Rančer bojující o svou půdu a rodinu narazí na neproniknutelnou záhadu na hraně wyomingské divočiny, která ho donutí vyrovnat se s neznámým na osobní i kosmické rovině na nezkrotném americkém Západě. (Prime Video)

EvilPhoEniX

Pro mne zatím seriálové zklamání roku. Amazon lákal na atraktivně působící Sci-Fi Mystery s Joshem Brolinem, ale tohle seriál bohužel jen načtrne a vůbec se dané tématice nevěnuje, naopak se z něj stane zdlouhavá Soap Opera. Seriál měl rozhodně potenciál. Odehrává se na hezkém americkém ranči s málo obyvateli, hraje zde dobře hrající Josh Brolin, Imogen Poots a potěšil mě Tom Pelphrey ( Z Banshee!), je tu slušný vizuál a jedna záhadná díra, která měla být hlavní devízou seriálu, ale je tu spíš navíc, což neměl být záměr. První 3 epizody jsou rozehrány šikovně, konec prvního dílu je slušný napínák a překvapivě mě to dost bavilo ( řešící se vražda, boj o ranč, mysteriozní loop hole), ale to vše brzy opadne a někde při 5. epizodě jsem se už nudou začínal kousat a dokoukal spíš z povinnosti a zvědavosti než se spokojeností a nutno dodat, že je to kinda waste of time. Nic moc se zde pořádně nevyřeší, mysteriózní linka je hodně vedlejší. jedna vražda se tu řeší snad 6 dílů, postav je málo a krom Brolina tu nikdo nemá moc, co hrát. Čím víc se seriál blížil ke konci, tak i přestal dávat smysl a šíleně pomalé tempo opravdu tomu moc nepřidávalo. Není tu nic moc zajímavého k vidění ani nic, co by vyloženě stálo za pozornost, vše jsem viděl už jinde a zpracováno lépe, takže 3 hvězdy za slušný start, poslední díly už tíhly spíš ke 2 hvězdám. Příběh 3/5. Akce 2/5, Humor 1/5, Násilí 1/5, Zábavnost 2/5 Hudba 3/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 3/5, Napětí 3/5, Emoce 2/5, Herci 4/5. 5/10. ()

Radek99

Ozvěna vynikajícího rančerského seriálu Yellowstone s nepatrnou příchutí nesouvisejícího sci-fi prvku...v podstatě dost nepodařený seriálový hybrid...ta záhadná ,,díra", která by měla být ústředním tématem seriálu, je v tomhle ,,soap opera" pojetí v podstatě nadbytečná... ()

Davies182

Nechť je tento komentář varováním pro všechny, které by (jako mě) zlákala nadmíru zajímavá premisa seriálu. A ono se není čemu divit, slovní spojení mysteriózní new-age western totiž zní vážně parádně, přičemž i herecká jména slibovala kvalitní podívanou. Ale. Nadprůměrné jsou jen první tři díly. V polovině téhle hipsterské minisérie divákovi dojde, že se příběh vlastně vůbec nikam neposouvá, a hlavě že je to tááákováhle nuda. Doopravdy by se tu dalo pět posledních částí vměstnat do deseti minut! Šílená tahanice. OPRAVDU. JSEM. NEVIDĚL. POMALEJŠÍ. SHOW. I takový meditativní střih Volejte Saulovi je oproti tomu frenetickým thrillerem. Mrzí mě to fest, protože kombinace The Leftovers a Yellowstone zněla na papíře výborně, a začíná vážně skvěle, jenže se záhy transformuje do totálního srance, ve kterým se stydí hrát snad i to zmatený stádo bizonů. Tohle až do konce vidět fakt nechcete. Není zač. [Amazon Prime] ()

Chrustyn

Premisa nezněla úplně marně a prostředí amerického vidlákova, mám rád. Bohužel seriál se vydal úplně jinou cestou než jsem očekával a než jsem si přál a byla to cesta zvláštní a bohužel dost nudná a ve výsledku nezajímavá. Připomnělo mi to nedávnou Invazi, kde jsem také viděl velký potenciál, pěkný vizuál ale vše utopeno v naprosto debilním podání. ()

Morholt

Tak rozehrané to zase není úplně blbě. Rančer s rodinnými i sousedskými problémy narazí na svém pozemku na fakt divnou díru. Navíc se tu zjeví hipísačka, která by o díře mohla něco vědět. Tak do půlky série je to oukej. Člověk se seznámí s postavami, jejich vztahy, prostředím, rozehraje se pár linek, dojde na pár záhad a člověk tak nějak čeká, že v druhé půlce se to všechno rozplete. Jenže to se nestalo. Místo toho začala být série ještě zašmodrchanější a navíc se zdálo, že filmaři začali ujíždět na tripech. Postavy, které byly do té doby přijatelně divné překročily hranu podivnosti a celkem záhy mi to všechno přestalo dávat smysl. Anebo jsem to nepochopil. Teorii o charakteru díry samozjemě mám a snad nebudu moc spoilerovat, když napíšu, že je to nejspíš něco jako časová brána. Ale jistý si tím úplně nejsem.  Alespoň herecky to ušlo. Za první čtyři díly ten průměr vypotím, ale případnou druhou řadu si nechám s klidným srdcem ujít. 50% ()

ledzepfan

Solidní úlet, který je ve své absurditě a nevázanosti vlastně zatraceně chytlavý.. Jen mám trošku obavy, že pokud dojde na další série, tak tu sympatickou haluzoidnost (kdy to vše funguje jen na základě jakéhosi křehkého a nepříliš jasného principu) vystřídá spíše scénáristické tápání, protože v motivech času se není radno ráchat moc dlouho.. ()

M.i.k.e

mám rád mysteriozní dramata, která divákovi vše polopatě nevysvětlují a mnohdy pokládají víc otázek než odpovědí a to je přesně případ Outer Range.Hodně věcí je tu pouze naznačeno a je třeba se toho mraky domýšlet a i když se to postupem času tvůrcům rozuteče na všechno světové strany a v mnoha ohledech popírá samo sebe, bavil sem se víc než slušně. Otázkou nicméně zůstává, jestli tvůrci na tu kupu položených otázek a ukázaných výjevů mají nějaké alespoň trochu smysluplné odpovědi a dají nám alespoň něco málo v případné druhé řadě. Rád budu věřit že ano...70% ()

majo0007

Snaha bola (zo začiatku), ale keď si na záhrade vykopete poriadne hlbokú jamu a vyserete sa do nej, vyjde vás to nastejno. Teda skoro. Ušetríte si kopec času a máte aspoň istotu, že tam to hovno zostane.  V seriáli neviete, či sa objaví včera, dneska, alebo zajtra. No a keď sa vám do tej jamy vyserú až 3 scenáristi, potom už ani neviete, kto čo vysral. Ako vždy "potešila" súčasná móda - tentoraz premiérovo - dve špekové squaw lesby. Čo by na to povedal Winnetou?! Prvé časti hijéé, zvyšok ohóó... záverom mi ti to pripomínalo Lynchov Twin Peaks, kde ani sovy nevedia, čo húkaju... ()

Qitek

Kvalitu tahá nahoru první třetina, která je režijně našlapaná a slibuje mnohé. Za zmínku taky rozhodně stojí soundtrack a postava kovboje ( Noah Reid ) zpívajícího popové melancholické písně. Odvážné béčko ( odvážné kvůli své podřadné nápaditosti ), co umí být v momentech vizuálně agresivní, je pevně opřené o silné herecké výkony ( Imogen Poots zasluhuje kulku mezi oči jak už dlouho nikdo ) a v několika nečekaných momentech zdařile vytváří pobavený úsměv na tváři v tom nejlepším smyslu slova. Nejsilnější díly ( první čtyři) mají na svědomí Alonso Ruizpalacios a Jennifer Getzinger. V první půlce krásně balancuje mysteriózní atmosféra s dramatem, a to co dělá tuto novou sérii především zajímavou - nadhled. Ten se bohužel v druhé půli vytratí a stává se tak největším kamenem úrazu Outer Range, který ještě navíc doráží závěrečné logické propasti, které jsou víc wtf než ty chtěné. Udržet si do konce počáteční laťku, hlídat si scénář s logikou, máme tu plnokrevné béčko v áčkovém kabátě. Škoda. Velká. ()

xLIGHTx

Outer range nemusí sadnúť každému. Je potrebná istá dávka trpezlivosti. (Inak je to dosť slow burn záležitosť.) Mysteriózne a sci-fi prvky sa sem tam objavia (neskôr našťastie častejšie), no do veľkej miery je to vlastne rodinná dráma. Dominuje Josh Brolin ako rančer a hlava klanu Abbottovcov, ktorí nemajú dobré vzťahy so susedmi, ktorí sú rovnako rančerská rodina a ktorí vyvolajú spor o určitý pozemok. Do toho všetkého sa zjavuje postava trochu divnej Autumn (Imogen Poots sa za svoj výkon rozhodne hanbiť nemusí). A naviac, objaví sa v zemi dosť veľká, záhadná, hlboká diera. Keďže mnoho vecí zostalo nedorozprávaných, prípadne sa nové prvky v príbehu len načali, tak bude asi snaha o druhú sériu. (Nechýba ani LGBTI propaganda, tentokrát sa to týka indiánskej šerifky.) Celkovo, pomerne kvalitný seriál, ale určite nie bez múch. Za tri a pol plachtenia v diere ;), ehm, teda za tri a pol hviezdy. (PS Možný SPOILER. Grécky boh Kronos... „Zostúpil k nám, ku každej civilizácii, vždy sa niekde objaví. Vždy nosil niečo ako kosák... Tým kosákom presekol dieru, niečo ako trhlinu do vesmíru, medzi nebom a zemou, aby oddelil tento svet od ďalšieho. Z toho máme čas. Kronos... Chronológia.“ Koniec možného SPOILERU.) ()

zahadum

No ja neviem, buď je to najlepší alebo najhorší seriál, buď som to nepochopil alebo tvorcovia len chceli urobiť dieru do sveta. Popravde diera na pozemku rančera je skvelý nápad a čakal som všetko možné aj nemožné čo z toho vylezie ( nie z diery ) nakoniec ale nevyliezlo nič. Aby ste správne chápali, tu sa dá písať všetko možné keďže aj seriál je všetko možné. Divný je slabé slovo, mišmaš všetkých možných situácii ktoré ste videli vo filmoch, seriáloch, počuli v hudbe, videli v tanci alebo sa vám snívalo. V podstate to nemá ani hlavu a pätu a mieša sa tu mytológia, časové slučky, divní obyvatelia divného mestečka, rozkoly v rodinách aj u susedov, vraždy, bitky, indiánske traumy..atď..písať môžem tri dni. Najhoršie, že po poslednej epizóde nielenže nechápem koniec ale ja nechápem ani začiatok ani stred ani význam seriálu. Bojím sa to odpískať odpadom keďže som tam raz za čas zachytil niečo ako štipku zdravého rozumu. No rozhodne kontroverzná vec a vytvorí dva tábory ktoré budú viesť hádky čo to vlastne videli. Niekto nevidel nič len divnú jamu a niekto videl jamu a koniec vesmíru. A keďže je aj doba divná tak samozrejme diverzita aj tu zaútočila...jednou vetou : indiánska šerifka a pochopiteľné lesba. 50 % ()

Omnislash

Nenechte se zlakat premisou scifi. Je to koncentrovana nuda v podobe soap opery z prostredi moderniho westernu. A i to je podavano neskutecne nezazivne a vlastne se to ani nikam nehybe, ajko by tvurci uz od zacatku moc nevedeli, co si s tim pocit. Scifi prvek je tady jen do poctu, aby bylo mozne zaskrtnout checkbox, vetsinu casu o nej nezavadite. ()

FaithZombie

Kolosální zklamání, které začalo velmi slušně. Líbilo se mi prostředí, líbili se mi herci, líbila se mi technická stránka, ale po pár epizodách to šlo strmě z kopce a záběr už byl vyloženě frustrující. Tvůrci tu vystavěli ze začátku poutavou záhadu okolo tajemné díry v zemi, ale čas běží a o díře, která má být středobodem celého vyprávění, se nedozvíme zhola nic. Namísto odpovědí tu spíš naskakují další otázky a do toho je tempo vyprávění opravdu nadstandardně pomalé. Ve výsledku vám potom první série neodpoví v podstatě na nic. Možná je chyba ve mně, ale spíš mi to smrdí pořádnou samolibostí tvůrců. Buď neměli celý příběh dostatečně promyšlený a nebo si všechna esa schovávali až do další série, což chce pořádnou dávku sebevědomí. ()

Mamlas

Jedna díra v zemi a tolik nedozírné nudy, nesmyslů a jiných tanečků kolem. Zkraje zaujalo námětem, ale tak od poloviny je to už jen unylý plebs nedávající žádný smysl. A do toho ještě kupa pánbíčkářských žvástů. Závěr nijaký, bez vysvětlení. (11%) ()

MikeMyers

Po úplně úžasné první polovině tomu trochu spadnul řetěz a konec už se nepovedlo tak nabombit. Nicméně skvělá psychárna, která mě svou atmosférou a prostředím velmi bavila. ()

ESNYR odpad!

Když se zaměříte na to co se stane v první a druhé episodě, nedává osmá smysl. 90% děje se točí kolem toho že se tam nikdo s nikým nemá rád, dělají z toho strašně mysteriozní záležitost aby v závěru udělaly kopanec všem do zádele a změnily to na rodiné drama které vůbec nedává smysl. Táta rančer v prvním díle kouká co se mu to oběvilo na pozemku, celou dobu se tváří zmateně a netuší co je díra zač aby v závěru řekl že tam před asi 150 lety sám skočil. Pak díra zmizí a vy nechápete jak funguje a v čem je nějaký řád a smysl. Pak se tam jeden týpek rozhodne že si tu díru vykope sám aby narazil na naftu (teda asi) a najednou z té nafty vyskočí asi milion Bizonů. Postava "tulačky" se změní ve vnučku která asi cestovala dírou do minulosti a rodiné drama končí tím že paní rančerová převrátí stůl. Jak funguje díra nevíme, proč se tyto události dějí nevíme, závěr to nemá a celá zápletka se točí okolo nesmysmpatických lidí kteří v závěru (7 a 8 díl) totálně zmagoří, všem hrábne a vypadá to že se všichni navzájem chtějí zabít. Proč je tam "tulačka" a jaké má vlastně motivace mi úplně uniklo (+ jsem nějak nepochopil proč neskočila do té díry aby se vrátila domů do svého času)  Taky není úplně jasné jak přesně fungují zákony "díry" kdy se tady pan ranřer teda propadne asi 150 let do budoucnosti, pak když tam je hozen znova je v budoucnosti asi jen o pár let (nebo měsíců) a pak se vrátí zpět zase do doby než tam byl vhozen. Díra asi funguje podle toho jak se líbí scénáristům a nebo podle toho jak se jí chce. Půlku seriálu jsem vyloženě protrpěl a na konci jsem byl ještě nasranej protože odpovědi žádné a určitě bude 2 serie protože se neuzavřelo asi 65 dějových linek. Tak to jděte do háje. ()

Forrestovi

Šlo to od desíti k pěti, resp. od 3 hvězd k odpadu. Seriál nabízí zajímavou myšlenku, to je ale vše. Jinak se na to moc koukat nedá a při mnohých scénách jsem si říkala: „Co je tohle do pr….kenný vohrady zase za úlet?“. Co ty rádoby „psychologické scény“, ještě k tomu divně kamerou nasnímané? Navíc co postava, to prazvláštní individuum, jehož/jejíž myšlenkové pochody by nerozlouskl ani Sigmund Freud. Upřímně pochybuju, že jim rozumějí samotní scénáristé, protože jsou všichni naši hrdinové od půlky série prostě nevěrohodní. A na vrchní sektářku Autumn se dalo koukat max. první 2 díly. Pak už byla protivná jak tři osiny v zadku. Navíc vše důležité, dá -li se tak označit nějaký děj Outer Range, se odehrávalo vždy v závěrečných 5-ti minutách každého dílu, což mi připomíná příšerný nešvar telenovel. A třešničkou na tomhle zkaženým dortu,  který by i pejsek s kočičkou upekly lépe, byla ta nepasující a casto až přehnaně dramatická hudba. Je mi úplně jedno, jak tohle dopadne. Druhou a případnou další sérii (proboha jen to ne!) určitě vynechám. PS (spoilery!): Proboha proč Royal házel mrtvolu do té díry, když přece věděl, že ta díra mrtvolu časem vrátí zpět?! ()