Organ Trail

Montana, rok 1870. Mladá Abigale Archerová (Zoé De Grand Maison) a jej rodina sa pri putovaní cez Oregonskú cestu stanú obeťou neľútostného gangu. Abigale ako jediná prežije a urobí všetko pre to, aby získala späť rodinného koňa z pazúrov krvilačných banditov. (Arsenal83)

Arsenal83

Uziapaný film, na ktorom boli dobré len kostýmy a kvalitne vybrané prostredie odľahlej divočiny. Ide skôr o westernový thriller, lebo tá hororová časť je postavená na násilí, mŕtvolách a krviprelievaní, ale z napätia neprichádza vôbec nič. Objavia sa aj progresívne prvky: zlí bieli muži, ale dobrý černoch, na druhej strane húževnaté ženské hrdinky s feministickými ideálmi. Ale nijako to neprekáža, film je slabý pre úplne niečo iné. ()

Adramelech

Název filmu jsem nejprve chybně přečetl jako Organ Tail, což bych přeložil jako Organický ocas. No co, když může existovat film s názvem Mechanický pomeranč, tak proč ne Organický ocas? Zkušeného diváka takový název filmu rozhodně nezaskočí. Ale záhy mi došlo, že hlavní hrdinka nehledá žádný ocas, nýbrž že jde po stopě ukradeného koně. Mimochodem, kokotů vedoucích křesťanské řeči o tom, jak bůh člověka zkouší, je ve filmu plno; však jsem to kvůli tomu málem hned na začátku vypnul. Celkem vzato jde o výpravný historický příběh, bohužel poněkud rozvláčný. Zájemcům o dějiny USA a o prapočátky jejich demokracie lze doporučit. Podle překladatele titulků se film nazývá Mrazivý Západ. ()

bourec

Vlastně až do závěrečný desetiminutovky jsem byl rozhodnutej dát filmu slabý tři. Jenže závěrečný setkání s Hellraiserem to trochu srazilo dolů. Ale něco mi říká, že tenhle rejža ještě něco slušnýho natočí. 40%. ()

Morholt

Zimní prostředí je fajn, herecky je to také v pohodě, ale jinak je to strašně debilní. Už jen samotný způsob, jak záporáci přepadají pocestné, je pro mě nepochopitelný. Ale dobře. To by se dalo ještě odpustit. Ale to co se začne dít potom je jedna bota za druhou. Otázka "Proč to ku*va dělá?" mi rezonovala v hlavě každou chvíli. A v tomto případě je úplně jedno, že film pracuje s progresivistickými prvky jako je silná hrdinka a hodný černoch. Tohle je celé blbě napsané. Korunu tomu nasazuje finále, které je ze všeho nejvíc směšné. No a docela by mě zajímalo, kde je tady ten horor. 25% ()

• Film sa naozaj natáčal vo veľmi odľahlých oblastiach. Štáb pravidelne ráno v snehu nachádzal stopy po vlkoch a dva mesiace po dokončení nakrúcania sa len tri míle od miesta natáčania odohral smrteľný útok grizzlyho. (Arsenal83)