Peter Dvorský

"Myslím, že môžem pokojne odísť, nový Pavarotti nastupuje na scénu" Luciano Pavarotti

Peter Dvorský, svetoznámy umelec, operná hviezda a miláčik publika. Chlapec z malého slovenského mesta, ktorý sa nebál snívať, tvrdo cvičiť a odhodiť trému pri svojej prvej veľkej šanci ukázať, čo v ňom je. Nádherné divadelné úlohy, spolupráca s fantastickými orchestrami naprieč celým svetom a uznanie od najjagavejších hviezd operného neba. Človek, ktorý vnímal hudbu každou bunkou svojho tela a na konci dňa úplne obyčajný tato a manžel. Umelec, ktorý nikdy nezabudol, odkiaľ je. Peter Dvorský. Talentovaný človek s obdivuhodným srdcom, ktorý inšpiruje dodnes. Vysoká kvalita umenia, výkony posúvajúce hranice, množstvo medzinárodných ocenení a samotný postoj i filozofia Petra Dvorského sú jedinečným základom filmu, ktorý pútavým jazykom upozorňuje na dôležitosť umelcov a ich presah v ich tvorbe. (Continental film)

blondboss

Ak sa o niekom mal natočiť životopisný dokument, tak určite o fenomenálnom a u nás podľa mňa nie až tak docenenom tenorovi Petrovi Dvorskom. Aj keď nie som fanúšikom opery a tenoru, ľudsky uznávam, že tento pán urobil Slovensku také meno vo svete ako len málokto. Dokument rozpráva o najväčších míľnikoch jeho kariéry, ale dozvieme sa čo-to aj o jeho súkromí, takže komplexnejší pohľad na osobu a život tohto významného slovenského umelca. Príjemným prekvapením je určite aj režisérsky post. 70 % ()