Šačiku-san wa jódžo júrei ni ijasaretai.

• Japonsko 社畜さんは幼女幽霊に癒されたい. (viac)

Fušihara pracuje jako obyčejná úřednice v jedné kanceláři a poslední dobou tu tráví spoustu přesčasových hodin. Sekční šéf jí totiž každý den přiděluje stále další a další úkoly, díky kterým je pak Fušihara zaměstnaná ještě dlouho po půlnoci, kdy už v budově nikdo není. Na první pohled by se mohlo zdát, že jde o obyčejnou kancelář, akorát se poslední dobou stává, že zaměstnancům záhadně mizí jídlo.
Jednoho večera pár minut po druhé hodině ranní je Fušihara stále v práci a už je opravdu na pokraji svých sil, když se náhle ozve strašidelný a tajemný hlas, který ženu nabádá, aby šla hned domů. Fušihara je však tak unavená, že nemá na nějaký strach vůbec pomyšlení a práce, která jí zbývá, brání v tom, aby hlas poslechla. Naléhání hlasu je stále intenzivnější, a proto se žena rozhodne zjistit, co za tím vším stojí, a tak nalezne, schovaného za kopírkou, ducha malé a neskutečně roztomilé dívky. Ta se dál snaží Fušiharu přesvědčit, že by měla jít domů a svěří se jí, že to přeci dělá hlavně pro její zdraví a že kdyby se jí něco stalo, že by to bylo smutné.
Tohle strašení a i následná pomoc s prací ze strany roztomilého strašidla v momentě, kdy je jasné, že Fušiharu nevyděsí, se však nakonec míjí účinkem a unavené ženě naopak dodává přítomnost roztomilého ducha další síly, chuť pokračovat v práci a hlavně touhu si tento podivný nadpřirozený zážitek zase zopakovat… (Jeoffrey)

Jeoffrey

Jsem trošku zklamaný, protože od roztomilých duchů, kteří budou léčit přepracované a unavené korporátní otroky jsem čekal o něco víc nápaditosti, minimálně třeba co se takové zábavnosti týká. Ale tady mi všechno přijde takové jednoduše prvoplánové, kde se autoři ani o nic moc extra nesnažili a říkali si, že jen roztomilost bude seriálu prostě stačit. A tak je tu všechno kawai, dokonce i každý díl nám nějaký známý hlasový herec říká, kdy přesně to má být kawai, ale pro mě je to doopravdy kawai asi jen v polovině uvedených případů. Emocí je tu sice někdy také docela dost, ale často je to skoro až zbytečně uplakané, protože nikdy o žádné velké drama nejde. Situační humoru tu taky moc není, že by se dělo něco, co by vyžadovalo zapojení mozkových buněk, se taky říct nedá. Takže je to prostě jen taková unylá roztomilá podívaná, u které se dá dobře ležet a odpočívat, ale že by se u mě dostavoval nějaký léčebný efekt, že by dívenky léčili i mojí unavenou mysl stejně úspěšně jako u zdejší Šačiku – prostě smůla, na to nedošlo. Po pravdě i taková Senko-san s podobným konceptem byla mnohem zábavnější a nápaditější než zdejší duchové. Navíc i animačně mi to přišlo takové odbyté, sice to celé pořád stačilo na to, aby bylo vše kawai, ale nemůžu říct, že bych si zdejší barvy a design charakterů nějak extra užíval. Ale nejde o špatný seriál, jako taková jednohubka na relax po náročném dni, nebo třeba před spaním, se to pořád dá bez problémů využít, jen je to celé, v porovnání třeba s Kobajaši-san, ale i už zmíněnou Senko-san, ve všech ohledech slabší. 5,2/10 ()

• Tvůrci anime si připravili pro diváky velmi zajímavou soutěž. Každá epizoda seriálu má jiného vypravěče a diváci tak mohli dle hlasu, který zazněl na samotném konci dílu, kde dotyčný uvedl preview na díl následující (ve kterém bude v roli vypravěče), celý týden tipovat o kterého významného japonského herce se jedná. Poté byl vybrán jeden správně tipující výherce, který dostal pamětní kartu s vlastnoručním podpisem herce, kterého úspěšně odhalil. (Jeoffrey)