Rammstein: Zeit

(hudobný videoklip)
všetky plagáty

TheDarKnig

Óda na nemilosrdnou nespoutanost času, neúprosnost smrti a prchavou, bolestivou a přesto krásnou lidskou existenci. Es ist so schön, so schön - Ein jeder kennt - Den perfekten Moment ()

MM_Ramone

Pieseň "Zeit" je v poradí druhá skladba z ôsmeho radového štúdiového albumu nemeckej industrial metalovej hudobnej skupiny Rammstein. Je to titulná skladba, album nesie rovnaký názov. Vyšiel dvadsiateho deviateho apríla roku 2022 pod značkou vydavateľstva Universal Music Group. Ku songu "Zeit" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip. Vznikol pod režisérskou taktovkou Roberta Gwisdeka. Vizuálne a technicky je to na prvoligovej profesionálnej úrovni, tak ako som si v prípade klipov tejto Neue Deutsche Härte formácie už zvykol. V tomto smere stále držia laťku hodne vysoko. Táto zohratá partia drsných nemeckých rockerov robí už dlhé roky skvelú muziku. No a navyše tie ich videoklipy, ktoré popri tom točia, sú niečo famózne, dychberúce. Jedným z takýchto dokonale vybrúsených diamantov je aj oficiálny klip ku piesni "Zeit". Čumel som na to v nemom úžase. ***** ()

Necrotongue

Já tedy hudební videoklipy běžně nehodnotím, ale tady jsem si nemohl pomoct. To nebyl videoklip, to byl krátký film. A pokud jde o mě byl to krátký film vysoké kvality. Viděl jsem ho zhruba před pěti minutami a pořád jsem plný dojmů. Tahle záležitost nemá ani sedmiminutovou stopáž a já už jsem viděl obrovské množství celovečerních snímků, které jí nesahají ani po úvodní vteřiny. Pravda, bohové a víra mi nic neříkají, ale se Smrtí si prakticky tykám a Písky času mě vždycky fascinovaly, takže toto byl pro mě opravdu mocný zážitek. / Poučení: Tohle se nedá okecat, to se musí vidět a slyšet. / 23.11. 2022 Dodatek: Fajn. Ani po třech dnech to nemůžu dostat z hlavy. Fakt intenzivní záležitost. Tohle se mi dostalo pod chitin. / 23.11.2022 Dodatek 2: Viděno minimálně třicetkrát; ukázalo se, že mám překvapivě kladný vztah k severské mytologii, protože mě Urd, Verdandi a Skuld úplně omotaly svým vláknem a pokaždé, když tento krátký film vidím, mám i přes ta mnohá opakování husí kůži. Nevzpomínám si, kdy na mě nějaké pohyblivé obrázky udělaly takový dojem. Napadá mě snad jedině Wołyń (2016). ()

Rocky88

Vizuálně opět naprosto podmanivé a v pár momentech hodně provokující (jsem zvědav, jak dlouho to na YT zůstane bez obrazové cenzury), textově opět trefné. Jedná se o baladu, takže žádný drsný nářez jako třeba u Puppe. Sice u mě nepřekoná Ohne Dich, každopádně i tak je to skvělý song a nejen fanoušci si přijdou na své. ()

angel74

Tak tohle je vizuálně-hudební lahůdka pro všechny příznivce skupiny Rammstein, ovšem troufám si tvrdit, že na své si tentokrát přijdou i nezasvěcení posluchači, potažmo diváci. Velkolepě střižený videoklip v sobě skrývá spoustu symboliky, např. písek jako obraz plynutí času je vcelku snadno rozklíčovatelný, poněkud hůře se dá pochopit jakési intermezzo, kde členové kapely se zavázanýma očima vracejí novorozeňata zpět do lůna jejich matek. Každopádně výsledek je v jisté pomalé neodbytnosti velice sugestivní. ()

pajmič666

Jak to tak vidim, producenti a agenti Ramštajnů by se měli vysrat na hudbu a přejít na produkci krátkometrářních abstraktních filmů, neb patrně tahle kdysi dobrá kapela, která byla schopna z minima udělat velkou parádu, ted vypustila touhle utahanou, nudnou, jednoduchou, banální, baladodní snobskou sračku. Nejen že nějakej helmut byl tak debilní a dovolil, aby to vydali, oni ji vydali jako hlavní single ke svýmu nadcházejícímu albu. Till zní jako by radši šnupal koks z análu německé pouliční štětky, nežli aby dal do svých vokálů něco jako zájem, nedej gotte emoce. Klip je pěknej a plnej nápadů, tohle jim vždycky šlo. Dělat vizuálně zajímavý, designově důvtipný, zábavný klipy. Ale to jde na vrub těm za kamerama. Tihle helmuti vědí, že jejich talent by se nevešel ani za předkožku čivavy a tak svůj nezájem a neum, dle zdejších komentářů velice umě, schovávají za hezkej vizuál. Nasrat. Muzika 30% Klip 90% ()

adamix

Tentoraz to nie sú slová, ktoré sú tak chytlavé, ako skôr parádny filmový vizuál, inštrumentálna hudba a predovšetkým symbolika. Moderná hitovka, ktorú len márne započujeme v rádiach. ()

Metzger

Dost mě zklamalo že Rammstein zvolili jako otvírák k novému albu takto nudnou a nijak originální baladu . Samotné intro zní ještě dobře , ale pak už se měl song trochu otevřít do té klasické Rammstein monumentálnosti - něco jako třeba Donaukinder . Refrén mi nepřijde nic moc a to je vždy u Rammstein songů hlavní nosná věc . Na klipu mi chybí něco nového , překvapivého , zajímavého - obsahově je to celé trochu vyčpělé - ono stačí porovnat ohlas a počty zhlédnutí ( jasně , ty neznamenají kvalitu ) co měli  otvíráky  Mein Teil , Pussy , nebo naposledy Deutschland a jaké má současný singl ... Jinak obrazově parádní filmařina - vše vymazlené , jak je u Rammstein zvykem . ()

colis

Nadstavba v případě videoklipů u Rammstein je dnes již pomalu tradicí. Spolu s Deutschland je tento klip velice propracovaný a nelze ho hodnotit po prvním shlédnutí. Emoce z toho tryskají na všechny strany, takže to člověk hltá od začátku až do konce. Pokud kapela bude pokračovat  tomto směru, tak za mě jedině dobře. 10/10. ()