Stárnoucí miliardář Whitney Vance si najímá soukromého detektiva Harryho Bosche, aby vyřešil soukromou záležitost s nedozírnými důsledky. Zdrcená Honey „Money“ Chandlerová žádá Bosche o pomoc s nápravou nespravedlnosti, když se dostane na svobodu muž, který si před rokem a půl objednal její vraždu. Maddie Boschové přidělí přísnou instruktorku a seznamuje se s rolí strážnice. (Prime Video)

Necrotongue

Už po první epizodě je mi jasné, že tvůrci volně vycházeli z knih Přeběhlík a Odvrácená strana konce, přičemž si děj patřičně upravili a nakombinovali. Nemyslím to jako kritiku, jsem spíš rád, že jsem v ději rozpoznal obě předlohy a o mé spokojenosti s průběhem dílu jasně vypovídá výsledné čtyřhvězdí. Myslel jsem si, že mě bude hodně štvát Maddie ve své nové životní roli; kupodivu se tak zatím nestalo, a ještě jsem si díky ní vzpomněl na svého známého, který se doslova na vlastní kůži přesvědčil o tom, že pomoc ženě v nesnázích může být záležitostí velmi ošidnou. Když si totiž jednou na plese všiml kkta, který umravňoval svou partnerku pěstí, vložil se do toho, kkta uvedl do stavu, který odpovídal prohranému boxerskému zápasu, a sám vyšel z boje se čtyřmi hlubokými ranami od brady až k oku potom, co mu zachraňovaná slečna skočila na záda a nehty mu přeorala obličej. Darmo, pobavil jsem se tehdy i dnes. / Poučení: Vždy si hlídej záda. ()

warrenur

Tymto pokracovanim ma tvorcovia velmi potesili. Bosch je za poslednych 10 rokov jeden z top krimi serialov.  Vyhrady mam k uvodnej otrasnej titulkovej zvucke a k sentimentalnej pro-bono praci v zaciatku. Ma nam zrejme vykreslit byvaleho pana vysestrovatela v "uzasnejsom" svetle. Nie je to vsak treba. My to vieme. Kazda takato praca, kym nemate vela tych lukrativnych, je zaplatena. I guess, bolo to kamosovi za flasu. Inak fajn. Tiez je fajn "rozbehova" linia utlej sebavedomej policajnej dcerky. Je usmevne sledovat napriec seriami to jej nemenne mracenie sa. :)  Vzdy ocenim, ked drobne epizodky v sukromnych zivotoch tak umne popreplietali s kriminalnymi pripadmi, i tymi vedlajsimi. Fajne, fajne. ()