Vysněná krása

Reality-TV
Česko, 2022, 50 min

Účinkujú:

Alice Bendová (moderátor)

Osm příběhů, osm dechberoucích proměn... Mají svá tajemství, trápení, mindráky. Teď ale konečně najdou odvahu se jim postavit a zbavit se jich, aby se mohli cítit lépe a začít se na svět usmívat. Zkratkou k Vysněné kráse za pomoci špičkových odborníků estetické medicíny, plastické chirurgie a stomatologů vás provede Alice Bendová. (TV Prima)

Arsenal83

Kde Pán Boh nenadelil, tam Prima Love len ťažko pomôže. Najmä ak stará ropucha chce vyzerať ako mladica zo žurnálu. Nech skúsi radšej instagramové filtre, v realite to už bude navždy len zošuverelé želé a viditeľna protéza. ()

Vančura odpad!

Naprosto hovadský formát, který až nápadně připomíná starší nováckou show O 10 let mladší (ostatně v obou pořadech figuruje stejný zubař) a který samozřejmě není ničím jiným než více či méně přiznanou reklamou na služby nejrůznějších "zkrášlovacích" klinik a specialistů, do jejichž náruče má nahnat podobné zoufalce, jací se zde dobrovolně obnažují před kamerou (a to doslova - každá proměna je uvozena ponižující promenádou ve spodním prádle před zrcadlem, a to dokonce i v případě muže, kterému žádné zákroky na těle prováděny nebyly, protože se řešily pouze jeho zuby). Takřka u všech protagonistů mi přišlo, že by místo skalpelu a botoxu potřebovali spíš kvalitní psychoterapii (kterou jakýmsi bizarním způsobem supluje extrémně nesympatická moderátorka, sama nepochybně plasticky "vylepšená"), a celkově mám problém věřit, že jim podstoupení těch procedur skutečně dlouhodobě zlepší kvalitu života, protože pokud někdo odvozuje své sebevědomí a psychickou stabilitu výhradně od svého vzhledu, je na průser zaděláno, a nevidím to jinak, než že se dobrovolně odsuzují k tomu podstupovat i další zákroky v budoucnu, aby si mladistvý či lepší vzhled udrželi co nejdéle. Obecně mě irituje ta podprahová představa, kterou ten formát sugeruje, že hodnota člověka se měří čistě jeho vzhledem, a hluboce tím estetickým byznysem s přešíváním koz, vyhlazováním vrásek, napichováním rtů a odsáváním tuku opovrhuji. Něco jiného je samozřejmě ta protetická stomatologie, dentální hygiena a obecně vše kolem zubů, protože dle mého názoru je úroveň péče o zuby v české populaci nevalná, míra používání mezizubních kartáčků (nejen) mezi staršími ročníky je mizivá, a obecně je to bída s nouzí (stačí se podívat v podstatě na libovolný díl Výměny manželek, která je bezzubými protagonisty proslulá), takže by podle mě mohl fungovat i samostatný formát, který by řešil jenom "proměnu" zubů. Přes to všechno si nemohu nechat ujít jedinou epizodu, protože mě to prostě jakýmsi bizarním způsobem fascinuje, jakému televiznímu shamingu se dobrovolně někteří lidi vystaví, a jak je to celé prezentováno, jako něco zcela bez rizika, co bych měl vlastně chtít podstoupit taky. ()

tereez odpad!

Ohraný koncept, reklama reklama reklama, tu na jednu kliniku, tu na druhou kliniku, tu na kadeřnictví. Přeslazené neupřímné chování personálu, strojené neupřímné chování protagonistů, kteří z paměti loví, co vlastně mají říkat, aby to nemuseli točit napošestý. Chatrný vztah s otcem, žádost o ruku, snažíme se ždímat citečky, co to jde, ale ono to moc nejde... No jo no, tak aspoň Prima minimálně osmi lidem zaplatila nový zuby. ()