Po nezdařené misi v zámoří se nadporučík James Reece z Navy SEALs vrací domů s nesourodými vzpomínkami na celou operaci a pochybnostmi o svém zavinění. (Prime Video)

AffectedFace

První epizoda mě vtáhla dovnitř jako žádný jiný seriál, co jsem kdy viděl. Antoine Fuqua po zpackaném Infinite přináší opět prvotřídní podívanou. Uvidíme, jak si s epizody pohrají další režiséři. Tomu říkám pořádnej mysteriózní začátek série. Ještě musím určitě podotknout vynikající soundtrack a věrnost k army technikám, protože postoje a zobrazení prvního útoku jsou stylisticky vynikající. Po delší době seriál na kterej má smysl se podívat, aspoň teda pilot působí zatím opravdu dobře. ()

warrenur

B-ckovy priemer, s typickou neinovativnou zapletkou "spiknutia", rodinky, neotreleho kamosa a nezdolneho presvedcenia americkeho "zabiaka". Chvilku tie stavy "otrasu mozgu" a mis-masu spomienok funguju, ale po case skor prekazaju. Do akcie a kamery sa naliali slusne peniaze a je to vidiet, scenaristicky to vsak moc nefunguje. Akcak, ktory vsak pri vypnuti hemisfer zrejme zabavi. Nic viac neocakavam. 45% ()

drackula

Prvá epizóda to trošku prepálila s dĺžkou a preto mala aj niekoľko nudnejších momentov. Na druhú stranu je to spracované naozaj kvalitne, čo bolo vidieť v úvodných akčných pasážach. Zároveň som rád, že to nie je obyčajné - kto za to môže, komu nakopem zadok - ale vo vzduchu je stále relatívne dosť otázok, ktoré diváka nútia uvažovať nad tým, či to nie je iba výplod poškodenej mysli. Na zadok ma to neposadilo, ale pokračovanie si určite pozriem. 70% Amazon prime ()

castor

„Ten, kdo to na nás nastražil… možná umí falšovat důkazy, ale neumí falšovat Kalbu,“ je přesvědčený velitel Navy SEALs James Reece, který při riskantní přísně utajené misi přišel o takřka celou jednotku. Právě až na Kalbu, který ovšem návrat do Států neustál. I Reece se vrací domů s protichůdnými vzpomínkami na nepovedenou akci a otázkami ohledně jejího zavinění. První epizodu jsem nicméně přijal s rozpaky. Ono utopit ústřední několikaminutovou scénu ve tmě a zvolit i pro řadu dalších scén potemnělé interiéry? To za mě fakt není dobrý nápad. Antoine Fuqua je cítit. I když tenhle výlet doplňuje tolika flashbacky, že se to celé únavně zajídá. I postavy zatím úplně nestrhly. Na druhou stranu každý podobný „chlapácký“ projekt vítám, ostatně Amazon už se poměrně vytáhnul Jackem Ryanem či Reacherem. ()

kenkaku

Prvních 15 minut je fenomenálních. Sice zmatených (mám pocit, že jsme neviděli vše), ale dobře natočených. Následujících 45 se potom naznačuje, že věci nejsou jak se zdá. Jako divák se ale nemám moc čeho chytit (v detailech sousta věcí nesedí a já nevím, jestli je to šlendriánství scénáře nebo záměr). Navíc nepřichází naprosto žádné odpovědi. Jen samé pochybnosti a otázky. Jedna za druhou. Doufejme, že další epizody pojedou v jiném duchu. Pozn.: za trefí do černého považuji casting. “Star Lord“ a “John Carter” jako team parádní. ()