Mára ide do neba

• Česko Mára jde do nebe (viac)

Marek Holeček patrí medzi najvýznamnejších českých aj svetových horolezcov súčasnosti. Na tie najvyššie hory tesne pod nebom lezie bez kyslíka náročným alpským štýlom. Jeho extrémny prístup k horám aj k životu mu prináša úspechy, ale aj problémy. Snímka Mára ide do neba ukazuje cestu do oblakov a pozrie sa tiež hlboko do ľudskej duše. Dokáže Mára Holeček nahliadnuť aj tam? (Bontonfilm SK)

blondboss

Klasicky šablónovito natočený dokument o českom horolezcovi, ktorý dáva najvyššie vrcholy sveta bez kyslíkovej masky a alpským spôsobom. Je to samozrejme chvályhodné a určite inšpiratívne, na druhej strane si človek vždy v kútiku duše povie Prečo vlastne? Je to ale každého vec, čo ho nadchýna, každopádne si myslím, že na Barabášove dokumenty sa tento ani náhodou nechytá, aj keď poníma o podobnej téme. Takže za mňa len priemerný dokument. 60 % ()

MatyRock

Poctivý horolezecký dokument, dokonce bych řekl, že se jedná o jeden z nejlepších horolezeckých filmů za poslední dobu. Film je dobře sestříhaný, strukturou děje přehledný (první záběry 2009 vs poslední záběry 2021) a hlavně dokáže bravurně představit charakter a povahu Máry Holečka. ()

Asmodin odpad!

Nezaujalo na tolik, abych se dodívala. Nehodnotím horolezectví, ale styl natáčení dokumentu. Dost mi vadily vložky z osobního života, na kterých nevidím nic zázračného, stejně tak na dacanství v partnerském vztahu nebo vulgaritách, hlouposti a arogantním chování. Někoho tento styl humoru může bavit, ale mě to nerozesmálo. ()

cenitel

75%??? WTFFF??? Samý vole, kurva atd. Viděl jsem v posl. době spousta dokumentů z hor i ze zahraničí a mají jen 50-60% a mnohem byly lepší, hlavně žádná sprostá slova, to byl film o buranech... Co do snímku tak ujde, ale říkám, viděl jsem mnohem xxx lepších dokumentů z prostředí hor, kde jsou víc hory, víc záběrů z lezení. ()

Inozuka

Mára Holeček z dokumentu o tom, jak jde do nebe, vychází mnohem rozumnější a "lidštější" než z rozhovorů, které jsem dosud viděl, četl nebo slyšel. Filmu se podařilo zachytit ho asi ve všech rovinách, v nichž může člověk existovat. Emotivní momenty střídají veselé i dramatické, dokument je velice živý a chytře vyprávěný se zaměřením na motivace a lidi, spíše než na hory jako takové. Jeho cílení je spíše na motivaci, cestou za vlastním cílem a uspokojením a na zkoumání koexistence s ostatními lidmi. Bavilo i přinutilo k přemýšlení nad existenciálnem ... ()

• Mára Holeček jako první Čech vůbec získal v roce 2018 spolu se spolulezcem Zdeňkem Hákem mezinárodní ocenění horolezců Zlatý cepín - Piolet d´Or a pak znovu v roce 2020. V těchto letech se, laicky řečeno, stal mistrem světa v horolezectví. (Bontonfilm)