Mladí outsideři Hunter a Kevin si myslí, že se můžou proslavit jedině díky metalu – úplně se mu oddat, vyhrát soutěž kapel a nechat se uctívat jako bohové. (Netflix)

verbal

No, na první pohled taková vcelku příjemně tupá, šablonovitě klišovitá kokotinka s milým hudebním podkresem. Ovšem na ten druhý se vplížil těžce neurčitý pocit, téměř totožný, jako když jsem viděl TOTO. Prostě Netflus s Weissem vzali metal, ohnuli jej o povrchní neomarxistickou matrici privilegizace rádoby utiskovaných minorit a slaboduše vyprcali do prdele. Ale co chci po době, v níž zaprodaní, hrabiví pačuráci z Metallicy dělají hudbu k Bambimu, že ano. A efekt vypadá lavinově. Čili u vrcholně trapné scénky u bazénu si kromě plytce prostituujícího Hammeta uboze nasral do huby dokonce i Scott Ian z Anthraxu, no a prüdce olatexovaný děda Boboušššš Halford jakožto vztahový poradce pro heterosexuální páry už byl jen žinantní třešničkou na tom rozplizném dortu ubohé pozérské komerční marnosti. V pekle již dozajista rozžhavují ocelová anální dilda a doufám, že klukům budou při tom eternálním pykání furt dokola pouštět největší kvičivé shity Axela Rose. Weiss morgulis. ()

Malarkey

Nemůžu si pomoct, ale mohlo to být mnohem lepší, minimálně to mohlo být vtipnější. Ano, hudba je dle předpokladů boží. Nějaké to metalové cameo je taky na úrovni, ale...jsou tu hlavní hrdinové, kterým ten metal v krvi úplně nevěříte a tak si u toho spíš hovíte a odpočíváte, než byste si tuto americkou komedii vysloveně užívali a velebili. ()

Eliott

Vcelku příjemná hudební oddechovka ze školního prostředí. Na to, že dílo produkoval Netflix vážně ujde, ale jinak je to spíše průměr. Film totiž pouze oprašuje populární koncept, ve kterém se zaměří na skupinku outsiderů, z nichž každý projde takovou proměnou, až jsou nakonec ze všech cool frajeři. Trocha toho love story samozřejmě nemůže chybět, přičemž oceňuji, že zde tentokrát nebyla žádná na sílu vložená Netflixovská přidaná hodnota. Aneb takový ten nový třicetiprocentní oskarový zákon. Jediné co mne mrzí, že se dílo nezaměřuje o něco více na hudbu. A to hlavně proto, že když zrovna nezpíval ten zženštilý mutující hlásek z konkurenční kapely, znělo to skutečně dost dobře. PS: Český dabing klasicky naruší znění celé řady vtipů a snímek tak působí poněkud přisprostlým a vcelku neotřelým dojmem. ()

HAL

Je to kýč? Jasně. Je to hrozně příjemné coming of age movie? Ještě víc. A fanouška metalové hudby potěší tím jak bere metalovou kulturu vážně, ale i s ironií a nadhledem na těch správných místech. 8/10 ()

MikeCool

Taková americká verze finského Heavy Tripu, ve středoškolském prostředí. Ovšem velmi povedená finská metalová jízda mě bavila daleko více, po všech stránkách. Tohle je slabý čajíček. ()

silentname

"Metal Lords" som si zapol na večer ako takú oddychovku. Proste jednoduchú komédiu, od ktorej sa dočkám presne toho čo od nej očakávam. Realita je - splnená misia. Je tu možno pár zaujímavejších momentov a hlavne musím uznať, že postava Emily ma celkom prekvapila. Čakal som z toho popisu niečo trošku iné. Ale musím jej tie momentky uznať a jej výbuchy sú excelentné. Pravdou je, že keby sa niečoho takéhoto dočkáme aj od "We Are Best", bol by som s tým filmom v pohode. Myslím si, že všetky postavy sú pochopiteľné. S ich démonmi, starosťami aj povahami. Nebola tu postava, ktorej myslenie alebo konanie mi prišlo mimo charakter. Takže v tomto filmu dávam plus. Okrem toho tá finálna skladba "Machine Of Torment" je ozaj dobre spracovaná skladba. Nie som fanúšikom metalu, ale odohrané to bolo veľmi dobre a je tam niekoľko fakt skvelých melódií. Máme tu ešte aj druhú kapelu, s ktorou budú naši hrdinovia súperiť v súťaži, no za super považujem aj to, že ich spevák je podľa mňa ozaj normálny a v pohode týpek. Film ako taký podľa mňa funguje. Neprekvapí, ale občas som sa schuti zasmial a splnil presne svoj účel. Hodnotenie: B ()

SeBig odpad!

Vtipe vylez v metalovým kabátě. Hudba fajn, ale naprosto nevtipnej scénář a milionkrát vomletá zápletka s nesympatickýma držkama na který se nedalo dívat? Ne díky. ()

Marze

Docela zabavny pohled na uzkosti adolescence a zivot plny hudby s potadnym hudebnim finale. Ale radsi si prehrajte vase oblibene album Rage against machine. Neni to nejlepe napsanr a rozvinute a mel jsem pocit, ze uz jsem to nekde videl. ()

Arsenal83

Trochu dobrej hudby a pár hercov s vykrútenými ksichtami, ako by im struna bičovala líce od rána do večera. Inak takmer bez vtipu, pokiaľ sa teda nesmejete naivite. Títo muzikanti boli na úrovni Braňa Mojseja (Dana Dangla) hrajúceho na vidlách. ()

Earl_23

Má to svoje mouchy, ale překvapivě skvělé. Dobré charaktery, hudba, škoda nucenych scén z prostředí americké střední, ale asi to bylo potřeba. Jestli tenhle film přinutí danou generaci vygooglit a poslouchnout si War Pigs, pak byla mise splněna. 66(6) % ()

Morholt

Klasická teenagerská komedie s outsidery, láskou a tak podobně, jejíž přidanou hodnotou by měl být metal. Tedy alespoň pro některé. Jenže člověk se neubrání srovnání s Heavy Trip, se kterým Metal Lords prohrávají na plné čáře. Vlastně je to jen takový slabší odvar. Neříkám, že se tu nenajde nic k zasmání a že by film vyloženě nudil. Skotská holka trpící záchvaty vzteku byla fajn, i ostatní herci měli něco do sebe a samozřejmě muzika je super. Ale prostě to nebylo ono. A nepomohlo ani camoe legend, jako jsou Rob Halford či Kirk Hammett. Průměr. 50% ()

luka4615

Metalová muzika je nedílnou součástí mé DNA, tudíž si tuto filmovou jednohubku více než rád (lehce) nadhodnotím. Snímek Metal Lords režiséra Petera Solletta se sice nemůže chlubit inovativním scénářem či perfektními hereckými výkony, nicméně v tváří v tvář epickému soundtracku a všudypřítomné lásce k této tvrdé hudbě to tvůrcům rádi odpustíte. Jako oddychová hudebně komediální jednohubka totiž funguje více než dobře, což mi tentokrát ke spokojenosti vážně stačí. Skvělá práce! PS: Nečekaná camea členů některých mých oblíbených kapel opravdu velmi potěšila! (Netflix) „Metal is the key to everything.” ()

BrooksW.Here

Hovoril som si, že toto by mohla byť príjemná oddychovka ako fínske Hevi Reissu, no mýlil som sa. Celý film mi prišiel nemastný-neslaný až na pár úsmevných momentov. Vrchol filmu prišiel až na konci, čo pre mňa bolo už trochu neskoro. ()

zdepapepa

Oddychovka napsaná nechvalně proslulým D.B. Weissem (díky závěru Game of Thrones), který k tomu dokonce zlanařil i např. skladatele Ramina Djawadiho, se dobře poslouchá, ale dějově je to mírné zklamání. Film ví, jak si dělat srandu z různých klišé, na straně druhé nám ale láduje scénu po scéně s Hunterem, jehož chování (jakkoliv pochopitelné) mi přišlo spíše otravné. Poslední hřebíček do rakve tomu zasadilo to, že film na začátku láká na silně muzikálovou produkci na styl School of Rock nebo Tenacious D, ale po tréninkové/poslouchací montáži to šlo na dobu stranou, zejména pak kapelové nasazení celého tria, které si film šetří až do samého závěru, což mi přišlo jako škoda a promarněný potenciál. Jakožto coming-of-age pro náctileté bubeníky milující tvrdší hudbu a holky to však je hezký wish-fullfilment. ()

ArsenalEagle

Hudební stránka filmu je skvělá a moje slabost pro cello a celkově klasické nástroje v rockové muzice si tuhle část opravdu užívala. Až teď se dívám, že za hudbou stojí Ramin Djawadi, to mnohé vysvětluje. A i když jsem viděl potenciál přiblížit se k legendárním Superbad, nemůžu říct, že se tak stalo. Bez muziky jde o klasickou teen komedii ze střední s pár výbornýma scénama, ale spoustou kliše a stokrát opakovaného schématu. Nakonec film pobavil a vážně dobře se poslouchal. ()

Aljak

Podľa popisu to vyznievalo úplne triviálne, dokonca by som povedal, že prvoplánovo. Ale napokon to bolo veľmi milé prekvapenie! Sympatická trojica podivínov a školských outsiderov ma úplne bavila, od začiatku až do samého konca. Dej síce nebol nijako obzvlášť pozoruhodný, ale celé to dopredu ťahala najmä trojica hlavných postáv a ich svojské a trefné dialógy plné sarkazmu a irónie. Metal síce nemusím, ale v tomto podaní ma celkom bavil. Takže "lordom" dám rád pokojne 4*! ()

Jason Momoa hrdinou Minecraftu

Jason Momoa hrdinou Minecraftu

18.04.2022

Ano, čtete správně. Populární hra Minecraft se dočká svého vlastního filmového zpracování. Stát za ním bude studio Warner Bros., a snímek už má podle všeho v hledáčku i hlavní hvězdu. Měl by se jí… (viac)