinak se však jedná o brutální francouzský průměr, který by klidně mohl být o půl hodiny kratší a všichni by byli spokojenější. ()

Johnny.ARN odpad!

Pseudo vtiptná a nasilu rasistická frantícka sračka, so zlým obsadeným a ešte horšími dialógmi. Čo na tom zberačovi vidia? ODPAD! ()

JohnSmith

Celkem vtipné,svižné a zábavné,ale jen do první poloviny. Pak film ztrácí dech a začíná nudit. Závěrečná honička s hlavou v potrubí byla sice fajn, ale celkový závěr více než slabý. ()

V.Silver

Taková docela příjemná francouzská blbůstka na odpoledne. Zábavné, příjemně ztvárněné postavy, rozumné tempo, veselá a aktuální zápletka - mně to stačilo. Naprosto ale chápu to množství hodnocení s jen dvěma hvězdami :-) 60 %. ()

peetrejr

,,Čúraš Morseovku!"   Podarená, scenárovo deravá komédia. Šarmantný Omar Sy si opäť privyrába u Netflixu, bolo to tak aj v Lupinovi a aj tu... Herecké výkony neboli nejak oslňujúce, to je pravda. Už spomínaný deravý scénar mi miestami dosť prekážal, niekedy som mal chuť vypnúť zvuk. Príbeh a zápletka neboli naozaj zlé (občas som baštil akčné scény). Začiatok filmu ma totálne odradil od očakávaní (vlastne ani žiadne neboli...), a dal mi príjemnú facku so slovami: ,,Ty naivný hlupák." Potom prišlo jadro filmu, ktoré (už sa budem opakovať, ale zas malo diery) nebolo fakt zlé, teda až na scénu v striptíz bare a scénu kde Françoas hľadá kľúče pod autom. Hovorím, je to taká jednohubka v podobe ľahkej komédie, ktorá nejak výrazne nepracuje so scenárom či hercami. Vlastne ani neviem čo ma tu prekvapuje keď Netflix natáča predražené kraviny, kde obsadzuje divných hercov (nie že by Omar nebol štramák) a potom v novinkách na ČSFD sa dozviem že chcú prestať s takýmto typom filmov. No, ja iba môžem držať palce že raz nám možno Netflix prinesie kvalitný film. ()

Untentrauer

Pokud opravdu neexistuje jiná možnost, jak zahnat nudu a zabít tím tak čas, který nelze trávit jinak, než je shlédnutí tohoto filmu, pak se nedá holt nic dělat, je mi líto.....Ale radši se rozhlédněte ještě jednou kolem sebe, zda tam neleží aspoň hovno a vedle něj klacík... ()