Izumi má obrovskou smůlu a jako by přirozeně přitahoval snad všechny možné nehody. Pokud se na zemi někde uprostřed cesty válí kámen, je jasné, že o něj Izumi zakopne. Jeho obličej přitahuje mnohé létající předměty, jako třeba prázdné plechovky či noviny unášené větrem. Zkrátka chlapec by si měl dávat pozor kudy chodí a kde stojí, i když pokud se vám stávají tyhle drobné nehody, tak si časem prostě zvyknete.
Izumi má obrovské štěstí, protože má perfektní přítelkyni. Šikimori je krásná, roztomilá – je prostě strašně příjemné s ní být a Izumi ji proto miluje. Dívka má však ještě jinou, mnohem drsnější a cool stránku, která se projevuje především, když je Izumi v nebezpečí a její přítel ji kvůli tomu miluje snad ještě víc… (Jeoffrey)

Raichu.Cz

Co se říká nesuď knihu podle vzhledu... No tady je to bohužel naopak... suď knihu podle vzhledu... I přes nádhernej vizuál je prostě seriál z cela bez originality a je to vlastně jako kdyby jste se dívali na Komi can't comunicate akorát s tím stylem že tady postava komunikovat umí, příběh je v podstatě jenom romantika kde se nic zajímavého neděje a vlastně si i říkáte že koukáte na epizody kde je skoro to samí... Hudba taktéž nemá nějak chytlavý tón který by třeba téhle romantice pomohl ale bohužel to prostě nesedí... Jediná pozitivní věc je fakt chytlavý vizuál kde vlastně i moment co je Shikimori blízko a kouká se na vás jak na malé děťátko dost působí tak že se začnete červenat což se mi během sledování stalo... Ale bohužel musím tuto postavu odmítnout... Hlavně kvůli osobnosti která mě přijde prostě slabá... Kdyby seriál měl opravdu chytlavý příběh s trochou dramaty a víc přidané osobnosti postav tak by to určitě bylo za mě skvělé anime s nejnádhernějším vizuálem... Za mě 36% ()

RoyBatty444

Presladené a extrémne milé a to aj kresba. Napriek tomu sú postavy sympatické, a preto sa to dá zniesť. Zámena stereotypov na muž princeznička a žena ochranca je celkom osvieživá. Problém mám trochu s extrémami: smoliar a príslušníčka špeciálnych jednotiek. Ku koncu mi už trochu vadil nemecký dabing Izumi-ho a často v anime premieľaná hanblivosť.  PODOBNÉ NJ aniDB PODOBNÉ ANJ ()

Jeoffrey

Na to, jak zajímavý koncept Šikimori má, je nakonec asi největším překvapení, že je to celé jen úplně obyčejná, trošku naivní a vcelku průměrná štěněčí romantika. A přitom by to mohlo být zajímavé, otočit klasické a klišé role z romantických seriálů naruby, kdy ona bude ta cool občas drsná hrdinka, zatímco on bude ten citlivý chlapec v nesnázích, co potřebuje sem tam zachránit, zní vlastně fajn, ale tady to stejně nějak extra dobře nefunguje. Ukazuje se, že opakování situací, kdy princ zachraňuje princeznu od nejrůznějších nebezpečí, dokáže nudit úplně stejně, i když je princem hrdinka a princeznou hrdina. Na rolích nezáleží, ohraje se to časem obojí stejně. Navíc má tenhle seriál podobný problém jako třeba Tonikawa, celé je to takové obyčejné, naivní a já mám během sledování pocit, že kromě pomalých krůčků k rozvíjení vztahu hlavní dvojice tu vlastně o nic nejde. Příjemné na relax, asi i fajn na sledování, ale bez nějaké hloubky a dramatu to docela slušně uspává. Napětí se tu nekoná, o vztah hrdinů se nebojíte ani na vteřinu a jakékoli ohrožení je vyřešeno během dvou dílu tak nějak příliš sluníčkově. Romantika docela funguje, roztomilé to taky občas umí být, ale stejně mám teď na konci dojem, že nejzajímavější linku měla s hlavním hrdinou vlastně Kamija, i když to všechno prostě jen vyšumělo. Ve výsledku je Shikimori's Not Just a Cutie pro mě jen lehce nadprůměrným seriálem, kde bych se určitě dokázal podívat na další díly, ale taky je dost pravděpodobné, že si na něj za měsíc ani nevzpomenu. 5,9/10 ()

biasim1

Nic. Ale opravdu absolutně nic. Šikimori-san nepřináší vůbec, ale vůbec nic nového. Tuctové postavy, tuctová zápletka, milionkrát opakované nebo naprosto banální epizodní situace a příběhy. Všechno sice působí jako celek hezky, jsou tam milé a příjemné postavy, dát si jednou za týden jednu epizodu určitě nemusí být špatné a pokud by toto bylo první anime z tohoto žánru, tak bych i mohl říct, že mě to bavilo. To ale vůbec nic nemění na tom, že to je jeden už tisíckrát viděný koncept za druhým, které jsou jen pospojovány dohromady. 4/10 ()

Hees

Ťažko hodnotiteľné anime z viacerých aspektov bude pre mňa problém dať konečné hodnotenie v tomto prípade, lebo niektoré diely z celého balíka boli na plné hodnotenie. Začnem od konca a to, že jeden z najlepších vedľajších charakterov z posledných rokov v romantickom anime je Kamiya. Neskutočne dobre napísaný charakter tohto dievčaťa dáva tieň na všetky ostatné postavy, ktoré v anime máme. Kamiya zatieni vo všetkom Shikimori okrem nejakej tej "krásy", ale koho zaujíma krása, kde je najdôležitejší príbeh postáv. Vysvetlili sme si to prečo je toto anime dobré a áno je to príbeh tejto vedľajšej postavy. Ďalšie postavy už tak kvalitné nie sú, aj keď je tu nejaký pokus a zaujímavá postava vyzerá byť Hachimitsu (áno zase vedľajšia postava). Je to romantické anime? Dozaista romantika je naozaj celkom dobrá, aj keď stále nejaké červenanie postáv v neskorších dieloch už pôsobí príliš otrepane, lebo sa opakuje až moc často. Vzťah medzi Izumim a Shikimori je ochranárskeho charakteru, ale nie vždy je jasné kto chráni koho. Keď je romantická časť celkom dobrá tak tá komediálna občas nefunguje tak ako by mala a anime v menšom počte dielov trocha nudí (povedal by som tak 3-4). Gradácia deja tu je tiež prítomná, ale zostalo to tak ako to býva zvykom v podobných anime otvorené, aby mohla byť napríklad druhá séria, aj keď tu je hneď od začiatku jasné, že dve hlavné postavy k sebe patria. Problémom pre podobné anime je teda to, že vlastne divák nikdy nepochybuje, že dve hlavné postavy budú spolu a nie sú tu žiadne prekážky, ktoré by mohli vadiť ich vzťahu a vlastne ani žiadne problémy a už aj spomínaný rival Kamiya sama o sebe ani nie je rivalom, lebo odstupuje z boja príliš skoro. Takže je to len ničím nerušený vzťah a tým pádom nemôže fungovať žiadne napätie. Napätie toho, že či si dajú pusu, alebo sa chytia za ruku napätím pre diváka vôbec nie je, lebo pri tom ako ich vzťah na tom je sa to skôr či neskôr stane. ()