Lekár Joe Darrow (Kevin Costner) z chicagskej pohotovosti  sa nevie spamätať zo smrti svojej manželky Emily (Susanna Thompsonová), ktorá sa v pokročilom štádiu tehotenstva stala jednou z obetí hromadnej nehody autobusu vo Venezuele. Rôzne čudné udalosti, spojené okrem iného s vážkou ako Emilyiným „osudovým“ tvorom, privedú muža k myšlienke, že sa s ním manželka pokúša nadviazať spojenie zo záhrobného sveta. Na rozdiel od dospelých, podľa ktorých trpí Joe pocitom viny, podporujú mužovu domnienku ťažko chorí detskí pacienti, ktorí prešli zážitkom klinickej smrti. Jediný spôsob, ako všetko potvrdiť alebo vyvrátiť, ale tiež ako priniesť duši zosnulej pokoj, je vybrať sa na miesto nehody... (TV JOJ)

peetriss

Téma posmrtného života, klinické smrti a dalších souvisejících otázek působilo na lidstvo vždy magicky. Na tento fakt sázejí i tvůrci tohoto filmu, a to tak, že až příliš. Nesnažili se totiž příběh okořenit něčím osobitějším nebo něčím hlubším, co by v divákovi zanechalo nějaké zřetelné otisky. Film Na křídlech vážky tak plyne dějem nalinkovaným podle těch nejošoupanějších a nejohranějších šablon, veden dosud (průměrným) komediálním režisérem, kterému se experiment s jiným žánrem příliš nezdařil a v neposlední řadě nadopován vlezlou sladkobolností, aby dokázal nahradit absenci atmosféry alespoň nějakými emocemi. Kevin Costner se však snaží zachránit, co se dá, a částečně se mu to i daří. 50% ()

Anderton

Na kvázi prekvapivú pointu som síce vopred neprišiel, ale nebolo to spôsobené jej šokantnosťou, skôr sa mi nad filmom nechcelo príliš premýšlať, pretože ma nedokázal do seba vtiahnuť. Costner je po Správe vo flaši zase unudený trúchliaci vdovec. Nechápem ľakačky, keď sa nakoniec ukážu ako nezmyselné. Prečo ho preboha strašila? Chela snáď , aby zomrel na infarkt a boli spolu? ()

Lenii

Popis tohoto film mne zaujal a snažila jsem se najít si chvíli, abych si ho v klidu vychutnala a pochopila. Musím říct, že souhlasím s komentáři od: Tosim a Radyo. Ale zároveň mám i výtky, a proto se s nimi neshodnu v celkovém hodnocení. Hlavní věc, která mi nejde v celém příběhu na rozum je to, že zde buď není dostatečně ukázáno, jak na začátku Joe svou ženu hledá a nebo to prostě jen nechá na úřadech a spokojí se s tím, že mu řeknou, že končí s hledáním a on to vezme? Člověk by dělala maximum a o to víc, když se tělo stále nenašlo. Ta snaha v hledání a až pak následný pokus se s tím smířit mi na začátku celého příběhu moc chybí. Je to tedy potom vyváženo tím usilovným hledáním ve třetí třetině filmu, ale to mi pak přišlo spíš jako pokus o záchranu ne zcela dobře začatého filmu. Film to není vůnec špatný, ale chtělo by to trochu jiné lepší zpracování příběhu. 2 hvězdy 50%. ()

Fiftis

Tom Shadyac, tvorca bláznivých eskapád Ace Ventury, nakrútil prekvapivo vynikajúci mysteriózny thriller, ktorý ma úplne príjemne prekvapil a tým pádom ho zaraďujem medzi svoje najobľúbenejšie filmy. Úžasná mystická atmosféra a Kevin Costner opäť vo forme. Zaujímavý námet prelínania sveta živých a mŕtvych. Tieto mysteriózne filmy ja určite môžem a ak v nich hrá hlavú úlohu niekto skvelý, potom absolútne nie je čo riešiť. Fantastický námet, hudba, napätie, skvelé triky a srdcervúci koniec. Proste božský film. To musíte určite vidieť. ()

gudaulin

Nemůžu si pomoct, ale sledovat Na křídlech vážky je totéž, jako jíst neokořeněný guláš. Tomu filmu zoufale schází atmosféra, chybí mu rafinovanost, něco, co se v divákovi uhnízdí a už ho nepustí. Přitom není vyloženě špatný, má slušně napsané dialogy a po herecké stránce jsem s filmovými hrdiny neměl žádný problém. Na tři hvězdičky to ale nevytáhnu, k tomu bych potřeboval silnější dojmy. Film kolem mě prolétl skutečně jak na křídlech vážky... Celkový dojem : 40 %. ()

• Film nebyl dobře přijat kritiky, většina z nich ho hodnotila jako nudný a v průměru dostal 3,7 bodu z 10. Diváci film hodnotili výrazně lépe, v USA obdržel 62 % ze 100. (Tonula)
  • Poté, co je Joe (Kevin Costner) vytažen z autobusu a jeho zachránce říká, že už tam hodinu leží, rozběhne se do vesnice a před domorodci ho zachrání fotografie manželky, kterou vytáhne přeloženou z kalhot. Pokud by fotka byla tak dlouho v mokru, asi by byla slepená a možná by se už nedala bez poškození ani rozevřít. (Tonula)
  • Film je věnován Katherine Ann Courtiss, manželce Alana B. Courtisse, který se na filmu podílel jako asistent producenta. Katherine zemřela 18. května 2001 ve věku 44 let. (korndaddy)