Katastrofický film britského režiséra Ronalda Neameho. Námětem je ohrožení života na Zemi v podobě obrovského meteoritu pojmenovaným Orpheus, který se za sedm dní srazí se Zemí. Jediným východiskem jak zachránit svět před jistou katastrofou je spolupráce dvou velmocí, Spojených států a Sovětského svazu, jejichž přední vědci musí společně najít způsob jak odklonit dráhu blížícího se meteoritu. Začíná závod s časem. (contrastic)

D.Moore

Dějově ohromně jednoduchý film s chvályhodným poselstvím. Řítí-li se na Zemi kus asteroidu, musí prostě jít Studená válka stranou, velmoci pěkně přiznají, že planetu obíhají desítky jaderných hlavic, a po nějakém tom přemlouvání je všechny namíří na ten přibližující se balvan. V době vzniku muselo jít o velmi příjemný, osvěžující optimismus. Pokud jde o trikovou stránku Meteoru... No... Ano, v několika momentech nepůsobí zrovna draze (třeba úvodní titulky jsou neskutečné béčko)... Ale! Scény, jako je ta s mohutnou lavinou nebo evakuací Hongkongu, na který se žene obrovská přílivová vlna, jsou naopak zvládnuté na jedničku a mají stále co říct. A to nemluvím o tom, co se později stane New Yorku... Tři a půl hvězdy si dovolím zaokrouhlit nahoru za scénu příchodu Seana Conneryho do NASA, která velice nápadně připomíná jakoukoliv scénu příchodu agenta 007 do kanceláře slečny Monneypenny, za prezidenta Henryho Fondu a za sympatického sovětského odborníka doktora Dubova. ()

darkrobyk

Film předznamenávající perestrojku, o níž si dnešní Rusko může nechat jen zdát. A zničení Dvojčat ještě před 11. zářím jakoby bylo temnou předzvěstí budoucnosti. Konverzační část má napětí, kdy se jednotlivé postavy musí dohodnout na společném postupu, což není vůbec jednoduché. Z hlediska speciálních efektů není film vůbec špatný, i když o dva roky starší Star Wars a ve stejném roce natočený Vetřelec je mají mnohonásobně dokonalejší. Efektní jsou i dopady menších meteoritů na Zemi a bahenní lázeň si museli herci užít naplno. Pro současného diváka zmlsaného počítačovými efekty tenhle kousek nejspíš nebude, ale pro mne zvláštní kouzlo má. A upřímně jeden až do konce neví, jestli se celá akce vydaří. ()

Snorlax

Možná si měli scenáristé před psaním ujasnit, co vlastně chtějí napsat. Možná by nám pak neselhaly rakety nesoucí bomby. Jenže to bychom pak nemohli mít jeden z prvních katastrofických filmů z metra. Dokonce i na romantiku zbylo místo. Ach ouvej. Ale zase na Conneryho se velmi dobře dívá. ()

Anderton

Tak aj Drtivý dopad a Armagedon mali svoj predobraz. Podľa mňa ide o lepší kúsok než prvý zmieňovaný, ale nie zase tak zábavný ako druhý. Zábavnosť v tomto prípade samozrejme plynie z archaickosti efektov, ktoré asi neboli ani na svoju dobu úplne špičkové, aspoň tak sa mi zdá. Nápad so spojením sa s "nepriateľom" pre vyššie dobro sa mi páčil, jednoduchosť posolstva v dobe studenej vojny beriem skrátka ako potrebnú nutnosť. Každopádne od tsunami v Hong Kongu sa film parádne rozbehne a ponúka napätie ako vo vesmíre, tak na Zemi. Predsa len ale od filmu s Connerym, Wood, Maldenom, Landauom a Fondom by sme čakali niečo prvotriednejšieho. 70% ()

dopitak

Co kdybychom ukončili Studenou válku natočením filmu, dost vážnýho na to, obě mocnosti spojil? Přidáme tam nějakou velkou hvězdu, kterou na východě všichni znají, proženeme to vesmírem a aby to nebylo jenom suché politikaření, dostaneme tam nějakou katastrofu, nejlíp na východním pobřeží, aby to Rusákům udělalo radost. Ale aby se to dalo pouštět i u nás, technicky musíme zůstat o něco před Sověty. A tak selžou dvě rakety s rudou špičkou a jenom jedna s hvězdami. Hodně hloupý film, kombinující politiku a podle mě naprosto zbytečně i žánr katastrofický (úlomek nebrat). Přitom, Sean, Natalie, Brian Keith a zlý generál Landau by na slušný politický thriller docela stačili. Viděno v unikátním brněnském dabignu. Film zakončil dnešní (teď už včerejší) sci-fi sérii. ()

Chrustyn

Jeden ze zapomenutých filmů Seana Conneryho, který neuvěřitelně zestárl a i přes bezvýchodnou atmosféru působí směšně. Snad jen scény z metra mají nějaké napětí. ()

Lacike

Snad prvy katastroficky film o meteore, ktory sa chysta vyhladit zem. Je to pojate seriozne, cize bez akýchkolvek infantilnych vtipov. Väcsina filmu sa venuje vyjednavaniu medzi americanmi a rusmi o to aby konecne nasli spolocnu rec a zacali spolupracovat pri zachrane zeme. Je to podane sice dost naivne ale napriek tomu tato vyjednavacia cast ako jedina skutocne funguje. Ked uz dôjde k nejakym destrukcnym scenam, tak prilis uchvatne nie su. Po trikovej stranke su uz dost zastarale a zomieraju v nich ludia, ktorych som videl maximalne par sekund, takze mi boli ukradnuti. Tieto sceny obsahuju aj logicke nezmysli. Aspon trochu napätia vyvola scena v ktorej o zivot bojuje pätica hlavnych postav. Dvaja americkí vedci (najlepsi je Connery s niekolkymi vtipnymi ironickymi poznámkami), dvaja ruski a jeden nesympaticky americky general. Ich boj o zivot je paradoxne napinavejsi ako sceny v ktorych sledujeme, ci rakety znicia meteor a zachrania cely svet. Vysledkom je priemerny katastroficky film, ktory po trikovej stranke uz dnesnemu divakovi vela neponukne a ani dramaticka nie je ziadne terno. 5/10. ()

corpsy

Nevýrazný katastrofický sci-fi. Toto proste nevyšlo. A predpoklady na ďalší katastrofický hit tu boli ( superhviezdne obsadenie, vysoký rozpočet ). Aj napriek tomu sklamanie. Dokonca ani triky na tak veľký budget nestoja za spomenutie. Prepadák. ()

curunir

,,VOLGA SA VYLEJE Z BREHU A MY JEDNÁME O LEKCIÁCH PLÁVANIA." __ Je pravdou, že triky v tomto filme sú naozaj zastaralé (už vtedy nestáli za veľa - porovnajte si z tohoročným ,,Votrelcom") a bez väčšieho preháňania znesú porovnania s béčkovými brakmi z 50. rokov. Okrem iného aj Rosenthalova hudba, v niektorých okamihoch ľahko pripomínajúca jeho neskorší ,,Súboj titanov" je taká prvoplánová a motív rútiaceho sa Meteoritu napriek zapojeniu elektroniky pôsobí skôr archaicky. Čo mi však vadilo najviac, že celá hrozba dopadu meteoru je tu často braná ,,akoby mimochodom", všetko sa síce vykváka do éteru, no obyčajní ľudia žijú ďalej svojim normálnym životom, akoby tušili, že sa žiaden armageddon konať nebude, až o 21 neskôr a aj vtedy všetko skončí rovnako. Ako už bolo spomenuté, perfektne rusky speakujúci Brian Keith ako Dr. Dubov je príjemným spestrením, zvlášť keď volá na ambasádu, uvedomíte si, že v prítomnosti takého človeka vás nič zlé postihnúť nemôže. Ale to, či po odvrátení hrozby zničenia Zeme naďalej pokračovala Studená vojna, sa scenár zdráhal odpovedať. (163. hodnotenie, 12. komentár k filmu) ()

kagemush

Katastrofická slátanina (tak jak bylo koncem sedmdesátých a počátkem osmdesátých let v módě) s nadprůměrným hereckým obsazením. Ovšem pokud tohle srovnám třeba s hovadinou Armageddon, tak těch 40% tomuhle docela sluší. ()

balba

Obrovský meteor se řítí k Zemi ! Přední američtí i sovětští vědci jsou nuceni odhodit ideologické předsudky a začít spolupracovat.Příjemné herecké obsazení , chatrný scénář a nepříliš kvalitní triky. ()

Martin741

To uz aj Armageddon od Michala Zaliva ma lepsiu atmosferu ako toto, fakt plana podivana, bez spetky napatia, odbite, len taky povchny vyplach, nedopozeral, som, nedalo sa : 5 % ()