Mladí outsideři Hunter a Kevin si myslí, že se můžou proslavit jedině díky metalu – úplně se mu oddat, vyhrát soutěž kapel a nechat se uctívat jako bohové. (Netflix)

sedm.1

Metalový lordi je docela příjemná a sympatická podívaná, která si mě osobně ale spíš než čímkoliv jiným, získala především mou slabostí pro tu nejtvrdší metalovou odnož, tedy death, ovšem být tedy kluci příznivci třeba ještě grindu, tak bych šel s hodnocením určitě ještě výš :-). I takto jsem ale rád, že právě tento hudební žánr není ve filmech úplně opomíjen a každý takovýto snímek mě upřímně potěší. Každopádně, co se týče samotného filmu, je to taková nenáročná, přímočará, předvídatelná jednohubka, která svižně odsejpá, po většinu času je opravdu zábavná, disponuje fajn postavami, stejně tak jako jejich hereckými představiteli, a to ani nemluvě o cameo roličkách metalových legend, což mě vyloženě nadchlo. Jinak to má od všeho trochu, pár vtipných scének, několik funkčních dramatických vložek, něco málo té romantiky, nicméně dominantou Metalových lordů je ale především tedy ta hudba, což jsem ovšem jen uvítal, a to ať už v podobě vlastních fláků, tak několika dalo by se říct i legendárních nářezů. Možná tedy jen škoda, že se tvůrci tohoto snímku v jakémkoliv směru více neodvázali a drží se až příliš v pomyslných mantinelech korektnosti a přístupnosti, přeci jen se totiž jedná o metal, nicméně i tak jsem si tuto podívanou docela užíval a bavil se u ní. ()

BOURQUE

Po dlhšom čase jedna pohodovka v produkcii Netflixu. Heavy metal-based film režiséra Petra Solleta čerpá inšpiráciu z viacerých snímok (napríklad by sa dali spomenúť Heavy Trip, The Rocker, prípadne vzdialene príbuzný School of Rock) a síce nápady nie sú nijako originálne, tak výsledný obal, v ktorom sú zabalené, nepôsobí zle. Vývoj charakteru hlavných postáv je klasický, bez nejakých prekvapení. Vizuálna premena Isis Hainsworth na „metal lady“ je cool. Cieľom tvorcov bolo zabaviť diváka a k tomu požiť klasické songy heavy metalu. Crossover violončela a elektrickej gitary pre pesničku War Pigs od Black Sabbath nemá chybu (najlepšie je to vidieť a počuť pred záverečnými titulkami). To snáď uzná aj ten, ktorému žáner heavy metal nie je blízky. __ Cameo štyroch známych predstaviteľov žánru heavy metal potešilo. __ P.S.: War Pigs od Black Sabbath je počuť z repárku aj počas písania tohto krátkeho hodnotenia filmu .;) Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

Lenka.Vilka

Příběh o přátelství a taky o tom, co nás spojuje i rozděluje. Ať už si tam doplníte cokoliv...matematickou olympiádu, metal nebo roztleskávačky. A jestli má někdo problém s tímhle filmem, asi má problém úplně se všemi žánrovkama ve variacích na tohle téma. Protože já podobných filmů viděla dost a ne vždy moje uši a srdce spolu souznělo. Ale pochopila jsem poselství. A tady jsem si řekla, že když to nepíše scénárista ořezávátko a hudbu dával dohromady jeden z nejtalentovanějších člobrdů na světě, že to bude super. Hele, není to žádnej Tolstoj. A jestli to čekáte a jsme potom zpruzelý, že jste to nedostali, je to problém váš, ne snímku. Je to ze střední! Ale to poselství se dostalo tam, kam mělo a já nemám důvod si stěžovat. Super :) ()

zdepapepa

Oddychovka napsaná nechvalně proslulým D.B. Weissem (díky závěru Game of Thrones), který k tomu dokonce zlanařil i např. skladatele Ramina Djawadiho, se dobře poslouchá, ale dějově je to mírné zklamání. Film ví, jak si dělat srandu z různých klišé, na straně druhé nám ale láduje scénu po scéně s Hunterem, jehož chování (jakkoliv pochopitelné) mi přišlo spíše otravné. Poslední hřebíček do rakve tomu zasadilo to, že film na začátku láká na silně muzikálovou produkci na styl School of Rock nebo Tenacious D, ale po tréninkové/poslouchací montáži to šlo na dobu stranou, zejména pak kapelové nasazení celého tria, které si film šetří až do samého závěru, což mi přišlo jako škoda a promarněný potenciál. Jakožto coming-of-age pro náctileté bubeníky milující tvrdší hudbu a holky to však je hezký wish-fullfilment. ()

Hatred

Film který působí dvakrát delší než je a selhává tam, kde se tváří nejvíc sebejistě - v metalové kultuře. SPOILER! Půl filmu je hlavní problém, že do metalu nepatří holky a cella, aniž by na to někdo dokázal dát lepší odpověď než The Runaways, wtf? Hlavní hrdinové jsou celkem nesympatičtí, ale hrát umí, takže po hudební stránce to není špatné, i když je to hodně dokola, ale humoru bylo pomálu. Jednu hvězdu navíc za scénu s metalovýma velikánama a jejich poselstvím - nebuď kretén. ()

• Ve filmu se ve vířivkové scéně v malých rolích objeví i opravdoví metaloví lordi – Scott Ian z Anthraxu, Tom Morello z Rage Against The Machine, Kirk Hammett z Metallicy a Rob Hallford z Juds Priest. (Sau)

Jason Momoa hrdinou Minecraftu

Jason Momoa hrdinou Minecraftu

18.04.2022

Ano, čtete správně. Populární hra Minecraft se dočká svého vlastního filmového zpracování. Stát za ním bude studio Warner Bros., a snímek už má podle všeho v hledáčku i hlavní hvězdu. Měl by se jí… (viac)