Letadlo, na jehož palubě se nachází nejen pasažéři, ale také vzácná sbírka umění, se kdesi nad Bermudským trojúhelníkem stává terčem útoku a pilot je nucen nouzově přistát na moři. Zatímco hermeticky uzavřený stroj pomalu klesá pod hladinu, vyráží na pomoc americké vojenské námořnictvo. Začíná dlouhá a komplikovaná záchranná operace, ve které musí hrdinové najít způsob, jak dostat obrovské letadlo opět nad hladinu, a to dřív než lidem uvnitř dojde vzduch. Snímek rozvíjí téma letecké katastrofy a jeho inspirací byl, stejně jako u předchozích filmů, slavný román Arthura Haileyho. Přestože film obsahuje všechna obvyklá klišé i charakterickou směsici postav a charakterů, podařilo se tvůrcům vytvořit řadu dramatických okamžiků, při nichž tuhne krev v žilách a nikdo nemá čas na to, aby přemýšlel o jeho pravděpodobnosti. (oficiálny text distribútora)

mab

Ne, že by byl film vyloženě špatný, to ne, dokonce ze začátku i zajímavá zápletka - zločinci, propašování se jich do letadla, vzácné obrazy na palubě, významné osobnosti vhodné k žádání výkupného, nicméně pak jako když utne, zločinci zmizí a film uhne do nudné šedi katastrofického filmu jako z oka vypadlého většině ostatních, navíc bohužel těch z kategorie nevěrohodné. ()

korbitch22

Zoufale obyčejný katastrofický thriller, se kterými se v 70.letech roztrhl pytel.Začátek na letišti má celkem slušnou atmosféru a to především díky působivě nasnímaným scénám teroristů při přípravě útoku na letadlo, tam bylo trošku napětí, potom se to ovšem díky mizerným trikům a nudnému obsazení změní v nesnesitelnou nudu a díky vypatlanému scénáři i v nechtěnou parodii, kdy je plastový letadýlko doslova 20 tisíc mil pod móřem.Předchozí ani další díly týhle prý známý série jsem nikdy neviděl a pokud se nebudu nudit jako prase, nevypadne proud, nedojde mi baterka v androidu na Angry Birds a cool je nebude vysílat, nidky je neuvidim a vůbec mě to nebude srát.25%. ()

Martin741

Velmi kvalitny katastroficky film o tom, ako sa iste lietadlo ocitne na dne oceana a ako sa rozbehne zachranna akcia na jeho vyslobodenie. Ucast Jamesa Stewarta /Mr. Smith goes to Washington, It´s a Wonderfull Life, Vertigo/ potesi oko filmu znaleho divaka. Hoci samotny Stewart uz v 60. rokoch zacal pomaly ustupovat zo svojich pozicii dosiahnutych v 40. a 50. rokoch. V 70. rokoch sa filmovy ustup Jamesa Stewarta este zvyraznil a divaci pomaly, ale isto prestavali mat o Jamesove herecke kreacie zaujem /predsa len, prerazil Eastwood so svojim Dirty Harrym alebo Stallone so svojim Rockym ....../. Okrem Stewarta treba spomenut aj ucast Josepha Cottena /Obcan Kane s Wellesom/. 85 % ()

choze

Letecký thriller, který se půlku času odehrává pod vodou? Zajímavou premisu bohužel potápí odfláknuté postavy a v druhé půlce možná realistická, ale nudná záchranná akce s dlouhými záběry na potapěče vyprošťujícími letadlo. Jack Lemmon je fajn a George Kennedy (který si se Stewartem zahrál ve výrazně kvalitnějším Letu Fénie) je tu dohromady tak pět minut a nemá co hrát. ()

MickeyStuma

Další katastrofický snímek v řadě z oblasti dopravního letectví jen opakuje již vyřčené. Bohatá smetánka si cestuje v honosném luxusu, v tomto případě, dopravním letadlem a ztroskotá. Takový námět byl již v předešlých snímcích této 'letištní' série, byl použit i u filmu 'Hindenburg' (1975) či 'Dobrodružství Poseidonu' (1972). Veškeré snímky o Titaniku ani nemluvě. U Poseidonu však zůstaneme. Snímek 'Letiště 77' ho totiž ve své druhé polovině v hojné míře cituje a to snad ve všem. Charaktery postav a jejich výjevy, emoční scény i reakcí v době zaplavování vodou. Děj je jednoduchý, prostý a, jak již bylo naznačeno, naprosto neoriginální. Samozřejmě za použití dějové šablony, která byla poprvé použita klasickým snímkem 'Rozbouřené nebe' (1954).  Startuje letadlo, ztroskotá (v tomto případě vlivem neúspěšného únosu přímo do oceánu jdoucí okamžitě ke dnu) s následujícími záchrannými pracemi. Na konci snímku divákům upozorňující titulek oznamuje, že je v tomto filmu vylíčená událost pouhá fikce. Záchranářské postupy použité námořnictvem jsou však naopak skutečné. No tak dejme tomu. O velkolepý katastrofický film se nejedná, ale svým způsobem určitou přitažlivostí vyniká. Je sice od první minuty každý další navazující scénou předvídatelný, ale na filmové zábavnosti to nijak neubírá. Svým způsobem se sice jedná již o zbytečný film, ze kterého spíše vyznívá dojem, že vznikl pouze z komerčních důvodů, ale dokud na to lidé, chodí tak proč ne. ()

• Boing 707 použitý ve filmu havaroval v Brazílii v roce 1989. (sator)
  • Extra rozšířená verze, která byla několikrát vysílána v televizi, nebyla nikdy vydána v žádném formátu domácího média. (sator)
  • Aby se připravil na svou roli, navštěvoval Jack Lemmon školu potápění a leteckou školu. Jak řekl pro svůj letový výcvik: „Chtěl jsem vědět, k čemu jsou všechny knoflíky a číselníky.“ (sator)

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh

21.03.2024

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

30.11.2023

Jsou tomu prakticky už tři roky od doby, kdy na Oscara nominovaný režisér Paul Greengrass vydal svůj zatím poslední celovečerní film, kterým bylo westernové drama pod názvem Zprávy ze světa s Tomem… (viac)

Zemřela Olivia de Havilland

Zemřela Olivia de Havilland

26.07.2020

Po bouřlivém období, během nějž se oči veřejnosti po letech opět začaly houfně upínat k legendárnímu snímku Jih proti Severu z roku 1939, přichází velmi smutná zpráva. Včera filmový svět opustila… (viac)