Bosch: Odkaz - Série 2

(séria)
USA, 2023, 7 h 17 min (Minutáž: 37–52 min)

Predloha:

Michael Connelly (kniha)

Hudba:

Jeff Russo

Titus Welliver, Mimi Rogers, Madison Lintz, Stephen A. Chang, Denise G. Sanchez, Max Martini, Guy Wilson, Jessica Camacho, Scott Klace, Jolene Kay (viac)

dO_od

// Pořád úplně nechápu, jak to může být po sedmi řadách hlavního seriálu ve druhé sérii spin-offu stále tak kvalitní, ale holt Connelly je prostě bůh ve vytváření postav a budování funkčního světa, takže zkrátka dostáváme další parádní zářez. Titus znovu v topu, pro Madison Lintz už po událostech v téhle řadě nemám ani slov, znělku jsem opět ani jednou nepřeskočil a cliffhanger na konci tradičně slibuje zásadní posuny v budoucím ději. RIP Lance. 8/10 ()

Kaluž

Já už bych toho Harryho asi nějak šetrně poslal do důchodu a žezlo předal talentované dceři Maddie, které to v policejní uniformě náramně sekne. Taková série z prostředí policejní zásahovky zacílená na zelenáče se slibně rozjetou kariérou. Už mám i název: LAPD: Bosch Jr. ()

Necrotongue

Druhá série důchodového Bosche nedopadla vůbec špatně, přestože jsem měl s některými epizodami tak trochu problém. Ve výsledku se ale ukázalo, že můžu nad nedostatky přivřít víčko, protože jsem se celkově dobře bavil. Zároveň jsem teď zažíval s Boschem docela bizarní situace; sledoval jsem sérii v angličtině s českými titulky a v mezičase si čtu Connellyho knihy, které mi dosud chyběly ve sbírce, jenže jsem je sehnal pouze ve slovenštině, takže tu mám takový osobní Babylón:-) Ale ne, kecám, pro mě je slovenština jako čeština, ale diktát bych nedal. Příliš mnoho měkkých i, a to i na místech, kde bych je nečekal. Ale to jsem odbočil; už jsem to psal v komentářích / recenzích k jednotlivým epizodám- ve chvílích, kdy se tvůrci drželi na dotek k předloze, jsem byl naprosto spokojený, s rostoucí vzdáleností ale narůstaly i nedostatky. Za mě každopádně spokojenost a těším se na pokračování. / Poučení: Když už po někom vystřelíš, dbej na to, aby dopadl na správnou stranu oplocení. ()

warrenur

Ako celok, hodnotim druhu seriu o polhviezdie vyssie. Dovod? Druha seria je opat mimoriadne zaujimava a komplexna. Jednak v hlavnej linii s "corrupt" cops a previazanostou so sudnymi pripadmi Honey Chandler a osobnymi zivotmi ustrednych predstavitelov, i komplexnejsou psychologiou v pripade Boschovej dcery. Prakticky pri kazdej epizode je radost byt divakom a spokulovat kam to vedie. Mimoriadne zabavne. Pevne verim, ze sa dockame dalsej serie. Bosch je ojedinelo kvalitny krimi-serial, ktory drzi pokope, je vo vaznom duchu a nezlahcuje ho bezne treapne klise, ci ine okukane skratky. Odporucam. 85% ()

M.i.k.e

Boschova dobrodružství se (doufejme) prozatím uzavřela a i když druhá řada odkazu občas kulhá v logice a třeba neschopnost FBI je tu do nebe volající, tak mi fucking Bosch bude po těch devíti sériích (které sem si dal hezky najednou) docela chybět. I přes drobnosti je to totiž stále nadstandardní detektivka, která šlape jako hodinky. Connelly holt umí a už by bylo na čase si od něj něco přečíst. Osobně doufám, že Legacy bude pokračovat, protože mě dost zajímá kam hodlají tvůrci posunout Boschův vztah s Maddie. Madison Lintz opět dostala velký prostor a i když mě někdy Maddie celkem štvala, tak jí Madison velmi dobře zvládla jako někoho kdo je na jednu stranu extrémně silný a odhodlaný, ale na tu druhou je ztracený sám v sobě a snaží se vyrovnat se vším čím si musela projít. Tak snad se uvidíme alespoň ještě jednou...80% ()