Kdesi v horách se ukrývá tajemný klan nindžů, který sestává pouze z žen a dívek. V tomto klanu platí přísná pravidla, která zakazují jakýkoli kontakt s muži, podle zdejšího kodexu jsou muži strašná a nebezpečná stvoření a všichni členové se jim musí vyhýbat. Žije zde i mladá vůdkyně Psího oddílu Kunoiči Cubaki, která až donedávna byla výbornou studentkou všech nindža technik a vzorným modelem pro ostatní, kteří se uměním vesnice učí. Ovšem hormony v těle mladé dospívající dívky můžou způsobit strašnou paseku, a tak Kunoiči poslední dobou cítí strašné nutkání dozvědět se o mužích něco víc, její srdce jen při pomyšlení na ně začíná rychle být a její soustředění je ta tam. Jak se s tím dívka dokáže vyrovnat a zjistí, co jsou muži doopravdy zač dřív, než se o jejím zájmu dozví někdo z vesnice? (Jeoffrey)

Akira777

Kunoichi Tsubaki no Mune no Uchi - ještě předem než začne dělat recenzi, čím, dál více mě štve ta transkripce, nějakejch pět minut mě trvalo, než jsem si uvědomil, že tohle je to anime, co chci hodnotit. No a teď k Tsubaki, je to skvělé anime, hodně jsem se u něj pobavil a zasmál, něco takového jsem potřeboval, navíc to není isekai, což je další velké plus, protože OP dokonalejch hrdinů s dětským ksichtem mám tak akorát. Možná už proto hodnotím pěti hvězdičkami. Tsubaki je skvělá protagonistka a Soichiro Yamamoto napsal skvělý příběh, není tak potřeba nějaký hl hrdina, který každému nakope zadek a Tsubaki bude jen zamilovaně koukat. ()

Jeoffrey

Roztomilé dívky dělají roztomilé věci, tentokrát v Naruto stylu a do toho se profesionální nindže Takagi, tedy vlastně Cubaki, zapalují lýtka a nic víc. Od Soičira Jamamota jsem asi čekal něco lepšího než jen tohle sympatické nic, kterému k výslednému dojmu u mě napomáhá pěkná animace a příjemná hudba. Asi tomu chybí chlap. Dovedu si představit, že nějaká ta romantika, kterou autor dle mého docela umí, by tomuhle dílku rozhodně prospěla. Jenže takhle je to jen docela energická, bez problému snesitelná podívaná, která je občas milá a občas vtipná, ale obojího je na můj vkus méně, než bych si ideálně přál. Vtípky jsou často jednoduché, někdy (hlavně ty o mužích) se až moc často opakují, a tak jsem se usmál maximálně jednou za díl, což je pro mě málo. Nejsem si jistý, jestli se Cubaki dočká dalšího pokračování a říkám si, že by mě opravdu zajímalo asi pouze tehdy, pokud by došlo na nějakou reálnou konfrontaci s mužem, která by někam vedla. Takhle je to pro jen nepřesvědčivých 5,6/10 a snad bude další dílo pana Jamamota, které právě vychází, lepší. ()

• Jména většiny postav v tomto anime jsou odvozené od japonských názvů květin. (DinoRaptor)