Bosch: Odkaz - Série 1

(séria)
USA, 2022, 7 h 48 min (Minutáž: 42–54 min)

Predloha:

Michael Connelly (kniha)

Hudba:

Jeff Russo

Titus Welliver, Mimi Rogers, Madison Lintz, Stephen A. Chang, Denise G. Sanchez, David Moses, Phil Morris, Michael Rose, Kate Burton, Mark Rolston (viac)

Necrotongue

Z nového Bosche jsem měl celkem obavy, protože tvůrci děj původního seriálu vůči předloze značně pozměnili, ale k mému velkému překvapení dokázali odstranit většinu klacků, které si sami dříve naházeli pod nohy, a dali dohromady příběh, v němž jsem bez problémů poznal obě Connellyho knihy, z nichž vycházel. Netvrdím, že šlo o bezchybnou záležitost (to ani náhodou), přesto jsem s výsledkem nad očekávání spokojen a těším se na další pokračování. / Poučení: Když stále žijí postavy, které měly být dávno mrtvé, je čas improvizovat. ()

warrenur

Spokojnost. Za cele tie roky je Bosch zarukou krimi kvality, ktora sa obide bez hranej coolovosti, trapnych vtipov a je vo vaznejsom duchu.  Linia s moznym dedicom, vrahom lekara i prepadavajucim nocnym utocnikom maju cosi do seba a rozhodne sa prelinaju nenasilne spolu s osudmi zucastnenych. Trochu ma vyrusovala "vsemocnost" hackera-kamarata, ktory prihodne crack-ol vsetko, co bolo treba. Ako celok vsak svojou zabavnostou, ale hlavne vdaka ustrednej postave Boscha seria potesila. Uz aby prisla ta druha - zrejme zaverecna. Odporucam. 80% ()

M.i.k.e

Odkaz navázal tam kde skončil původní seriál a i když mi tu trošku chyběli Boschovi parťáci (minutové "cameo" Jerryho nepočítám a Bedny a Suda bylo málo), tak je to zase ten starý dobrý Bosch, který svých zkušeností využívá jako soukromý detektiv a postupně se zaplete hned do několika případů (jak je dobrým zvykem), včetně jednoho z minulé série. Velkým plusem je čím dál větší prostor pro Maddie, která se postupem času vyprofilovala z rozmazlené trubky do velmi zajímavé postavy a na její další vývoj sem i vzhledem ke konci první řady, dost zvědavý...80% ()

vnimatkrasu

Co má bejt, že to není spinoff, ale regulérní devátá řada. A že kdo se na to začne dívat bez znalosti minimálně poslední Boschí série, bude tápat v jinejch sférách. Já prostě tuhle dávku poctivýho Connellyho cop dramatu potřebuju ročně. Body navíc za skvělou svěží znělku a tu vojenskou retro epizodu, která mě jako čtenáře potěšila sakra hodně. ()