Bodyguard na volné noze

• Česko Na volné noze (viac)

Mason Pettits (John Cena), bývalý agent speciálních jednotek přijme práci, aby zajistil bezpečnost Claire Weiilngton (Alison Brie), novinářce, která má dělat rozhovor s diktátorem. Uprostřed interview však vypukne vojenský převrat a oba dva jsou nuceni uprchnout do džungle, kde musí přežít. (mac000)

BOURQUE

Sľubný začiatok comedy-based B-čkového akčňáka, ktorému v druhej polovici dochádzajú dych a nápady. Jednoducho dialógy nemajú potrebnú šťavu, scény, ktoré by mali byť vtipné, nie sú dostatočné silné. John Cena sa miestami hľadá sám seba, od Martona Csokasa sme už taktiež videli lepší performance. P.S.: Alison Brie is still beauty. Osobné hodnotenie: 64% (**) ()

Adramelech

Film zábavnou formou ukazuje pozadí politických převratů v Latinské Americe. Kromě toho tam jedna hezká americká žena ukazuje, kde všude má tetování. I česká děvčata mají nejedno pěkné tetování, jímž se mohou pochlubit, ale na politický převrat ve stylu, jaký je vidět ve filmu, se u nás nikdy nezmůžeme. ()

iXtr3m3

Náhodou to nebol až taký prúser, ako všetci okolo ospevovali. Je to možno len šedý priemer, ale Cena nemá šancu takéto niečo vytiahnuť vyššie, to by nedokázali ani väčšie hviezdy. Dal by som to na úroveň Vitajte v džungli s The Rockom s Stifflerom :) Cena je sympaťák a je ho aj škoda na takéto priemerné fláky, čo prekvapilo milo, tak Juan Pablo Raba má fakt komediálny talent, to by som nebol povedal, doslova si to užíval. Jasné, bola tam nejaká tá kríza identity, pretože to nebola ani primárne čistá komédia, ani primárne čistý akčňák a krv tam taktiež nechýbala, takže to bolo také schizofrenické čiatočne, ale ako vravím, ja som to zvládol bez problémov, od začiatku som nečakal zázraky a tak som nemal vysoké očakávania. So Cenom si vážim každý flák, pretože je to jeden z najviac a hlavne neprávom opomínaných talentov v Hollywoode, nie je to len chodiaca hora svalstva, ale vie hrať, má talent na komédiu, nielen akčňáky a prítomnosť The Rocka mu komplikuje jeho existenciu v Hollywoode už druhé desaťročie a neprávom. Kto by chcel vidieť s ním seriózny film, kde ukázal charizmu a herectvo na inej úrovni, tak musí zapátrať už 13 rokov dozadu k filmu Legendary, ktorý bol pre mňa osobne malým veľkým filmom vtedy. Športová dráma, ktorá sa nespoliehala na dobovú atmosfériu a vysoký rozpočet, ale na scenár a prácu s postavami a kvôli tomuto filmu vždy pri Cenovi prižmúrim očko, aj keď ide len na hranicu nejakého hodnotenia. ()

Milky. odpad!

Takové to jak jste scénáristi, dostanete hrozný průjem, ale fakt brutus. Průtokový ohřívač. Tak to hodíte na papír a dáte do šuplíku, že se to bude hodit. Pak máte finanční krizi tak že jako natočíte nějaký svůj nápad, tak to vytáhnete z šuplíku, pěkně uzráté, seženete herce, kteří zrovna frčí, nebo kteří vypadají dobře, ale jsou levní (že Alison) a necháte to natočit. Cena se tu vyloženě ksichtí aby dostal nějaký ten honoráž a měl zase na vyžití, Alison, kterou mám normálně docela rád z Community, je tady snad na odvykačce nebo co. Rozhodně nevypadá zdravě. A film sám o sobě je na tom snad ještě hůř než Alison. Nemá cenu komentovat. Odpad! ()

kenkaku

Ukázkový příklad jak diverzní osazenstvo (pohlaví, rasy, všehochuť) může fungovat zcela přirozeně. Vše zapadá do děje a neruší. Dále se kamera neštítí (sem tam) morbidního záběru. Žádné pokrytectví, u filmu, kde je mrtvol víc než malé množství. No a… to je vlastně z toho pozitivního vše. Cena je příšerný. Humor je jen rádoby a po celkem unikátním intru, nastane divný sešup ve kterém se jen mísí pocit divnosti (“diktátoři nezpívají”) s idiocie (útěk před vrtulníkem). Ke konci se to sice zlepší (asi si jeden na styl vyprávění zvykne a holá kožka Alison v tom pomáhá taky). Výsledný dojem za mě celkem fajn (dokonce i ten parodický moment Commando vypadal v jiném světle). ()

• Natáčalo sa v Kolumbii od 17. januára 2022. (Arsenal83)