Annemarie je nejmladší ze tří sourozenců rodiny Braun. Se svými bratry Hansem a Klausem vyrůstá v Berlíně krátce před první světovou válkou. Jako nejmladší dítě v rodině ji všichni velmi rozmazlují. Dokonce ani mladá chůva Lena jí nedokáže nic odmítnout.
Seriál vypráví, jak se roztomilá, ale tvrdohlavá holčička pomalu mění v malou slečnu. (Pampa)

Pampa

Seriál u nás před lety odvysílala televize Prima (možná ještě Premiéra). Moc se mi líbil, ale neznala jsem název. Nedávno se mi ho konečně podařilo najít. Přece jen seriálů s touto tématikou není až tak velké množství. Hlavní hrdinka nás provede životem holčičky z dobře situované rodiny soukromého lékaře, kde je vychovávána jako malá princezna (spousta krásných šatů, panenek, mladá chůva, dobré jídlo), která poznává, že ne všechny děti mají to co ona. I když se příběh odehráva zhruba před sto lety je hlavní hrdinka blízká i holčičkám doby mého dětství ale určitě i těm dnešním. ()

• Premiéru seriálu, v podvečer o vánočních svátcích roku 1983 na stanici ZDF, sledovalo až 12 milionů diváků. (Pampa)
  • Autorka knižní předlohy Else Ury se narodila 1. listopadu 1877 v Berlíně a zemřela 13. ledna 1943 v koncentračním táboře v Osvětimi. (Pampa)
  • Seriál je natočen podle prvních tří dílů stejnojmenného románu pro děti německé spisovatelky židovského původu Else Ury. Román má celkem deset dílů. (Pampa)