Na seznamu smrti

• USA The Terminal List
USA, (2022–2023), 15 h 42 min (Minutáž: 51–65 min)

Tvorcovia:

David DiGilio

Predloha:

Jack Carr (kniha)

Hudba:

Ruth Barrett

Chris Pratt, Constance Wu, Taylor Kitsch, Riley Keough, Arlo Mertz, Jeanne Tripplehorn, Patrick Schwarzenegger, LaMonica Garrett, Christina Vidal (viac)

Seriál Na seznamu smrti sleduje Jamese Reece (Chris Pratt) potom, co jeho četa Navy SEALs během riskantní tajné mise padne do léčky. Reece se vrátí domů k rodině s rozpornými vzpomínkami na tuto událost a vyrovnává se s pocity viny. Když však vyjdou najevo nové skutečnosti, Reece zjistí, že po něm jdou temné síly a ohrožují nejen jeho život, ale i životy těch, které miluje. (Prime Video)

Vavča

Unhinged right-wing fantasy revenge fantasy... (komentář jistých probuzených elit z USA, které nechápou, že tohle jeden z nejpopulárnějších seriálů USA současnosti, a ve filmech vládne zase Maverick, takže soudruzi nepochopili, že jejich výplody a politické nápady drtivou většinu populace nezajímají). Uvidíte našlapanou akční sérii o mariňákovi, který se snaží dopátrat proč jeho tým v Sýrii selhal a věci se čím dále více komplikují. Chris Pratt v hlavní roli září a baví mě, dává záporákům a systému na budku, ačkoliv není v úplně nejlepším stavu. Seriál si umí vybudovat solidní zápletku, postavy, vyšetřování se posouvá postupně kupředu, nic světoborného, jenže ono to skvěle funguje a vše jde jako na drátkách, protože se mi dlouho nestalo, abych dal seriálu reprízu, tak to myslím mluví za vše... ()

iXtr3m3

Keď som dal Ryanovi aj Reacherovi plnú palbu, tak tu to musí byť rovnaké. Chris Pratt v zďaleka najvážnejšej hereckej polohe svojej kariéry dopĺňaný ako vždy výborným Taylorom Kitschom v drsnej military dráme. Vojenské postupy veľmi realisticky podané, dbalo sa aj na také drobnosti, ktoré si niekto nevšimne a to obojručnosť Jamesa Reece-a, efektné vojenské taktické postupy, perfektná akcia, uveriteľná zápletka siahajúca až po najvyššie kruhy, nekompromisný Jamesov postup vpred, jednoducho parádička. Odporúčam všetkými desiatimi. Amazon čo sa týka súčasných trilerov drví konkurenciu ako sviňa, pretože trio Reacher, Ryan a teraz Terminal Listu sú topka, aká sa len tak nevidí a hrá v nej všetko od scenára, cez technické spracovanie po casting a ľudí nielen pred ale aj za kamerou. ()

DavidS.

Pratt s patkou a zachmuřeným výrazem nebyla ideální castingová volba, protože veškeré jeho starlordovské a dinosauří charisma je jednoduše pryč a pozornost na sebe zaslouženě strhává spíše Kitsch... Nepomáhá ani plytký a zároveň překombinovaný scénář, nevyrovnané tempo epizod či otravné flashbacky...Šestý "Rambo: First Blood" díl dá pak sbohem i jakékoliv realističnosti a logice... ()

Morholt

Mariňák na cestě za pomstou, která ho dovede až do nejvyšších pater armády i politiky. Za mě se nejedná o nic zvláštního. Pokud se to v něčem liší od ostatních podobných projektů, tak je to charakter oné zrady. Ale upřímně řečeno přišlo mi to celé trochu přitažené za vlasy a asi bych dal přednost něčemu jednoduššímu. Akce byla solidní, ale zase tu není nic, co by mě vystřelilo z ponožek. Herecké obsazení je nadprůměrné, ale co se Pratta týče, nebylo to z mého pohledu to pravé ořechové. A pokud mi něco opravdu vadilo, tak to byly halucinace hlavního hrdiny a jeho návraty do minulosti, které tu nejspíš sloužily jen k natažení stopáže. Dívat se na to dalo, ale nevidím tu žádný důvod, proč se k tomu někdy v budoucnu vracet. 50% ()

pavcas

Musím říct, že jsem od toho podle hodnocení čekala víc. Chris Pratt patří k mým oblíbeným, ale tady ta jeho postava, která zažila takový trauma byla tak nějak citově plochá a nepřesvědčivá. Děj celkem nuda a rozhodně jsem neměla ten pocit, jako mívám u dobrých seriálů, že se nemůžu dočkat co bude v dalším díle. V podstatě jsem se do každého dalšího dílu musela trochu nutit. Trochu promarněnej potenciál. ()

• Když Horn (Jai Courtney) opouští sídlo Capstone Industries, nasedne do jednoho z obrněných vozidel Rezvani, které je určeno pro civilní použití. Jeho cena začíná na 4 milionech Kč a může se vyšplhat až na 15 milionů Kč. Stejné vozidlo vlastnili Jamie Foxx, Chris Brown, Xzibit a Quinton Jackson. (HellFire)
  • Reece (Chris Pratt) před vyzrazením své pozice odvede pozornost SEAL týmu nahrávkou „Let's do this, Leeroy Jenkins!“, což je meme ze hry „World of Warcraft“. (HellFire)
  • Reece (Chris Pratt) se bytné představí jako Roy Boehm. Jedná se o odkaz na veterána námořnictva Spojených států, který byl pověřen vytvořením prvních týmů Navy SEALs neboli Námořního, vzdušného a pozemního týmu Námořnictva Spojených států amerických. (HellFire)

Chris Pratt o Indiana Jonese nemá zájem

Chris Pratt o Indiana Jonese nemá zájem

17.07.2022

Nahradí někdy někdo Harrisona Forda (Star Wars: Nová naděje, Blade Runner) v roli legendárního Indiana Jonese? Na tuto otázku se možná dozvíme odpověď již v pátém připravovaném filmu, mezitím ale za… (viac)