Anet21

⚪Jedna vec je akási filmová, formálna stránka, ktorá je na dnešné pomery veľmi slušná, druhá vec je obsah, a ten je ,,velký špatný."⚪Už len výber hercov je na pováženie, ľudia typu Kouzelník Žito, youtuberka Gabriela Hecl, aka Sepeši a aj herec v hlavnej úlohe, to všetko sú herci s extrémne civilným spôsobom hrania, tak civilným, že hranie na nich ani nie je vidno, a to nie je myslené pozitívne. Mnoho dialógov je zvláštne ,,prežvatlaných," takže často nie je rozumieť, samotná tvorba dialógov je kapitola sama o sebe, moderné slovíčka, moderná štylistika, zbytočné explicitnosti (básničku o k.... radšej nepopisovať), zavŕšené sexuálnymi scénami pôsobia skôr rušivo.Celkovo atmosféra močiarneho kraja nie je zachytená nejak umne, rozum sa zastavuje, že pred 60+ rokmi sa to darilo lepšie ako dnes, s modernými postupmi a technikou.⚪Divák, ktorý nič neočakával nedostane sklamanie, pretože nedostane viac-menej nič - jediný schopný herec je zatiaľ Hájek, vytratila sa pôvodná detektívna forma hľadania ,,vinníka," čo nie je najšťastnejšie a herci ťahajú každú scénu prudko dole. Celkovo nie je známe, prečo sledovať toto dielo a nepustiť si originál, kde Vala a Švorcová sú síce ,,herecké kádre," ale tieto ,,novodobé herecké kádre" by si dali na obed.⚪ ()

fabecc1222

Tématika zavřených hranic a přechodu není v české filmové historii nic nového. Třeba nedávno jsme měli Herce a i samotný Král Šumavy odkazuje pochopiteplně na velmi známé dílo, které jsem teda neviděl, ale dovedu si představit, že tehdy se na to muselo jít trochu jinak...Tady to vypadá na fajn kontrast různých charakterů, dobově zapálených pro soudruhování, snažících se v dané době přežít a zarytých antikomunistů. ()

BarryLyndon

Kdyby takhle vypadala většina FILMOVÉ produkce, tak si můžeme gratulovat. Voyo má z té pásové výroby po Ivetě druhý nesmírně zajímavý zářez.  Musím pochválit i trefný casting a že se šlape v náročných botách. Původní obsazení Lukavský, Marvan, Prachař, Menšík, Vala, Švorcová bude těžké dorovnat. Jankovský vypadá jako komoušská svině už teď.  Původní film uctívám, to je na padesátky nesmírná kvalita. Hodnocení sráží svinská ideologie, jinak by to bylo legendárnější ..... ()

Gig

Má to atmosféru, má to fajn herce, režíruje to Ondříček. Ale…. Ale zatím jsem se nedokázal ztotožnit s postavami. Popravdě jako by tam byly naroubovány a já s nimi neprožívám jejich osudy a o nikoho se nebojím a je mi celkem jedno, zda se s někým něco stane nebo něco prožívá. Nevím zda je to scénářem, dialogy nebo něčím jiným. Přitom Hes je výborný a přesvědčil mě už v Dukle. Ke komu jsem si vybudoval nějaký přístup, to je postava Muchy a Jankovského. Někdy i díky kameře jsem trochu v rozpacích a nervózní, že by se mělo něco dít a kamera jako by o sekundu vždy čeká. No uvidíme v dalších dílech. Přeci jen Ondříčkovi věřím. ()

sator

Ve 35. minutě je vidět hraniční kámen s českou korunou a písmeny DB (Deutschland Bayern). Existují i další s tímto označením: DS - Deutschland Sachsen nebo C – České království. Tyto kameny pocházejí z roku 1844. Jedná se o vyznačení Trojmezí historických zemí, Čech, Bavorska a Saska, místa, kde se před dávnými lety, v dobách tří království, Českého, Bavorského a Saského, hovořilo jedním jazykem. Kameny mají památkovou ochranu. ()

• V čase 14:14 dostává Hasil (Oskar Hes) od velitele ve Volarech spis rady Brodského (Jiří Zeman). Při zastavení je zřetelně vidět datum 6. 4. 1992, tedy 44 let po ději seriálu... (stepanmasek)
  • Ve 35. minutě je vidět hraniční kámen s českou korunou a písmeny DB (Deutschland Bayern). Existují i další s tímto označením: DS - Deutschland Sachsen nebo C – České království. Tyto kameny pocházejí z roku 1844. Jedná se o vyznačení Trojmezí historických zemí, Čech, Bavorska a Saska, místa, kde se před dávnými lety, v dobách tří království, Českého, Bavorského a Saského, hovořilo jedním jazykem. Kameny mají památkovou ochranu. (sator)